Справа № 412/1347/14-ц
УХВАЛА
19 лютого 2014 р. м.Краснодон
Краснодонський міськрайсуд Луганської області в складі: головуючого судді Смирнова В.В., секретарі Чукавовій А.О., розглянувши подання державного виконавця ВДВС Краснодонського МРУЮ Петрової І.С. про тимчасове обмеження виїзду за межі України боржника ОСОБА_2,
В С Т А Н О В И В:
У лютому 2014 р. від державного виконавця ВДВС Краснодонського МРУЮ надійшло подання, в якому вказано, що в провадженні ВДВС Краснодонського МРУЮ знаходиться виконавчий лист № 2-К-3 від 10.09.2010 року про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання дитини. Боржник не працює, аліментів не сплачує, у зв'язку з чим утворилася заборгованість, яка станом на 12.05.2013 року складає 35 314,68 грн. Посилаючись на ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України», лист Міністерства юстиції України № 25 - 32/507 від 06.06.2008 року «Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов'язання, в тому числі, зі сплати аліментів, покладені на них рішеннями судів», державний виконавець ВДВС Краснодонського МРУЮ просить суд винести рішення, яким тимчасово обмежити виїзд за межі України ОСОБА_2
Державний виконавець у судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив, про час та місце розгляду подання був повідомлений належним чином. Заяви про розгляд справи без його участі до суду не надходило. Суд вважає можливим розглянути подання у відсутність державного виконавця, на підставі документів, які додані до матеріалів справи.
Оцінюючи надані по справі докази, суд прийшов до наступного висновку.
Встановлено, що ухвалою Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 10.09.2010 року були задоволені клопотання суду Шумілінського району Вітебської області та ОСОБА_3 про визнання та надання дозволу на виконання на території України рішення суду Шумілінського району Вітебської області від 17.05.2010 року, стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 25 % заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 16.09.2009 року, щомісячно, до повноліття дитини, а також, державне мито у дохід держави Республіки Білорусь у розмірі 254,37 грн. (а.с. 13).
05.10.2010 року на підставі зазначеного судового рішення були видані виконавчі листи (а.с. 14-15, 19).
Постановою державного виконавця ВДВС Краснодонського МРУЮ від 06.10.2010 року було відкрито виконавче провадження (а.с. 20).
У поданні державний виконавець ВДВС Краснодонського МРУЮ зазначає, що боржник ОСОБА_2 аліменти не сплачує, у результаті чого за станом на 12.05.2013 року утворилася заборгованість по аліментам у розмірі 35 314,68 грн.
За даними УДМСУ в Луганській обл., ПФУ та Краснодонської ОДПІ, в картотеці реєстраційного обліку ОСОБА_2 зареєстрованою чи знятою з реєстрації не значиться, особових рахунків на неї не знайдено, інформація щодо її податкового номеру відсутня (а.с. 21, 23, 25).
13.10.2010 року боржником було складено зобов'язання на ім'я начальника ВДВС Краснодонського МРУЮ, яким вона зобов'язалася сплачувати аліменти, влаштуватися на роботу, а також, була попереджена про кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів (а.с. 22).
Згідно з актом державного виконавця від 02.11.2013 року, при виході за адресою фактичного місця проживання боржника (м. Суходільськ, вул. Леніна, 13/4) було встановлено, що на даний час вона там не проживає (а.с. 24).
Відповідно до п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606-ХІV, у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.
Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, оформлення документів для зарубіжних поїздок, тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і розв'язання спорів у цій сфері регулює Закон України від 21.01.1994 року «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» (зі змінами).
Згідно з п. 5 ч. 1 та ч. 2 ст. 6 цього закону, громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадку, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням або рішення іншого органу (посадової особи).
Порядок вирішення судом питань про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) також врегульований нормами Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України).
Так, у відповідності до ст. 377 - 1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає це подання без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Дослідивши наявні у справі докази, суд встановив, що рішення суду Шумілінського району Вітебської області від 17.05.2010 року та ухвала Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 10.09.2010 року до теперішнього часу не виконані.
Таким чином, боржник перешкоджає належному виконанню рішення суду, ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на неї рішенням, що змушує державного виконавця ВДВС Краснодонського МРУЮ вживати усіх передбачених Законом України «Про виконавче провадження» заходів для виконання судового рішення, у тому числі, реалізовуючи своє право на звернення до суду з поданням про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України до виконання зобов'язань за рішенням суду.
За своїм змістом та формою дане подання відповідає розділу ХІ Інструкції з організації примусового виконання рішень, що набрала чинності з 17 квітня 2012 р. та затверджена наказом Міністерства юстиції України від 2 квітня 2012 р. № 512/5 (надалі - Інструкція).
В порядку п. 11.1.1, 11.1.2 Інструкції в обґрунтування своїх вимог державним виконавцем вказано належні та достатні докази, які свідчать про намір боржника уникнути виконання рішення суду та обґрунтовано факт ухилення боржника від виконання своїх зобов'язань. Виїзд боржника за кордон може істотно ускладнити або унеможливити виконання рішення суду.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що подання державного виконавця ВДВС Краснодонського МРУЮ підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 209, 210, 293, 377-1 ЦПК України суд, Законом України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 року № 606-ХІV, ст. 6 Закону України від 21.01.1994 року "Про порядок виїзду з України і в"їзду в Україну громадян України" (зі змінами), ХІ Інструкцією з організації примусового виконання рішень, що набрала чинності з 17 квітня 2012 р. та затверджена наказом Міністерства юстиції України від 2 квітня 2012 р. № 512/5, суд,
У Х В А Л И В:
Задовольнити подання державного виконавця ВДВС Краснодонського МРУЮ Петрової І.С. про тимчасове обмеження виїзду за межі України боржника ОСОБА_2.
Обмежити право виїзду за межі України громадянки України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки с. Красний Курган Анапського району Краснодарського краю РФ, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, до виконання нею зобов'язання за рішенням суду.
Здійснення заходів по тимчасовому обмеженню прав виїзду за межі України боржника ОСОБА_2 покласти на Державну прикордонну службу України.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Луганської області протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, через Краснодонський міськрайонний суд Луганської області. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий: В.В. Смирнов