Судове рішення #3672319

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-435/ 2007 року.

14 листопада 2007 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський місцевий суд

в складі : головуючої - судді Перегінець Л.В.

при секретарі Возняк Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради

Предмет адміністративного позову : неправомірні дії по винесенню рішення за № 400 від 23.12.97р. про розгляд житлових питань та стягнення моральної шкоди, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом на неправомірні дії виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради по винесенню рішення за № 400 від 23.12.97р. про розгляд житлових питань. Позов мотивований тим, що оскаржуваним рішенням відповідач вирішив надати квартиру двом особам- йому та його матері, проте власне рішення не виконав , а розпорядженням від 17.01.01р. надав право на приватизацію квартири тільки матері. В цьому позивач вбачає умисне невиконання відповідачем власного рішення, яке в силу цього на його думку, підлягає до скасування. Такі дії відповідача спричинили позивачу моральну шкоду, яку просить стягнути в сумі 250000грн.

В судовому засіданні позивач вимоги позову підтримав, просив постановити рішення, яким його задоволити.

Представник відповідача за довіреністю Гуменний О. Р. в судовому засіданні позов не визнав, суду пояснив, що рішення виконкому № 400 від 23.12.97р. як і рішення суду від 23.11.99р. було виконано. Доказом є акт державного виконавця та

 

Постанова виконавчої служби про закриття виконавчого провадження від 13.01.2000 року. КвартираАДРЕСА_1 була надана в тому числі і позивачу. Підстав для стягнення моральної шкоди немає, оскільки позивач не довів факт її спричинення. Просить в позові відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд встановив наступне:

Згідно рішення виконкому Івано-Франківської міської ради від 23.12.97р. за № 400 про розгляд житлових питань, у зв"язку з відселенням з аварійного будинку по АДРЕСА_2 без згоди членів сім'ї надано з фонду міськвиконкому двокімнатну квартиру АДРЕСА_1 ОСОБА_3, склад- 2 особи (вона, син-Роман).

Згідно розпорядження голови виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 17.01.2001 року за № 17-р про приватизацію квартир державного житлового фонду керуючись Законом України „Про приватизацію державного житлового фонду" головою виконкому було затверджено розпорядження госпрозрахункової групи з приватизації державного житлового фонду та визнано право власності на квартири за громадянами, зокрема, гр. ОСОБА_3 - АДРЕСА_1 що в м. Івано-Франківську.

Як вбачається зі змісту позову, суть порушеного права ОСОБА_1 полягає у тому, що на його думку, на виконання рішення Івано-Франківського міського суду від 23.11.99р. рішенням МВК № 400 квартиру було надано двом особам, проте його виконання не забезпечено, як і рішення суду, чим порушено його право та спричинено моральну шкоду.

Разом з тим, суд не знаходить такі твердження доведеними, а вимоги позивача вважає суперечливими.

 

2

Згідно ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ст. И цього Кодексу суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

Як вбачається зі змісту оскаржуваного рішення, ОСОБА_3, склад- 2 особи (вона, син-Роман) було надано з фонду міськвиконкому двокімнатну квартиру АДРЕСА_1 .

Згідно рішення Івано-Франкіського міського суду від 23.11.99р. по справі № 2-95/99р. у справі за позовом Івано-Франківського міськвиконкому до ОСОБА_1 та ОСОБА_3 про примусове переселення з аварійного будинку та за зустрічним позовом ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні житлом , суд вирішив переселити ОСОБА_1 та ОСОБА_3 з квартири АДРЕСА_2 в квартиру АДРЕСА_1, а в задоволенні зустрічного позову відмовлено.

Як вбачається з копії постанови про закриття виконавчого провадження від 13.01.00р. по виконанню виконавчого листа № 2-95, представленого представником відповідача в судове засідання, державний виконавець згідно актів від 12.01.00р. майно з квартири АДРЕСА_2 передав в квартиру АДРЕСА_1 .

Позивач не довів суду факт відсутності наміру відповідача щодо виконання оскаржуваного рішення , як обставини, яка за його твердженнями порушує його право, не спростував доказів, представлених відповідачем.

Винесення головою виконкому розпорядження № 17-р від 17.01.01р. не вказує на невиконання рішення № 400, оскільки приватизація житла здійснюється за заявою самих громадян. Крім того, позивач доводить суду невиконання відповідачем оскаржуваного рішення ніби-то в порушення його права та одночасно просить його скасувати, що підтверджує необґрунтованість вимог позивача.

Не довів позивач суду і факт спричинення моральної шкоди в силу наведених дій відповідача, не представив доказів, які її підтверджують.

Тому в позові слід відмовити за безпідставністю заявлених вимог.

Враховуючи вищенаведене на підставі ЗУ „ Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 1167 ЦКУ та керуючись ст. ст. 2, 3, 11, 71, 104, 159, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання неправомірними дій по винесенню рішення за № 400 від 23.12.97р. про розгляд житлових питань , яке він не має наміру виконувати та про стягнення моральної шкоди в сумі 250000грн. відмовити .

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається до Львівського апеляційного адміністративного суду (адреса: м. Львів, вул. Чоловського, 2) через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація