Судове рішення #36720427

Справа № 249/1182/14-ц



Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України


07 травня 2014 р. м.Шахтарськ


Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого - cудді…..............................................Дністрян О.М.,

при секретарі..............................................................Проскуренко М.С.,

за участю заявника, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Шахтарська цивільну справу за заявою ОСОБА_3, заінтересована особа - Шахтарська міська рада, про встановлення факту сумісного проживання із спадкодавцем, -


В с т а н о в и в:


ОСОБА_3 звернувся до суду із заявою про встановлення факту сумісного проживання із спадкодавцем, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4, після її смерті відкрилась спадщина, що складається з 1/2 частини квартири АДРЕСА_1, яка належала їй на підставі свідоцтва про право власності на житло від 11 травня 1993 року. 1/2 частка цієї квартири належить йому на підставі вищезазначеного свідоцтва про право власності на житло. Зазначає, що вони з ОСОБА_4 проживали однією сім'єю більше сорока років до дня її смерті, оскільки їх шлюб не було зареєстровано у встановленому законом порядку, то він є спадкоємцем четвертої черги за законом. На теперішній час він не має можливості оформити свої спадкові права, оскільки йому необхідно довести факт, що він проживав із спадкодавцем однією сім'єю не меш п'яти років до часу відкриття спадщини.

Заявник у судовому засіданні заявлені вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд їх задовольнити.

Представник заінтересованої особи - Шахтарської міської ради Донецької області - в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав заяву про слухання справи без його участі, не заперечував проти задоволення заявлених вимог.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4 (свідоцтво про смерть Серія НОМЕР_1, видане Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Шахтарську реєстраційної служби Шахтарського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис № 898).

Після її смерті відкрилась спадщина, що складається з 1/2 частки квартири АДРЕСА_1, яка належала померлій на підставі свідоцтва про право власності на житло від 11.05.1993 р.

Інша 1/2 частка квартири АДРЕСА_1 належить заявнику, на підставі вищезазначеного свідоцтва про право власності на житло від 11.05.1993 р.

ОСОБА_3 та ОСОБА_4 мешкали однією сім'єю, але в зареєстрованому шлюбі не перебували.

Згідно домової книги, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 були прописані у квартирі АДРЕСА_1, по день смерті ОСОБА_4

Факт проживання однією сім'єю ОСОБА_3 та ОСОБА_4, також підтверджено у судовому засіданні свідками ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які пояснили, що вони сусіди заявника, знають його та його дружину ОСОБА_4 більш сорока років, вони завжди мешкали разом в квартирі АДРЕСА_1 до смерті ОСОБА_4, вели спільне господарство, у них є спільна дочка ОСОБА_8.

Дочка ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - ОСОБА_8 не бажає приймати спадщину після смерті матері. Спадкова справа після смерті ОСОБА_4 не заведена, що підтверджено Інформаційної довідкою зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про прав на спадщину) від 29.04.2014 р.

Відповідно до ст. 1264 Цивільного Кодексу України, у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

Таким чином, заява ОСОБА_3 підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.. 1264 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 10, 60, 213, 215, 256, 259, 294 ЦПК України, суд -


В и р і ш и в:


Заяву задовольнити.

Встановити факт проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, однією сім'єю з ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Шахтарський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.


Cуддя: О.М. Дністрян.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація