Справа № 249/1187/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
22 квітня 2014 р. м.Шахтарськ
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого cудді......................................Дністрян О.М.,
при секретарі...............................................Олійник Ю.О.,
за участю заявниці, представника заінтересованої особи - Сізової І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Шахтарська цивільну справу за заявою ОСОБА_4, заінтересована особа - Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі, про встановлення факту знаходження на утриманні, -
В с т а н о в и в:
ОСОБА_4 звернулася до суду із заявою про встановлення факту знаходження на утриманні, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її чоловік - ОСОБА_5, на день його смерті вона була непрацездатною у зв'язку з виходом на пенсію за віком, на даний час вона бажає перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, але УПФУ в м. Шахтарську та Шахтарському районі відмовили їй в призначенні даного виду пенсії, оскільки відсутні відомості чи перебувала вона на утриманні свого чоловіка, тому вона вимушена звернутися до суду. Вказує, що з 2005 року по день смерті ОСОБА_5 вони проживали однією сім'єю у її будинку, вели спільне господарство, за зазначений період вони двічі одружувалися, весь час, а саме, з 06 травня 2011 року по день смерті її чоловіка, вона знаходилась на його утриманні, що підтверджується довідками, виданими УПФУ в м. Шахтарську та Шахтарському районі. Просить встановити факт її знаходження на утриманні чоловіка - ОСОБА_5
Заявниця у судовому засіданні заявлені вимоги підтримала, пояснила, що перший раз вони зареєстрували шлюб 28.05.2005 р., мешкали за однією адресою, вели спільне господарство, чоловік зловживав спиртними напоями, тому вони 02.10.2007 р. розірвали шлюб, але продовжували проживати разом і 06.05.2011 р. вдруге офіційно зареєстрували свій шлюб, мешкали разом по день його смерті, просила заяву задовольнити в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи - Сізова І.В., діюча за довіреністю № 87/10 від 03.01.2014 р., у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення заявлених вимог.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 з 06 травня 2011 року перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_5 (свідоцтво про шлюб Серія НОМЕР_1, видане Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по ми. Шахтарську Шахтарського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області 06 травня 2011 р., актовий запис за № 82), вони були зареєстровані за однією адресою: АДРЕСА_1, що підтверджено домовою книгою, та мешкали однією сім'єю за вказаною адресою. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 помер (свідоцтво про смерть НОМЕР_2, видане Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м. Шахтарську реєстраційної служби Шахтарського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області 11.03.2014 року, актовий запис за № 200). На час його смерті заявниця була непрацездатною, отримувала пенсію у розмірі 1078,71 грн. (довідка УПФУ в м. Шахтарську та Шахтарському районі № 998/09 від 13.03.2014 р.). Та обставина, що її доходи були в декілька разів меншими, ніж доходи її чоловіка, який отримував пенсію, розмір якої на день його смерті склав 3515,00 грн.. (довідка УПФУ в м. Шахтарську та Шахтарському районі № 1001/09 від 13.03.2014 р.), свідчить про те, що заявниця перебувала на утриманні чоловіка.
Вказані факти також підтверджені в судовому засіданні поясненнями свідка ОСОБА_6, яка пояснила, що є сусідкою заявниці, знає її близько 10 років, заявниця мешкала зі своїм чоловіком ОСОБА_5 спочатку за його адресою близько року, потім разом переїхали в її будинок за адресою: АДРЕСА_1, вони вели спільний бюджет, разом вели господарство, на час смерті чоловіка заявниця не працювала, отримувала пенсію.
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні (стаття 38). Непрацездатними членами сім'ї вважаються: один з батьків, або чоловік (дружина), або дід, бабуся, брат чи сестра, незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) зайнятий доглядом за дітьми, братами, сестрами чи онуками померлого годувальника, які не досягли 8 років, і не працює.
Згідно із ст.38 Закону України „Про пенсійне забезпечення" члени сім'ї померлого вважаються такими, що були на його утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів для існування.
Таким чином, суд вважає заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
На підставі ст.ст. 37, 38 Закону України „Про пенсійне забезпечення" та керуючись ст.ст. 10, 213-215, 294 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в:
Заяву задовольнити.
Встановити факт знаходження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, на утриманні чоловіка - ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Шахтарський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення, або шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення.
Cуддя: О.М.Дністрян