Справа № 1-446-2008 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2008 року м. Олександрія
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
судді – Осташко Л.М.,
при секретарі – Юрчук Л.М.,
за участю прокурора – Замікули Б.С.,
за участю захисника – ОСОБА_1 ,
за участю представника сектора кримінальної
міліції у справах дітей Олександрійського
РВ УМВС в Кіровоградській області — Коваленка А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с. Лікарівка, Олександрійського району, Кіровоградської області, українця, громадянина України, освіта початкова загальна, неодруженого, непрацюючого, невійськовозобов'язаного, який проживає у АДРЕСА_1 , раніше не судимого;
у вчиненні злочинів передбачених ч. 1 ст. 185, ст. 297 КК України,
ВСТАНОВИВ:
що підсудний ОСОБА_2 скоїв таємне викрадення чужого майна (крадіжку), при слідуючих обставинах.
У березні 2008 року ОСОБА_2 , знаходячись у с. Федорівка, Олександрійського району, Кіровоградської області, а саме на подвір'ї ОСОБА_3 викрав: два паливних насоси НШ — 32а, вартістю за 1 штуку — 290 грн. 00 коп.; паливний насос НШ — 10, вартістю за 1 штуку — 147 грн. 50 коп.; дві кришки розподілювача, вартістю за 1 штуку — 32 грн. 50 коп.; 40 кг брухту чорного металу, вартістю 58 грн. 00 коп. Загальна вартість викрадених речей становить — 850 грн. 50 коп.
Крім того, підсудний ОСОБА_2 скоїв викрадення предметів, що знаходяться в місці поховання.
Злочин було скоєно при слідуючих обставинах. У березні 2008 року ОСОБА_2 , знаходячись на цвинтарі, який розташований у с. Лікарівка, Олександрійського району, Кіровоградської області, здійснив викрадення металевого ланцюга з огорожі над могилою, який згідно висновку експерта №152 від 24.12.2008 року — має вартість 351 грн. 50 коп. Викраденим скористався на власний розсуд.
Підсудний у судовому засіданні визнав вину повністю, посилаючись на вичерпність та правильність показань на досудовому слідстві.
Суд на підставі ч. 3 ст. 299 КПК України з урахуванням думки учасників судового розгляду визнав недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються і дійшов висновку, що підсудний винний у вчиненні злочинів передбачених ч. 1 ст. 185, ст. 297 КК України.
При призначенні покарання суд враховує тяжкість злочину, особу підсудного, який характеризується посередньо, скоїв злочин вперше, раніше не судимий.
Обставини, які пом’якшують покарання – щире каяття та вчинення злочинів будучи неповнолітнім.
Обставин, які обтяжують покарання, суд не вбачає.
Вказане свідчить про те, що підсудний заслуговує покарання у вигляді позбавлення волі, але може бути звільнений від його відбуття з встановленням іспитового строку, тобто застосувати ст. 75 КК України.
Речові докази повернути за належністю.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити – підписку про невиїзд.
Керуючись ст. ст. 321-324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним та призначити покарання:
за ч. 1 ст. 185 КК України у вигляді 1 (одного) року позбавлення волі;
• за ст. 297 КК України у вигляді 1 (одного) року та 1 (одного) місяця позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити йому покарання – 1 (один) рік та 1 (один) місяць позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, встановивши йому іспитовий строк – 1 (один) рік.
На підставі ст. 76 КК України зобов’язати засудженого Любченка А.М. повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання; періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити – підписку про невиїзд.
Вилучені речові докази повернути за належністю.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області, протягом 15 діб з моменту оголошення, через Олександрійський міськрайонний суд.
СУДДЯ: Л.М. ОСТАШКО