ВІЙСЬКОВИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІЙСЬКОВО - МОРСЬКИХ СИЛ
УХВАЛА
Іменем України
26 грудня 2006 року м. Севастополь
Колегія суддів військового апеляційного суду Військово-Морських Сил у складі:
Головуючого ЛЕСЯ В.І.,
Суддів ЮНЕНКА М.О., КУПЕЛЬСЬКОГО А.В.,
за участю засудженого ОСОБА_1,
розглянула у судовому засіданні в апеляційному порядку кримінальну справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1 на вирок військового місцевого суду Севастопольського гарнізону від 3 листопада 2006 року, яким колишній військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець АДРЕСА_1 Коропського району Чернігівської області, раніше не судимий, військову службу проходив на офіцерських посадах з липня 1998 року по травень 2005 року, проживає за адресою: м. Севастополь, АДРЕСА_2,
засуджений за ч.1 ст. 309 КК України, і на підставі ст. 1 п. "б" Закону України " Про амністію" від 31 травня 2005 року звільнений від покарання.
ОСОБА_1 визнано винним у незаконному зберіганні без мети збуту особливо небезпечного наркотичного засобу - канабіс.
Як встановив суд, злочин вчинено за таких обставин.
Справа № 11-21/ 2006
Головуючий у суді 1ої інстанції Батрак В.В.
2
22 квітня 2006 року після 18 години біля будинку №АДРЕСА_2 в місті Севастополі працівниками міліції під час проведення особистого огляду ОСОБА_1 у лівій внутрішній кишені його куртки виявлено та вилучено поліетиленовий пакет, у якому знаходився особливо небезпечний наркотичний засіб рослинного походження - канабіс у висушеному вигляді, вагою 15 г.
Засуджений ОСОБА_1 в своїй апеляції не погоджується з вироком суду першої інстанції, просить його скасувати і постановити свій вирок, яким виправдати його за відсутністю складу злочину.
В обґрунтування своїх доводів апелянт посилається на те, що суд першої інстанції без його згоди застосував акт амністії, чим грубо порушив кримінально-процесуальний закон.
ОСОБА_1 в апеляції зазначає, що йому інкриміновано зберігання наркотичної речовини, однак суд у вирокові не вказав, з якого часу і яким чином він зберігав вказану речовину.
Крім того апелянт вказує, що працівники міліції вилучили у нього приблизно 5 г. наркотичного засобу, а органи досудового слідства інкримінували зберігання 15 г. канабісу, однак судом вказане протиріччя усунуто не було.
Заслухавши доповідь судді ЮНЕНКА М.О., пояснення засудженого у підтримання апеляції, перевіривши матеріали справи та доводи апеляції, колегія суддів військового апеляційного суду вважає, що апеляція задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Висновки суду про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому злочину відповідають фактичним обставинам справи і ґрунтуються на досліджених у судовому засіданні доказах, які не викликають сумнівів у своїй достовірності.
Твердження ОСОБА_1 в апеляції про те, що суд першої інстанції без його згоди застосував акт амністії, чим грубо порушив кримінально-процесуальний закон, є помилковим, оскільки відповідно до ст. 8 Закону України " Про амністію" від 31 травня 2005 року питання про застосування амністії суд вирішує за власною ініціативою.
Що стосується посилання апелянта про те, що йому інкриміновано зберігання наркотичної речовини, однак суд у вирокові не вказав, з якого часу і яким чином він зберігав, то у даному випадку ця обставина не вплинула на правильність рішення суду.
За змістом кримінального закону, під зберіганням розуміють будь-які умисні дії, пов'язані з находженням наркотичних засобів у володінні винного (при собі, в приміщенні, або інших місцях), і відповідальність за їх зберігання настає незалежно від його тривалості.
3
Не відповідає дійсності твердження ОСОБА_1 про те, що судом не усунуто протиріччя щодо ваги вилученого у нього наркотичного засобу.
Так, з матеріалів справи вбачається, що в судовому засіданні були допитані свідки - працівники міліції ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які кожен окремо пояснили, що під час вилучення у ОСОБА_1 наркотичної речовини зважування не проводили, а у рапорті зазначили приблизну вагу, після чого направили її на експертне дослідження, де була встановлена точна вага.
Згідно експертного висновку №НОМЕР_2 вага вилученої у ОСОБА_1 речовини (рослинної маси в полімерному пакеті) у висушеному вигляді на день дослідження становила 15 г.
Отже, всупереч твердженням в апеляції, ОСОБА_1 засуджено обґрунтовано, а його дії за ч. 1 ст. 309 КК України судом кваліфіковані правильно.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів військового апеляційного суду Військово - Морських Сил
ухвалила:
Вирок військового місцевого суду Севастопольського гарнізону від З листопада 2006 року відносно ОСОБА_1 залишити без зміни, а його апеляцію - без задоволення.
Суддя військового апеляційного суду
Військово-Морських Сил М.О. ЮНЕНКО