Справа №256/2214/14ц
2/256/1331/2014
РІШЕННЯ
Іменем України
15 квітня 2014 р. м. Донецьк
Калінінський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого - судді Гавриленка О.М.
при секретарі - Ткачі А.Г,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням у квартирі, -
ВСТАНОВИВ:
Звернувшись до суду у березні п.р. позивач просив визнати відповідачку такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1. В обґрунтування позову зазначив, що він є власником цієї квартири. Між тим, у квартирі зареєстровані його донька та відповідачка, проте остання у квартирі з 2012 р. не проживає, не здійснює оплату комунальних послуг за неї, на прохання позивача знятись з реєстрації відмовляється. За викладеним вважає, що його вимоги, як власника порушені, тому він змушений звернутись до суду з даним позовом.
Відповідач у судове засідання двічі не з'явилася, про час, дату та місце розгляду справи була повідомлена належним чином. Поважність причин неявки до суду не надала, що підтверджено документально. Тому суд розглянув справу за ії відсутності, в порядку правил ст,ст, 169, 224 ЦПК України в заочному порядку, оскільки позивач не заперечував проти цього.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню за підставами, передбаченими ст,ст 316, 319, 321, 391, 405 ЦК України, 71 ЖК Української РСР. За вимогами останніх, зокрема, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. Член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Як убачається із матеріалів справи, позивач є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору дарування від 28.10.1992 р., який посвідчений державним нотаріусом Лавровою В.Л. У спірній квартирі зареєстровані позивач, відповідачка ОСОБА_2 та їх донька, що підтверджено витягом з особового рахунку НОМЕР_1 від 24.03.2014 р. Факт не проживання відповідачки ОСОБА_2 з 2012 р. у квартирі підтверджується актом ЖЕУ від 25.03.2014 р.
Наведені фактичні обставини підтверджені документально та ставити під сумніви вірогідність яких суд не убачає підстав.
Таким чином, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача, з яким він вимушений був звернутися до ОСОБА_2, у зв'язку з визнанням останньої такої, що втратила право користування жилим приміщенням, є обґрунтованими і підлягають задоволенню. Тому в порядку ст. 405 ЦК України, 71 ЖК Української РСР суд визнає відповідача такою, що втратила право користування житловою площею у квартирі АДРЕСА_1, оскільки вона не проживала у ній з 2012 р. без поважних причин.
Судовий збір у розмірі 243,6 грн, сплачений позивачем на час подання позову, також підлягає стягненню на його користь з відповідачки.
Керуючись ст,ст 10-11, 209, 212-214, 224-226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати такою, що втратила право користування житловим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1, задовольнивши позов до неї ОСОБА_1 у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 243,6 грн. на користь ОСОБА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до судової палати по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення (чи з дня отримання його копії, але особою, яка приймала участь у розгляді справи, однак не була присутньою в судовому засіданні під час проголошення судового рішення).
Суддя -
15.04.2014