Справа № 412/2812/14-ц
УХВАЛА
08 квітня 2014 року м.Краснодон
Суддя Краснодонського міськрайсуду Луганської області Баличева М.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про надання додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про надання додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, в якому просила визначити додатковий строк у вигляді 2 місяців для подачі заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька - ОСОБА_4
Ст. 122 Цивільного процесуального кодексу України регламентовано, що суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.
Відповідно до ст. 115 ЦПК України "… якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду… ".
Відповідно до Листа Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 за № 24-753/0/4-13 «підсудність справ про спадкування визначається за правилами ст. 109 ЦПК. Позови щодо права спадкування за загальними правилами підсудності подаються до суду за місцем проживання (знаходження) відповідача, за винятком позовів щодо нерухомого спадкового майна, які подаються до суду за місцезнаходженням цього майна. Відповідно до ч. 1 ст. 114 ЦПК позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Згідно із ч. 3 ст. 114 ЦПК позови кредиторів спадкодавця, що подаються до прийняття спадщини спадкоємцями, пред'являються за місцезнаходженням спадкового майна або основної його частини».
Виходячи з наведеного та дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали приходжу до висновку, що справа не підсудна Краснодонському міськрайонному суду Луганської області.
Згідно до ст. 109 ЦПК України позови до фізичних осіб пред»являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування. Позивачем зазначено, що відповідач ОСОБА_3 мешкає за адресою: АДРЕСА_1, однак, частка спадкового нерухомого майна, на яку претендує позивач, знаходиться в АДРЕСА_2.
В зв»язку з чим вважаю, що позивачу необхідно звернутись до Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області.
Таким чином, справа дійсно не підсудна Краснодонському міськрайонному суду Луганської області, отже, позивачу необхідно повернути позовну заяву для звернення до Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області.
Керуючись ст.ст. 114,115, 121,293 ЦПК України, суддя -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про надання додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини повернути позивачу для звернення до Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області відповідно до підсудності.
Роз'яснити позивачу, що на підставі ч.5 ст. 121 ЦПК України він вправі знов пред'явити позов у загальному порядку.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п»яти днів з дня проголошення.
Особа, яка її оскаржує, але не була присутня у судовому засіданні під час проголошення ухвали, може подати апеляційну скаргу протягом п»яти днів з дня отримання копії цієї
ухвали в апеляційний суд Луганської області через Краснодонський міськрайонний суд Луганської області.
Суддя: М.Б.Баличева