269/54/14-ц
№ 2/269/388/2014
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
11 квітня 2014 року. Совєтський районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:
головуючого судді Слабкіної О.А.
при секретарі Савоськіній О.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В :
Сторони одружені з 14 листопада 2008 року. Шлюб був зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Харцизького міського управління юстиції Донецької області, про що свідчить актовий запис за № 401.
Від зазначеного шлюбу сторони дітей не мають.
Шлюбні відносини сторони припинили у жовтні 2010 року через, оскільки у них різні характери, різні погляди на життя. Але основною причиною розпаду родини послужило те, що відповідач ніде не працював, зловживав спиртними напоями, через що виникали постійні сварки, що і призвело до втрати почуттів. Сторони мешкають окремо, спільного господарства не ведуть. Суперечок майнового характеру між ними не існує.
Позивач у судове засідання не з'явилася, проте надала суду через канцелярію суду письмову заяву, в якій просить розглядати справу без її участі, на заявлених позовних вимогах наполягає у повному обсязі, просить шлюб розірвати, прізвище залишити - ОСОБА_1, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить оголошення у пресі. У разі неявки відповідача, якого належним чином повідомлено про день, час та місце розгляду справи, суд зі згоди позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вивченням матеріалів справи судом встановлено, що згідно свідоцтву про шлюб серії НОМЕР_1 між сторонами 14 листопада 2008 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Харцизького міського управління юстиції Донецької області було зареєстровано шлюб, про що зроблено відповідний актовий запис № 401. Дошлюбне прізвище відповідачки значиться як ОСОБА_1 (а.с.5).
Відповідно до ст.ст. 110-112 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам дитини, що має істотне значення.
Відповідно до ст.. 109 СК України шлюб розривається судом, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їх права, а також права їх дітей.
Відповідно до ст.16 Загальної декларації прав людини від 10 грудня 1948 року чоловіки і жінки користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.
Судом встановлено, що причиною припинення шлюбно-сімейних відносин являється те, що у сторін різні характери та погляди на життя. Крім того, відповідач ніде не працює, зловживає спиртними напоями, що і призвело до втрати почуттів між ними та повного розриву відносин.
Оскільки подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, шлюб підлягає розірванню.
Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб - це сімейний союз, при цьому слово «сімейний» засвідчує, що шлюб створює сім'ю, а слово «союз» підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Для поваги до права дружини або чоловіка на пред'явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності, поваги до себе.
Позивач скористалася даним правом та звернулася до суду з цим позовом, наполягає на розірванні шлюбу. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, а позивач не має намір зберігати шлюб з відповідачем. Суд вважає, що причини, що спонукають позивача наполягати на розірванні шлюбу є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б її інтересам, що має істотне значення, внаслідок чого шлюб підлягає розірванню.
За правилами ч 2 ст. 114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Керуючись ст. ст. 109,110,112 Сімейного Кодексу України і на підставі ст. ст. 60, 213-215, 218, 224 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 14 листопада 2008 року відділом реєстрації актів цивільного стану Харцизького міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 401 - р о з і р в а т и.
Прізвище позивача після розірвання шлюбу залишити «ОСОБА_1».
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через даний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, мають право його оскаржити протягом 10 днів з моменту отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з моменту отримання його копії.
Суддя О. А. Слабкіна