|
|
Справа № 22-ц-2172/2008 Головуючий у 1 інст. -Коверзнев В.О. Доповідач - Бойко О.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 грудня 2008 року апеляційний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Бойко О.В.
суддів - Мамонової О.Є., Лазоренка М.І.,
при секретарі - Пільгуй Н.В.
з участю - ОСОБА_2.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 31 жовтня 2008 року в справі за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_1, Комунального підприємства “ЖЕК-10” Чернігівської міської ради про зміну договору житлового найму та за зустрічним позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, Комунального підприємства “ЖЕК-10” Чернігівської міської ради про зміну договору житлового найму і моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 31 жовтня 2008 року та ухвалити нове рішення про задоволення її позовних вимог.
Рішенням рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 31 жовтня 2008 року позов ОСОБА_2. задоволено частково:
- змінено договір найму квартири АДРЕСА_1;
- виділено у користування ОСОБА_2. жилу кімнату площею 16,9 кв.м, а
ОСОБА_1. - жилі кімнати площею 9,6 кв.м. та 12,1 кв.м.; допоміжні приміщення (коридор, туалет, ванну кімнату, кухню, вбудовану шафу, балкон) залишено у спільному користуванні сторін;
- зобов'язано КП “ЖЕК-10” Чернігівської міської ради укласти з ОСОБА_2та ОСОБА_1 окремі договори найму на виділені їм у користування жилі приміщення в квартирі АДРЕСА_1;
- стягнуто з ОСОБА_1. на користь ОСОБА_2. 16 грн. у відшкодування судових витрат.
В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_1. відмовлено.
Апелянт вважає, що рішення суду є неправильним в частині виділення їй двох житлових кімнат, загальною площею 21,7 кв.м, оскільки вона має намір змінити свій життєвий статус ( вийти заміж та народити дитину), а тому суду слід було виділити їй у користування житлові кімнати більшої площі.
Зазначає, що рішення суду в частині відмови в задоволенні її позову про стягнення моральної шкоди є незаконним, так як відшкодування шкоди здійснюється відповідно до положень чинного Цивільного кодексу, а не Житлового кодексу, на який посилається суд у рішенні.
Крім того, в резолютивній частині рішення суду неправильно зазначено її прізвище, замість ІНФОРМАЦІЯ_2 вказано ІНФОРМАЦІЯ_1.
У судовому засіданні позивачка ОСОБА_2. апеляційну скаргу не визнала, просила в її задоволенні відмовити, залишити без змін рішення суду 1 інстанції.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу та дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Судом встановлено, що спірна квартира АДРЕСА_1 належить до державного житлового фонду.
В спірній квартирі зареєстровані та проживають сторони по справі: ОСОБА_2. (мати) та ОСОБА_1. (дочка). Квартиронаймачем квартири є ОСОБА_2.
Спірна квартира складається з 3-х ізольованих жилих кімнат площею 9,6 кв.м, 12,1 кв.м, та 16,9 кв.м.
Сторони не можуть досягти згоди з приводу користування квартирою та оплати комунальних послуг, в зв'язку з чим виникла потреба в зміні умов договору житлового найму. ОСОБА_2. просить виділити їй у користування кімнату 16,9 кв.м, а відповідачці залишити кімнати 9,6 кв.м та 12,1 кв.м. А ОСОБА_1. в зустрічному позові просить виділити їй у користування кімнати 16,9 кв.м та 12.1 кв.м, а ОСОБА_2. залишити кімнату 9,6 кв.м.
Відповідно до ст.104 ЖК України член сім”ї наймача вправі вимагати за згодою інших членів сім”ї, які проживають разом з ним, укладання з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді окремого приміщення, яке відповідає вимогам ст.63 цього кодексу, тобто жиле приміщення не може бути меншим за розміром встановленим для надання одній особі.
Частково задовольняючи позов ОСОБА_2., та відмовляючи в задоволенні зустрічних позовних вимог, суд першої інстанції обґрунтовано виходив з того, що виділення ОСОБА_1. жилих кімнат загальною площею 21,7 кв.м (9,6 кв.м та 12,1 кв.м), а ОСОБА_2. жилої кімнати площею 16,9 кв.м. не веде до значного погіршення житлових умов мешканців квартири, зважаючи на те, що в ідеальному варіанті розподілу на кожного мешканця квартири припадає по 19,3 кв.м. Інший же варіант, який запропонований в зустрічному позові, значно погіршить житлові умови ОСОБА_2.
Такий висновок суду відповідає обставинам справи та ґрунтується на вимогах закону.
Обгрунтований і висновок суду про відмову в задоволенні позовних вимог про відшкодування моральної шкоди.
Рішення суду відповідає матеріальному та процесуальному праву, а тому відсутні підстави для його скасування.
Доводи апеляційної скарги також не дають підстав для скасування рішення суду 1 інстанції.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 313-315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1- відхилити, рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 31 жовтня 2008 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, може бути оскаржена до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців з дня її проголошення.
Головуючий: Судді: