Судове рішення #36612710

Справа № 249/1624/14-а



П О С Т А Н О В А

Іменем України

28 квітня 2014 р. м.Шахтарськ


Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого-судді Вірченко О.М.,

при секретарі Одьожній Т.В.,

за участю позивачки ОСОБА_1, представника відповідача - Журавського А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Шахтарську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Шахтарської міської ради про стягнення компенсації за тверде паливо на побутові потреби, -



В с т а н о в и в :



ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Шахтарської міської ради стягнення компенсації за тверде паливо на побутові потреби, мотивуючи свої вимоги тим, що з 1972 р. по 1999 р. вона працювала на підприємствах вугільної промисловості на посаді муз.робітника (ЦЗФ «Сердитянська» комбінату «Шахтарськантрацит», шахтоуправління «Постніковське» Шахтарського виробничого об'єднання з видобутку антрациту «Шахтарськантрацит» яслі-сад «Мир», ЦЗФ «Сердитянська» яслі-сад «Сокіл»), 17.09.1999р. вона була звільнена з яслі-сад «Сокіл» ЦЗФ «Сердитянська» у зв'язку з виходом на пенсію, її загальний стаж у вугільній промисловості складає майже 27 років. Також позивачка зазначила, що до 2013 року вона отримувала вугілля на побутові потреби згідно зі ст.ст. 43, 48 Гірничого закону України від Дирекції з ліквідації шахт (ДЛШ), так як ЦЗФ «Сердитянська» було ліквідовано. Коли вона звернулася до ДЛШ за випискою палива на побутові потреби на 2013 рік, їй було пояснено, що списки вуглеодержувачів передані до УПСЗН Шахтарської міської ради, тому 27 грудня 2012 року вона звернулася до УПСЗН із відповідними документами для отримання передбаченої законом компенсації на тверде побутове паливо за 2013 рік, але їй було відмовлено з посиланням на те, що її професія не зазначена у Переліку професій з видобутку (переробки) вугілля. Позивачка вважає, що відмова відповідача є необґрунтованою, оскільки Постанова № 303 від 17.03.2011р., якою затверджено перелік цих професій, не поширюється на непрацюючих пенсіонерів. Просила суд стягнути з УПСЗН Шахтарської міської ради на її користь компенсацію на тверде паливо за 2014 рік відповідно до ст.48 Гірничого закону України в розмірі 6361,62 грн.

Позивачка в судовому засіданні підтримала заявлені позовні вимоги, що вона працювала у відомчому садку, вийшла на пенсію у вересні 1999 р. з ЦОФ «Сердитянська», на час її виходу на пенсію ще не було прийнято Гірничого закону, а закон не має зворотної сили, вона мешкає в будинку з пічним опаленням, іншого опалення в їх селищі взагалі немає, весь останній час вугіллям її забезпечувала ДЛШ. Просила задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, мотивуючи тим, що у позивачки відсутній пільговий стаж, який дає право на отримання компенсації, позивачка перебуває на обліку в реєстрі громадян пільгової категорії та має статус «сільський педагог на пенсії», «пенсіонер за віком». Відповідно до трудової книжки позивачка є пенсіонером ЦЗФ «Сердитянська» дитячого садка «Сокіл», має загальний стаж 26 років 6 місяців 2 дні, пільговий стаж відсутній, пенсія призначена на загальних підставах, професія, за якою вона працювала на даному підприємстві, в переліку професій з видобутку (переробки) вугілля не значиться. Просила відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Заслухавши пояснення позивачки, представника відповідача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 24.02.2014 року Управлінням праці та соціального захисту населення Шахтарської міської ради листом №06/04-202 позивачці було відмовлено в отриманні компенсації за тверде паливо згідно статті 48 Гірничого закону України за 2014 рік у зв'язку з тим, що пільговий стаж відсутній, професія, за якою вона працювала, в переліку професій з видобутку (переробки) вугілля не значиться.

Згідно записів в трудовій книжці позивачки вона є пенсіонером ЦЗФ «Сердитянська» (дитячий садок «Сокіл» - муз.робітник), загальний стаж 26 років 6 місяців 2 дні, звільнена 17 вересня 1999 року у зв'язку з виходом на пенсію за вислугу років.

Згідно довідки Сердитенської селищної ради № 382 від 09.04.2014 р. ОСОБА_1 мешкає в будинку з пічним опаленням та кухонним вогнищем на твердому паливі.

До 2012 року включно позивачці надавалося вугілля на побутові потреби Донецькою обласною дирекцією з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, що не спростовується відповідачем.

Згідно акту прийому-передачі списку вуглеотримувачів ЦЗФ «Сердитянська» від 29.11.2012 р. Управління праці та соціального захисту населення м.Шахтарська прийнято перелік осіб (список на 134 особи), які забезпечувалися та мають право на безоплатне забезпечення твердим побутовим паливом згідно із ст.48 Гірничого закону України, серед яких за п/№ 52 значиться ОСОБА_1

Механізм надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам особам, які мають пільги за соціальною ознакою з придбання твердого палива визначено Порядком надання пільг на придбання твердого палива і скріпленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим Постановою КМУ від 31 січня 2007 року № 77.

Пунктом 4 вказаного Порядку передбачено, що якщо особі, яка має право на безоплатне отримання вугілля для побутових потреб згідно зі ст. 48 Гірничого закону України, пенсія призначена на загальних підставах і у трудовій книжці відсутні відомості про виконання робіт на технологічній лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках, уповноважений орган керується переліком професій, який затверджено КМУ відповідно до ст. 48 зазначеного Закону.

У разі ліквідації або консервації гірничого підприємства положеннями ст. 48 Гірничого закону України передбачено забезпечення осіб вугіллям на побутові потреби в межах тарифної угоди, у тому числі пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах: на підземних роботах - не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше ніж 7 років 6 місяців - для жінок; на роботах, пов'язаних з підземними умовами, - не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше ніж 12 років 6 місяців - для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше ніж 15 років - для жінок; інвалідам праці; особам, інвалідність яких настала внаслідок загального захворювання у разі, якщо вони користувалися цим правом до настання інвалідності та ін.

Постановою КМУ від 17 березня 2011 року № 303 "Про затвердження переліку професій працівників з видобутку (переробки) вугілля та працівників вуглебудівних підприємств, яким безоплатно надається вугілля на побутові потреби і до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу яких не включається вартість такого вугілля" було затверджено перелік професій працівників, що мають право на безоплатне надання вугілля на побутові потреби.

Згідно п.3 вищезазначеної Постанови КМУ від 17 березня 2011 року № 303, за працівником, професію якого не включено до переліку, але який на час набрання чинності цією постановою мав право відповідно до законодавства на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, зберігається таке право на час роботи на підприємстві за відповідною професією та в разі виходу на пенсію.

Згідно з п. 12.10 Галузевої угоди між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України з доповненнями та змінами від 3.07.2001 року, від 15.02.2002 року, від 20.09.2002 року, від 10.12.2002 року від 1.07.2003 року та від 29.12.2003 року порядок забезпечення паливом на побутові потреби працівників підприємств, зайнятих на підземних роботах, встановлюється колективними договорами на підприємствах відповідно до Гірничого закону України, даної Угоди, а також (до приведення нормативно-правових актів у відповідність до Гірничого Закону), чинною Інструкцією «Про порядок забезпечення трудящих виробничих одиниць підприємств і організацій вугільної промисловості паливом на побутові потреби» № 77 від 11.05.1976 року. Безоплатне забезпечення вугіллям робітників вугільної промисловості здійснюється за нормою 5,9 тонн на рік на будинок або квартиру.

Позивачка до 2012 року безоплатно отримувала вугілля на побутові потреби згідно Інструкції «Про порядок забезпечення трудящих виробничих одиниць підприємств і організацій вугільної промисловості паливом на побутові потреби» № 77 від 11.05.1976 року.

Відповідно до Постанови КМУ від 27 червня 2012 року № 608 «Про забезпечення твердим пічним побутовим паливом осіб, які мають право на його отримання згідно із статтею 48 Гірничого Закону України» затверджена мінімальна норма забезпечення твердим пічним побутовим паливом осіб, які мають право на його отримання, у кількості 5,9 тонн вугілля на одне домогосподарство на рік.

Згідно довідки УПСЗН Шахтарської міської ради №04/249/1624/14а від 28.04.2014 року розмір компенсації за тверде паливо в 2014 році становить 6361,62 грн.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Оскільки відповідач є державною бюджетною установою, а позивач при зверненні до суду звільняється від сплати судового збору, суд вважає можливим, у відповідності зі ст. 88 КАС України, звільнити відповідача від сплати судових витрат, віднести витрати за рахунок держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 17, 18, 87, 88, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


п о с т а н о в и в :


Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Шахтарської міської ради про стягнення компенсації за тверде паливо на побутові потреби - задовольнити.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Шахтарської міської ради на користь ОСОБА_1 компенсацію на придбання твердого палива на побутові потреби за 2014 рік в сумі 6361,62 грн.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Шахтарський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів після проголошення рішення.




Суддя О.М. Вірченко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація