Справа № 2-8927-07 ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2007року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді: Сторожука С.М.
при секретарі: Зражевській С А.
за участю представника позивача: ОСОБА_3
розглянув у відкритому заочному судовому засіданні в м. Павлограді Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої працівником при виконанні трудових обов'язків, суд -
ВСТАНОВИВ:
В провадження Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області поступила позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої працівником при виконанні трудових обов'язків, відповідно до змісту якої позивач просила стягнути з відповідача на її користь 1153,41грн в рахунок спричиненої діями відповідача матеріальної шкоди.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначила, що відповідач, відповідно до трудового договору між працівником та фізичною особою, працювала продавцем - реалі затором у належному позивачу магазині „Світ продуктів" в с Богданівка Павлоградського району.
Відповідно до укладеного із відповідачем договором про повну індивідуальну матеріальну відповідальність відповідач, як продавець товару, несе повну матеріальну відповідальність за шкоду, яку може бути завдано її дією чи бездіяльністю.
08 серпня 2006року під час проведення інвентаризації товару у належному позивачу магазині „Світ продуктів" було виявлено нестачу товару на загальну суму 1153,41грн. Вказана нестача товарно-матеріальних цінностей виникла в результаті неналежного виконання відповідачем своїх обов'язків із зберіганням ввірених їй товарно-матеріальних цінностей. Вина відповідача у виявленій нестачі підтверджується актом ревізії по магазину „Світ продуктів" від 08 серпня 2006року, який підписано власноруч самим відповідачем.
Таким чином, відповідач має відшкодувати спричинену її діями шкоду в сумі 1153,41грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги позивача.
Відповідач в судове засіданні не з'явився, хоча була належним чином повідомлена про день та час слухання справи, причини неявки суду не відомі. Відомостей про неможливість з'явитися в судове засідання відповідач суду не надав. Враховуючи думку представника позивача, про можливість розгляду справи на підставі наявних доказів по справі у відсутності відповідача, суд на підставі ст.225 ЦПК України, ухвалив розглядати справу заочно.
В судовому засіданні досліджені наступні докази:
· фотокопія акту інвентаризації, про перевірку залишку товару в магазині „Світ продуктів" 1111 „Бабіна", вул. Шевченко с Богданівка Павлоградського району від 08 серпня 2006року, де зазначено, що нестача складає 1153,41грн - загальний борг ОСОБА_2 ( а.с. 5);
· фотокопія договору підряду, укладеного між позивачем та відповідачем ( а.с. 6);
- фотокопія договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, укладеного між
позивачем та відповідачем (а.с.7);
2
- фотокопія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця ( а.с.8 ).
Вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали цивільної справи, судом встановлено наступне: 3 15 травня 2006року відповідач почала працювати продавцем, в ПП „Бабіна" магазині „Світ продуктів" розташованому по вул. Шевченко с Богданівка Павлоградського району Дніпропетровської області, уклавши трудовий договір з позивачем. Крім того, відповідач з позивачем уклав договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність від 15.05.2006року.
08 серпня 2006року в магазині „Світ продуктів" ПП „Бабіна" була проведена перевірка залишку товару, якою встановлено нестача у розмірі 1153,41грн.
Згідно до п. 1 договору „Про повну індивідуальну матеріальну відповідальність" укладеного між позивачем та відповідачем 15.05.2006року, працівник, що займає посаду „продавець" виконуючи роботу, безпосередньо пов'язану з реалізацією товару бере на себе повну відповідальність за забезпечення схоронності довірених йому підприємством, матеріальних цінностей.
Відповідно до ст. 134 КЗпП України, працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, у випадках, коли: між працівником і підприємством відповідно до ст. 135-1 цього Кодексу укладено письмовий договір про взяття на себе працівником повної матеріальної відповідальності за незабезпечення цілості майна та інших цінностей, переданого йому для зберігання або для інших цілей.
Відповідно до ст. 135-1 КЗпП України, письмові договори про повну матеріальну відповідальність може бути укладено підприємством з працівниками, які займають посади або виконують роботи, безпосередньо зв'язані із зберіганням, продажем ( відпуском) переданих їм цінностей.
Суд враховуючи встановлені обставини та визначені відповідно до них правовідносини вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 212, 213, 215, 225, 226, 228 ЦПК України, ст.ст.134, 135-1 КЗпП України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої працівником при виконання трудових обов'язків задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2):
в рахунок відшкодування матеріальної шкоди суму в розмірі 1153 ( одна тисяча сто
п'ятдесят три ) гривні 41 копійку;
витрати по сплаті судового збору в розмірі 51 ( п'ятдесят однієї ) гривні;
витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 ( тридцять ) гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.