Судове рішення #3649818
Справа № 1-353/2008р

                                                                                                                                   Справа № 1-353/2008р.

                                                                        В  И  Р  О  К   

                                                          І М “ Я М     У К Р А Ї Н И

 

            22 грудня 2008 року.     Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:                                                             головуючого судді        Білокур В.І.,

                                                     при секретарі                 Сірій І.В.,

                                                     з участю прокурора      Трохименко Р.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Прилуки кримінальну справу про обвинувачення  ОСОБА_1, що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Обичів Прилуцького району Чернігівської області, українець, гр-н України, із вищою освітою, одружений, працює начальником центру поштового зв”язку №3,   проживає вАДРЕСА_1 (зареєстрований АДРЕСА_2), раніше не судимого,   за ст. ст. 366ч.2, 364ч.2 КК України, -                                                                                                          

                                                       В С Т А Н О В И В :

 

У відповідності з Законом України “Про особливості приватизації майна АПК” від 10.07.1996року та на підставі плану розміщення акцій ВАТ “Прилуцький м”ясокомбінат”, затвердженого наказом Фонду державного майна України (далі-ФДМУ) від 08.10.1998року №1920, з жовтня 1998 року проводилася безоплатна передача акцій ВАТ “Прилуцький м”ясокомбінат” сільськогосподарським підприємствам Прилуцького району.

5 квітня 1999 року між ФДМУ в особі директора департаменту з питань формування власності в АПК ФДМУ ОСОБА_2. та СГПКП “8 Березня” с.Обичів Прилуцького району в особі директора ОСОБА_1. був укладений договір БПА-161 безоплатної передачі акцій ВАТ “Прилуцький м”ясокомбінат”, відповідно до якого орган приватизації безоплатно передав підприємству акції ВАТ “Прилуцький м”ясокомбінат” для подальшого розподілу серед працівників підприємства та прирівняних до них осіб в кількості 6200 тисяч на загальну суму 155тис.грн.  на загальних зборах трудового колективу. Відповідно до п.3.4.1 та 3.4.2 вищевказаного договору СГПКП “8 Березня” зобов”язувалося в місячний термін провести загальні збори трудового колективу для визначення власника акцій та надати протокол цих зборів органу приватизації та ВАТ “Прилуцький м”ясокомбінат”.

Директор СГПКП “8 Березня” с.Обичів ОСОБА_1., в порушення умов договору БПА-161 загальні збори працівників не провів, але підписав та скріпив печаткою виписку з протоколу загальних зборів трудового колективу СГПКП “8 Березня” щодо визначення власності переданих акцій за  СГПКП “8 Березня” та надав її органу приватизації, тобто, ОСОБА_1.  вчинив посадовий підлог, як складання і видача завідомо неправдивих документів, якщо воно спричинило тяжкі наслідки.

В подальшому вказані акції на баланс підприємства поставлені не були. В 2000 році  СГПКП “8 Березня” було реформовано в ТОВ “Лан”, яке в свою чергу в 2002 році було реорганізовано в ПА “Горизонт”, правонаступниками якого і являлись відповідно. Згідно ст.6 вищеназваного Закону України розподіл безоплатно переданого майна (акцій) між працівниками здійснюється відповідно до трудової участі за рішенням загальних зборів. Директор ПА “Горизонт” ОСОБА_1., який одночасно являвся і одноосібним засновником вказаного підприємства, зловживаючи своїм службовим становищем, 13.06.2002 року відповідно до договору купівлі-продажу цінних паперів №19 здійснив реалізацію простих іменних акцій ВАТ “Прилуцький м”ясокомбінат”, які були передані в 1999 році, ТОВ ВКП “Прилуки-Агропереробка” в кількості 620 тис. штук за ціною 0,01грн., а всього на загальну суму 6тис. 200грн., тим самим позбавивши співвласників майна СГПКП “8 Березня” права на приватизацію та заподіявши їм збитки в розмірі вартості акцій, тобто на суму 155тис.грн..

            В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1. у повному обсязі визнав себе винним за пред”явленим обвинуваченням та  підтвердив всі вищевикладені обставини. При цьому суду пояснив, що з 1997 року він був керівником СГПКП “8 Березня” яке реформоване в ТОВ “Лан” і  ПА “Горизонт”. Визнає, що в 1999 році отримав акції і визнає, що фактично вони не були розподівлені на загальних зборах, а потім у 2002 році були продані без відповідного рішення загальних зборів колективу, а тому усвідомлює неправомірність своїх дій. На цей час він не займає посаду керівника господарства і щиро розкаюється у скоєному, просить суд не застосовувати суворого покарання.

            Після допиту в судовому засіданні підсудного ОСОБА_1., останній просив справу розглядати без дослідження інших доказів, правильно розуміючи зміст даних обставин справи і наявних доказів, згідно  пред”явленого йому обвинувачення. Інші учасники судового розгляду не заперечували проти цього,  а тому суд відповідно до ч.3ст.299 КПК України обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного, визнавши недоцільним дослідження інших доказів по справі,  які ніким не оспорюються. Учасникам процесу роз”яснено, що в такому разі вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку.

За таких обставин суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1. скоїв злочин передбачений ст. 364ч.2 КК України як зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Крім того, за правилами ч.1ст.5 КК України  суд вважає необхідно вірно кваліфікувати  дії ОСОБА_1. за ст.366ч.2 КК України як службове підроблення документів, що спричинило тяжкі наслідки, оскільки, санкція цієї норми закону пом”якшує кримінальну відповідальність ОСОБА_1. порівняно із обвинуваченням за ст.172ч.2 КК України (в редакції 1960р.) яке було пред”явлено йому в ході досудового слідства.

            Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_1. суд враховує як пом”якшуючі його покарання обставини те, що він щиро розкаюється у вчиненому, сприяв розкриттю злочину, він уже не займає посаду керівника даного господарства і минув тривалий час від скоєних злочинів, що підсудний має на своєму утриманні матір-пенсіонерку та позитивно характеризується за місцем проживання і роботи.

            За таких декількох обставин, що пом”якшують покарання підсудного ОСОБА_1. суд вважає необхідно призначити йому покарання із застосуванням положень ст. 69 КК України  до позбавлення волі, але нижче від найнижчої межі та без позбавлення права обіймати посади пов”язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов”язків.     При цьому суд приходить до висновку  про можливість звільнити його від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину, та покладенням на нього обов”язків відповідно до  ст. ст. 75, 76 КК України.

            Судові витрати по справі відсутні, а долю речових доказів слід вирішити в порядку передбаченому ст.81 КПК України, тобто, журнал реєстрації документів за 2002рік  - залишити на подальшому зберіганні у матеріалах даної кримінальної справи. (а.с.98-123).

Позовну заяву голови майнової комісії співвласників майнових паїв ОСОБА_3. - залишити без розгляду, згідно поданої ним заяви. (а.с.68,142).

 

           На підставі наведеного, керуючися ст. ст. 323 - 324 КПК України, суд -

 

                                                                        З А С У Д И В :

 

 ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні ним злочинів, передбачених ст.ст. 366ч.2, 364ч.2 КК України і призначити йому покарання:

за ст.366ч.2 КК України із застосуванням ст.69 КК України до 2 років позбавлення волі, без позбавлення права обіймати посади пов”язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов”язків, 

за ст.364ч.2 КК України із застосуванням ст.69 КК України  до 4 років позбавлення волі, без позбавлення права обіймати посади пов”язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов”язків.

На підставі ст.70ч.1 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим  визначити остаточне покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі без позбавлення права обіймати посади пов”язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов”язків.

На підставі ст.ст.75,76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування покарання за даним вироком суду з випробуванням, з встановленням іспитового строку терміном на 1 (один) рік, та покласти на нього обов”язки повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи.

            До вступу вироку в законну силу запобіжний захід засудженому  ОСОБА_1   залишити попереднім - підписку про невиїзд.

 

Речовий доказ - журнал реєстрації документів за 2002рік  - залишити на подальшому зберіганні у матеріалах даної кримінальної справи.

 

Цивільний позов голови майнової комісії співвласників майнових паїв ОСОБА_3 - залишити без розгляду, згідно поданої ним заяви.

 

            На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб через Прилуцький міськрайонний суд.

           

Головуючий суддя                                                                                           Білокур В.І.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація