Судове рішення #36485278

Справа № 429/1027/14-ц

Номер провадження 2/429/386/14


РІШЕННЯ

Іменем України

23 квітня 2014 року Слов`яносербський районний суд Луганської області

в складі:

головуючого судді Скворцової В.Г.,

при секретарі Скориковій О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Слов`яносербськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами у порядку спадкування за законом.

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду із даним позовом, посилаючись на ту обставину, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді: житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, який належав померлому на підставі договору купівлі-продажу, посвідченому Лутугінською Державною нотаріальною конторою Луганської області 21 липня 1966 року за реєстром 1115/3, та зареєстрованому Комунарським міським бюро технічної інвентаризації 29 вересня 1966 року за № 642.

Спадкоємцями на майно померлого за законом відповідно до ст. 1261 ЦК України (перша черга спадкоємців) є - позивачка по справі, рідні її брати - відповідачі по справі, які до нотаріальної контори про прийняття спадщини не зверталися.

Позивачка звернулася до приватного нотаріуса Слов`яносербського районного нотаріального округу Луганської області ОСОБА_5 з заявою про право на спадщину за законом на житловий будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1, який належить померлому і отримала постанову про відмову у вчинені нотаріальних дій. Згідно якої не приймаються документи для вчинення нотаріальних дій, які мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережні виправлення, документи, тексти яких неможливо прочитати внаслідок пошкодження, а також документи, написані олівцем. В наданому позивачкою правовстановлюючому документі на спадкове майно, на підставі якого вказаний житловий будинок належить померлому, договорі купівлі-продажу, посвідченому Лутугінською Державною нотаріальною конторою Луганської області 21 липня 1966 року за реєстром № 1115/3, та зареєстрованому Комунарським міським бюро технічної інвентаризації 29 вересня 1966 року за № 642, мають місце дописки кульковою ручкою поверх надрукованого друкарською машинкою тексту договору, які до того ж, не застережені жодним чином.

Позивач просить суд визнати за нею право власності у порядку спадкування за законом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташованими на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 35,60 кв.м, житловою площею 15,90 кв.м., що залишилося після смерті її батька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.




Позивачка позов підтримала в повному обсязі. Надала суду заяву про розгляд справи у її відсутності.

Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 надіслали до суду телеграми, згідно яких з позовом згоді, просили суд розглянути справу у їх відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим і підлягаючим задоволенню з наступних підстав.

Згідно до ст. 10 ЦПК України «Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом». На підставі ст. 11 ЦПК України: суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних та юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

На підставі ст. 60 ЦПК України: «Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях».

Право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюєтся або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Статтею 1218 ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок смерті.

Умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об'єкти нерухомості, в тому числі на житловий будинок, інші споруди, земельну ділянку є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку.

Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.

На підставі ст. 1268, 1269 ЦК України про подання заяви про прийняття спадщини ч.1. «Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Згідно Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру № 37188522 від 17.04.2014 року Приватного нотаріуса Слов`яносербського районного нотаріального округу Луганської області ОСОБА_5 вбачається, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4, заведено спадкову справу № 70-2013, у зазначеній справі є заява дочки померлого, ОСОБА_1, про прийняття спадщини, яку подано 13 листопада 2013 року за № 136.

Згідно постанови про відмову у вчиненні нотаріальних дій від 28.01.2014 року приватного нотаріуса Слов`яносербського районного нотаріального округу Луганської області ОСОБА_5 ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4, оскільки в наданому позивачкою правовстановлюючому документі на спадкове майно, на підставі якого вказаний житловий будинок належить померлому, договорі купівлі-продажу, посвідченому Лутугінською Державною нотаріальною конторою Луганської області 21 липня 1966 року за реєстром № 1115/3, та зареєстрованому Комунарським міським бюро технічної інвентаризації 29 вересня 1966 року за № 642, мають місце дописки кульковою ручкою поверх надрукованого друкарською машинкою тексту договору, які, до того ж, не застережені жодним чином.




Згідно довідки КП « Бюро технічної інвентаризації» Слов`яносербської районної ради Луганської області від 23.04.2014 року № 196 право власності на будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 було зареєстровано за ОСОБА_4, згідно договору купівлі -продажу, посвідченого 2-ю Лутугінською державною нотаріальною конторою 21.07.1966 року за р№ 1115/3.

Оскільки позивач позбавлений можливості в іншому порядку встановити свої спадкові права, суд вважає за можливе визнати право власності за позивачем на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташованими на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 35,60 кв.м, житловою площею 15,90 кв.м., що залишилося після смерті її батька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування за законом.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 346, 1234, 1235,1268 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 197, 212, 214 ЦПК України, суд


ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за законом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташованими на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 35,60 кв.м, житловою площею 15,90 кв.м., що залишилося після смерті її батька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування за законом.

Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області через Слов`яносербський районний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя В.Г. Скворцова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація