Судове рішення #3646912

                        Справа №2-2886 /2007 року

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2007 року Місцевий Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого-судді      Терещенко О.І.

при секретарі               Чобітько Н. О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Конотопі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини на період навчання,-

встановив:

Позивачка ОСОБА_1. просить ухвалити роішення, яким стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) , але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання сина - ОСОБА_2., ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження на період його навчання в Сумському державному педагогічному університеті ім. Макаренка .Вимоги мотивує тим, що з відповідачем перебувала у зареєстрованому шлюбі, який розірвано 29 червня 2000 року, має повнолітню дитину батьком якої є відповідач. Вважає, що відповідач спроможний надавати утримання на період навчання сина, просить вирішити вказане в судовому порядку.

Позивачка ОСОБА_1. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала.

Відповідач ОСОБА_2. в судовому засіданні заявлені вимоги визнав, про що подав письмову заяву.

Третя особа - ОСОБА_2. в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав.

Третя особа - ОСОБА_4. в судове засідання не з'явилась, про день та час розгляду справи в суді належним чином повідомлена.

Заслухавши пояснення осіб, які з'явились до суду, дослідивши матеріали справи, яких достатньо, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи із слідуючих підстав:

Докази, що надані позивачкоюжопія свідоцтва про розірвання шлюбу НОМЕР_1 , паспорту, довідка Сумського державного педагогічного університеті ім. Макаренка ,договору, які маються в сраві на ас.3 - 6.стверджують ті обставини , з приводу яких позивачка звернулась із позовом до суду і сторонами та особами, які беруть участь у справі  не оспорюються.

Згідно cm. 198 СК України батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.

Відповідно cm. 199 С К України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов"язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

На підставі cm. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітню дочку, сина у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку (доходу) платника аліментів.

Згідно cm. 182 ч.2 СК України в редакції від 22.09.2005 року мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Отже, слід позов задовольнити, поклавши на відповідача судові витрати по справі, в тому числі держмито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, відповідно до вимог cm. 88 ЦПК України , допустивши негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць, відповідно до вимог cm. 367 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 79, 81, 88 , 213, 215 , 367 ЦПК України, ст. ст. 182 , 198-200 Сімейного кодексу України, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Стягувати щомісяця з ОСОБА_2 аліменти в розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) на утримання сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку , починаючи стягнення з 26 листопада 2007 року на період навчання у Сумському державному педагогічному університеті ім. Макаренка та сплачувати аліменти матері дитини -ОСОБА_1  Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в сумі платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 51 (п'ятдесят одну ) гривню - держмита в держбюджет; 30 ( тридцять ) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до апеляційного суду Сумської області через місцевий Конотопський міськрайонний суд Сумської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення; апеляційна скарга на рішення суду- протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення виготовлено на комп'ютері та має силу оригіналу.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація