Судове рішення #36463507

Справа № 249/1339/14-а



П О С Т А Н О В А

Іменем України

16 квітня 2014 р. м.Шахтарськ


Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:

судді Вірченко О.М.,

при секретарі Грузновій О.М.,

за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача Сізової І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області про стягнення недоплачених сум пенсії,

встановив:


ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УПФУ в м. Шахтарську та Шахтарському районі про стягнення недоплачених сум пенсії, мотивуючи свої вимоги наступним. Він з 1985 року отримує пенсію по інвалідності в зв'язку із травмою, отриманою при виконанні обов'язків військової служби. В травні 2013 року відповідачем йому було повідомлено, що за листом УПСЗН Шахтарської райдержадміністрації позивачу було зменшено розмір пенсії більше ніж на 60%. Такий лист не є нормативним актом, тому дії відповідача неправомірні, розмір його пенсії не повинно було бути зменшено. Просив зобов'язати відповідача поновити розмір його пенсії з урахуванням всіх наступних збільшень та індексації, зобов'язати відповідача повернути всі недоплачені суми пенсії з квітня 2013 року.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та пояснив наступне. Він близько 20 разів проходив МСЕК, його було визнано інвалідом, інвалідність пов'язана з травмою, отриманою при виконанні обов'язків військової служби, ніяких с сумнівів довідка, на підставі якої МСЕК робила висновки, раніше не викликала. Протоколом УПСЗН з незрозумілих причин винесено рішення про позбавлення позивача вищевказаного статусу, однак це рішення не повинно бути підставою для зменшення його пенсії. Просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представники відповідача позов не визнали з наступних підстав. Відповідно до п. 19 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого Постановою правління ПФУ України від 25 листопада 2005 року № 22-1, за документ, який засвідчує, що особі встановлено статус ветерана війни, особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», приймаються завірені в установленому порядку копії посвідчень: учасника війни, учасника бойових дій, інваліда війни та особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Такі посвідчення видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина. Позивач з 30 квітня 1993 року отримував пенсію по 3 групі інвалідності. 10 квітня 2013 року до УПФУ надійшла копія Протоколу засідання комісії по перевірці встановлених статусів від 04 квітня 2013 року, відповідно до якого посвідчення інваліда війни, видане позивачу, вважається недійсним. В зв'язку із наведеним відповідачем було приведено у відповідність пенсійну справу ОСОБА_1, виплата надбавки як інваліду війни призупинена. Позивач в судовому порядку оскаржував дії УПСЗН, але постановою Шахтарського міськрайонного суду від 13 листопада 2013 року йому було відмовлено в задоволенні позову. Крім зазначеного, позивачем було пропущено строк звернення до суду. Просили відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Судом в межах заявлених вимог і на підставі наданих доказів встановлено наступні обставини та визначені відповідно до них правовідносини.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни гарантії, їх соціального захисту» до інвалідів війни належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків) чи пов'язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Великої Вітчизняної воєн або з участю в бойових діях у мирний час.

ОСОБА_1 з листопада 1981 року проходив строкову службу у Збройних силах СРСР - Військово-Морському Флоті.

Відповідно до архівної ксерокопії, наданої філіалом Центрального військово-морського архіву (на Балтійському флоті м.Калінінград), свідоцтва про хворобу № 104/БЧ від 20 березня 1985 року, виданого Госпітальною військово-лікарською комісією в/ч 10450, ОСОБА_1 під час відбування покарання в дисциплінарному батальйоні, 28 вересня 1884 року під час господарських робіт в частині отримав травму поперекового відділу хребта, п.17-б) - травма отримана внаслідок нещасного випадку, не пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби.

Згідно із довідкою до акту огляду МСЕК серія 10 ААА № 402737 від 23 травня 2011 року позивачеві повторно було встановлено третю групу інвалідності безстроково, причина інвалідності - травма отримана при виконанні обов'язків військової служби.

Відповідно до п. 13 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого Постановою правління ПФУ України від 25 листопада 2005 року № 22-1, при призначенні до пенсій надбавок, допомог, додаткової пенсії, компенсації надаються документи про визнання заявника інвалідом війни, або особою, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У відповідності до п. 19 вказаного Порядку за документ, який засвідчує, що особі встановлено статус ветерана війни, особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», приймаються завірені в установленому порядку копії посвідчень: учасника війни, учасника бойових дій, інваліда війни та особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Такі посвідчення видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

Згідно із посвідченням серії НОМЕР_1, виданим позивачеві Управлінням праці та соціального захисту населення Шахтарської райдержадміністрації 09 червня 2011 року, він є інвалідом 3 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 постанови Кабінету Міністрів України № 302 від 12.05.1994 року «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни», «Посвідчення інваліда війни», «Посвідчення учасника війни» і відповідні нагрудні знаки, «Посвідчення члена сім'ї загиблого» видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

Згідно з п. 13-1 зазначеної постанови у разі виникнення підстав, за якими особа втрачає право на статус, визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», видане їй раніше посвідчення вилучається уповноваженим на видачу посвідчень органом, з повідомленням органу, який видав таке посвідчення.

Позивач з 30 квітня 1993 року отримував пенсію по 3 групі інвалідності. 10 квітня 2013 року до УПФУ надійшла копія Протоколу засідання комісії по перевірці встановлених статусів від 04 квітня 2013 року, відповідно до якого посвідчення інваліда війни, видане позивачу, вважається недійсним.

Як вбачається з протоколу № 07-12/01 від 04 квітня 2013 року засідання комісії по перевірці встановлених статусів прийнято рішення, відповідно до якого у зв'язку з відсутністю в досліджених документах підстав, викладених у ст. 1, ст. 4, ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» скасовано статус «інвалід війни» ОСОБА_1 та рекомендовано йому звернутись до Обласної МСЕК № 3 для повторного розгляду питання про причину інвалідності.

ОСОБА_1 оскаржив дії УПСЗН в судовому порядку. Постановою Шахтарського міськрайонного суду від 13 листопада 2013 року позивачу було відмовлено в задоволенні позову до УПСЗН Шахтарської райдержадміністрації про визнання протоколу та рішення про позбавлення статусу інваліда війни недійсним. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2013 року вказану постанову залишено без змін.

На підставі протоколу № 07-12/01 від 04 квітня 2013 року засідання комісії по перевірці встановлених статусів відповідачем у квітні 2013 року приведено у відповідність пенсійну справу ОСОБА_1, виплата надбавки як інваліду війни призупинена з 04 квітня 2013 року. Пенсія по інвалідності 3 групи ОСОБА_1 обчислена як інваліду армії у розмірі 994 грн.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що дії відповідача є правомірними, тому позовна заява задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 11, 158-163, 167 КАС України, суд


вирішив:


В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області про стягнення недоплачених сум пенсії відмовити.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом десяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.



Суддя О.М. Вірченко














Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація