Судове рішення #36462678

Провадження по справі № 6/260/183/2014


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2014 року Ленінський районний суд м. Донецька у складі:

головуючий суддя Пронін С.Г.

при секретарі Гефтер П.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Донецька подання відділу державної виконавчої служби Ленінського районного управління юстиції у м. Донецьку про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду ОСОБА_1 за межі України, -

ВСТАНОВИВ:


Заявник звернувся до суду із поданням про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон відносно ОСОБА_1, посилаючись на те, що на примусовому виконанні у відділі Державної виконавчої служби Ленінського районного управління юстиції у м. Донецьку знаходиться виконавчий лист № 2-685/09 від 30.03.2009 року, виданий Калінінським районним судом м. Донецька про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини з усіх видів заробітку, але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 23.02.2009 року до досягнення дитиною повноліття. На теперішній час боржником рішення суду не виконано і ним не вчинено дій, спрямованих на виконання рішення суду. У зв'язку з цим просив встановити тимчасове обмеження боржника - ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України.

У судове засідання представник ВДВС Ленінського РУЮ у м. Донецьку не з'явився, просили розглянути подання без участі їх представника.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що рішенням Калінінського районного суду м. Донецька від 16 березня 2009 року з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, було стягнуто щомісячно на користь ОСОБА_2, аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини з усіх видів заробітку, але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 23.02.2009 року до досягнення дитиною повноліття.

На примусовому виконанні у відділі Державної виконавчої служби Ленінського районного управління юстиції у м. Донецьку знаходиться виконавчий лист № 2-685/09 від 30.03.2009 року, виданий Калінінським районним судом м. Донецька на виконання вказаного рішення суду.

24.05.2011 року державним виконавцем на підставі ст. 25 ЗУ «Про виконавче провадження» винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та надіслано боржнику для відома.

Згідно повідомлення від Державної податкової служби України, на ОСОБА_1 відсутня інформація про джерела отримання доходів, відсутня інформація про номери рахунків, відкритих у банках та інших фінансових установах. Майно боржника, на яке можливо звернути стягнення, відсутнє. Заходи, вжиті щодо розшуку такого майна, виявилися безрезультатними.

З подання вбачається, що заборгованість по аліментам станом на 31.03.2014 року складає суму в 38085,11 грн.

На теперішній час боржником рішення суду не виконано і ним не вчинено дій, спрямованих на виконання рішення суду.

Так, відповідно до частини 4 статті 313 Цивільного кодексу України, у випадках, встановлених законом, фізична особа може бути обмежена у здійсненні права на свободу пересування.

Положеннями статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України» встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.

Отже, наявність в особи неврегульованих договірних чи інших невиконаних зобов'язань є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.

Таким чином, діюче законодавство передбачає можливість застосування обмеження у праві виїзду за межі України до будь-якої категорії виїжджаючих осіб, незалежно від мети виїзду за кордон (виїзд до родичів, виїзд з метою працевлаштування, туризм тощо), які мають неврегульовані та/або не виконані зобов'язання на території України, оскільки виїзд таких осіб за кордон, у випадку не повернення їх на територію України з тих чи інших причин, зробить в подальшому неможливим виконання рішення суду.

Згідно пункту 8 статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається, зокрема, запобігання та недопущення в'їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України.

Враховуючи вищенаведені норми закону, суд вважає необхідним встановити тимчасове обмеження боржника - ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України.

На підставі ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України», п. 8 ст. 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", ч. 4 ст. 313 ЦК України та керуючись ст. ст. 377-1 ЦПК України, суд -


У Х В А Л И В:


Тимчасово обмежити ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1, інші відомості невідомі) у праві виїзду за межі України до фактичного виконання рішення Калінінського районного суду м. Донецька від 16 березня 2009 року про стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, щомісячно на користь ОСОБА_2, аліментів на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини з усіх видів заробітку, але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 23.02.2009 року до досягнення дитиною повноліття.

Копію ухвали суду для виконання направити відділу Державної виконавчої служби Ленінського РУЮ м. Донецька.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня оголошення ухвали апеляційної скарги.




Суддя: Пронін С.Г.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація