Судове рішення #36436422

10.2.4


ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Про закриття провадження у справi


17 квітня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/2119/14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:


Судді: Ципко О.В.,

за участю секретаря: Гаркуші Ю.О.


представник позивача не з'явився

представник відповідача не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області до Відкритого акціонерного товариства "Юність" про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у розмірі 140 790,89 грн. , -


ВСТАНОВИВ:


В провадження Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області до Відкритого акціонерного товариства "Юність" про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у розмірі 140 790,89 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, надав заяву, в якій наполягав на задоволенні позову та просив розглянути справу без його участі.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, надав клопотання про письмові заперечення на позов, в яких зазначив, що ухвалою Господарського суду Луганської області від 07.11.2005 у справі №20/173б порушено провадження у справі про банкрутство у відношенні ВАТ "Юність", якою введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Оскільки у відповідності із ч.4 ст.10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» даний адміністративний позов повинен розглядатись Господарським судом Луганської області, відповідач просить закрити провадження у справі №812/2119/14.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд приходить до наступного.

Частина 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Відповідно до ч. 7 ст.12 Господарського процесуального кодексу України, господарським судам підвідомчі справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України.

Відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року № 2343-ХІІ (в редакції, яка діє з 19.01.2013) суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, у тому числі спори про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України.

Як вбачається з матеріалів справи, Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області звернулось з позовом про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №1 та № 2 у розмірі 140 790,89 грн., яка виникла у період з 01.12.2013 по 01.02.2014, з Відкритого акціонерного товариства "Юність", відносно якого ухвалою Господарського суду Луганської області від 07.11.2005 у справі №20/173б порушено провадження у справі про банкрутство та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів (а.с.34).

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд своєю ухвалою закриває провадження по справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне закрити провадження в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області до Відкритого акціонерного товариства "Юність" про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у розмірі 140 790,89 грн., у зв'язку тим, що справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 157, 160, 165 КАС України, суд -



УХВАЛИВ:


Закрити провадження у справі №812/2119/14 за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області до Відкритого акціонерного товариства "Юність" про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у розмірі 140 790,89 грн.

Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.



Суддя О.В. Ципко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація