Судове рішення #3637971
Справа№2- 474

Справа№2- 474

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

10 грудня 2008 року                                                                                                смт.Ємільчине

Ємільчинський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді:                      Пасічного Т.З.

при секретарі:                               Павлюку І.В.,

за участю позивача:                    ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Ємільчине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментної плати в твердій грошовій сумі на утримання дитини та на дружину, зайняту вихованням дитини до досягнення нею трирічного віку, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду  17.10.2008 року з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, в твердій грошовій сумі в розмірі 250 гривень щомісяця до повноліття дитини, та стягувати аліменти з відповідача на своє утримання в розмірі 250 грн., до досягнення сином трьох річного віку тобто до 15.05.2010 року мотивуючи тим, що відповідач є батьком дитини, проте матеріальної допомоги на її утримання не надає, ніде не працює, виконує тимчасові підрядні роботи, домовитись з відповідачем про участь в утриманні дитини не вдається. В зв'язку з викладеним позивач просила задовольнити її позовні вимоги.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала зіславшись на обставини, які вказані в позові.

Відповідач в судове засідання не з'явився про день та час слухання справи судом повідомлений належним чином про що, свідчить розписка про отримання судової повістки про причини неявки суду не повідомив. Відповідно до ст. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.  

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що даний позов підлягає задоволенню  виходячи з наступного.

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов”язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

 В силу ч.1 ст.184 СК України якщо платник аліментів має не регулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину згідно ч.2 ст.182 СК України не може бути меншим 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

На підставі свідоцтва про народження НОМЕР_1 (а.с.3) ОСОБА_2., є батьком ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.

Згідно довідки Ємільчинської селищної ради від 16.10.2008 року, малолітній син знаходиться на утриманні матері.

Відповідач  в добровільному порядку матеріальної допомоги не надає, а згідно діючого законодавства зобов'язаний надавати кошти на утримання дитини до досягнення нею повноліття.

При визначенні розміру аліментної плати суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших утриманців, що відповідає вимогам ст.182 СК України. Встановлено, що позивачка з якою проживає малолітня дитина перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х річного віку, отримує допомогу від держави, яка згідно довідки з Ємільчинського районного управління соціального захисту населення від 16.10.2008 року станом з квітня 2008 року по вересень 2008 року становить 1714 грн. 60 коп. Відповідач на даний час працює на тимчасових заробітках та має мінливий, нерегулярний дохід.   

З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку, що підлягають стягненню з відповідача на користь позивача кошти на утримання дитини в твердій грошовій сумі в розмірі 250 гривень.

Відповідно до ч.2 ст.84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка-батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Тому  суд приходить до висновку, що стягнення аліментів на утримання дружини, яка здійснює догляд за дитиною по досягненню нею трьох річного віку підлягає задоволенню в повному обсязі, а саме в сумі 250 грн.

Керуючись ч.3 ст.81 ЦПК України стягнути з відповідача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Підлягає стягненню з відповідача  державне мито в розмірі 51 грн. відповідно до ДКМ України «Про державне мито».

Керуючись ст.ст. 84,180-183,184,191 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 77, 60, 212-215, 292,294, 367 п.1 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, жителя АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в твердій грошовій сумі в розмірі 250 (двісті пятдесят) гривень щомісячно, починаючи стягнення з 17.10.2008 року і до повноліття дитини - 15.05.2025 року.

Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 кошти в розмірі 250 (двісті п'ятдесят)гривень., щомісячно на утримання її як дружини, з якою проживає малолітня дитина до досягнення сином ОСОБА_3 трьох років, тобто до 15.05.2010 року починаючи стягнення з 17.10.2008 року. 

Розмір аліментів визначений судом у твердій грошовій сумі підлягає індксації відповідно до закону.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 (п'ятдесят одну) гривню державного мита, та на користь Ємільчинського районного суду Житомирської області 30 грн. за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах місячного платежу

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Ємільчинський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

 

 

 

Суддя:                                                                          Т.З.Пасічний                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація