Судове рішення #36369894

Справа № 249/474/14-ц



Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України


02 квітня 2014 р. м.Шахтарськ


Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:

судді Вірченко О.М.,

при секретарі Грузновій О.М.,

розглянувши в порядку заочного розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Шахтарська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -


встановив:


ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про визнання ОСОБА_2 такою, що втратила право користування жилим приміщенням, мотивуючи свої вимоги наступним. ОСОБА_2 значиться зареєстрованою в АДРЕСА_1. Не користується житловим приміщенням без поважних причин, більш двох років не проживає за вказаною адресою, між сторонами відсутні будь-які цивільно-правові відносини. Посилаючись на ст. ст. 346, 405 ЦК України, просив визнати відповідачку такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі.

Відповідачка в судове засідання не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином в порядку ч.9 ст.74 ЦПК України, про причини неявки суд не сповістила, клопотань про розгляд справи в її відсутності не надала.

Судом в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих доказів, пояснень позивача, встановлено наступні обставини та визначені відповідно до них правовідносини.

В будинку АДРЕСА_1 зареєстрована ОСОБА_2 Вказана квартира належить позивачу на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом. ОСОБА_2 не мешкає за вказаною адресою, квартиру не утримує, її особистих речей в квартирі немає.

Відповідно до ст. 150 ЖК України власник квартири має право розпоряджатись своєю власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.

У відповідності з ч. 1 ст. 405 ЦК України, члени сім'ї - власника квартири, що мешкають разом з ним, мають право на користування цим жилим приміщенням на підставі закону. Ч. 2 цієї ж статті встановлює, що член сім'ї власника житла втрачає право користування цим житлом у випадку відсутності члена сім'ї без поважних причин більш ніж один рік.

У відповідності зі ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 391, 405 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 88, 208, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд -


вирішив:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, такою, що втратила право користування жилим приміщенням будинком АДРЕСА_1.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Донецької області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд судового рішення може бути подано до Шахтарського міськрайонного Донецької області протягом десяти днів з дня отримання його копії.



Суддя О.М. Вірченко

















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація