копія
Справа № 1-307
2008 рік
В И Р О К
іменем України
2 грудня 2008 року Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
в складі: головуючої Шемети Т.М.
при секретарі Коломієць В.О.
з участю прокурора Магдій Ю.В..
адвоката
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хмільнику справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця та жителя с. Курилівка Хмільницького району Вінницької області, громадянина України, розлученого, освіта середня, непрацюючого, раніше не судимого, -
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч 3 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В кінці травня 2008 року приблизно о 15 год. ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, таємно, умисно, з метою крадіжки чужого майна проник через відчинене вікно вОСОБА_2 АДРЕСА_1, та таємно викрав гроші в сумі 860 грн.
Підсудній ОСОБА_1 вину свою визнав повністю та показав, що він допомагавОСОБА_2розвалювати піч і вони викидали її через вікно, яке залишилося відкритим. Вдень, коли ОСОБА_3 пішла до ставка прати білизну, він заліз через вікно та забрав гроші, які знайшов в шафі. Що примусило його це зробити, пояснити не може, якби не був випивши, ніколи б такого не зробив так як дуже добре знає потерпілу, в гарних добросусідських стосунках з нею, неодноразово допомагає її по господарству.
Судом, в порядку ст. 299 КПК України, визнано недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, оскільки крім повного визнання вини самим підсуднім, його вина повністю доведена показами потерпілої, матеріалами справи, підсудній правильно розуміє та пояснює обставини вчиненого злочину, сумнівів в добровільності та істинності його позиції немає, він не має наміру оспорювати фактичні обставини справи та усвідомлює, що буде позбавлений такого права в разі оскарження вироку суду у апеляційному порядку.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 185 ч.3 КК України, оскільки він в кінці травня 2008 року таємно, шляхом проникнення в будинок, викрав грошові кошти ОСОБА_3 в сумі 860 гривень.
Обираючи вид та міру кримінального покаранняОСОБА_1суд враховує те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, повністю визнав свою вину, щиро розкаюється в скоєному, позитивно характеризується по місцю проживання, відшкодував збитки, спричинені злочином, потерпіла не має до нього претензій матеріального та морального характеру та просить суворо не карати. Обтяжуючою вину обставиною є вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння. З урахуванням вищевикладеного суд вважає, що з метою виправлення підсудного та попередження вчинення ним нових злочинів не слід застосовувати максимальну міру покарання, передбачену санкцією ст. 185 ч.3 КК України. Враховуючи тяжкість вчиненого ОСОБА_1 злочину, з урахуванням особи підсудного, обставин вчинення злочину, повне відшкодування спричинених збитків, суд приходить до висновку, що виправлення та перевихованняОСОБА_1 можливе без відбування покарання та йому, в порядку ст. 75 КК України слід встановити іспитовий строк з покладенням обов'язків, передбачених ст. 76 КК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324, КПК України ,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним по ст. 185 ч.3 КК України та призначити покарання три роки шість місяців позбавлення волі.
В силу ст.ст. 75, 76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 1 рік, поклавши на нього зобов'язання не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів КВС та повідомляти органи КВС про зміну місця проживання, роботи, навчання.
До вступу вироку в законну силу залишити відносноОСОБА_1 міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд.
Вирок можна оскаржити до апеляційного суду Вінницької області через Хмільницький міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуюча: