Судове рішення #3635045
10/413-08

                          ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

      01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                     тел. 230-31-77

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я


"09" грудня 2008 р.                                                                          Справа № 10/413-08


за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Дорожний Торговий Дім”

до Шкарівської сільської ради

про стягнення 6232,60  грн.

Суддя  Тищенко О.В.

Представники:

Від позивача : Тромса Я.І. (керівник)

Від відповідача: не з’явився


                                                         Обставини справи:


До господарського суду Київської області надійшла  позовна  заява Товариства з обмеженою відповідальністю „Дорожний Торговий Дім” до Шкарівської сільської ради про стягнення 6232,60  грн.

Ухвалою господарського суду Київської області від 13.10.2008р. було порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 20.11.2008р.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов’язань за  Договором підряду на дорожні роботи №7-07 від 12.10.2007р., у зв’язку із чим у останнього виникла заборгованість за виконані  підрядні роботи в розмірі 6232,60 грн.

20.11.08р. через загальний відділ господарського суду Київської області відповідач подав письмові пояснення по справі, в яких зазначив про те, що дійсно згідно за  Договору підряду на дорожні роботи №7-07 від 12.10.2007р. Шкарівська сільська рада має заборгованість перед Товариством з обмеженою відповідальністю „Дорожний Торговий Дім” в розмірі  6232,60 грн.

У зв’язку із перебуванням судді Тищенко О.В. на лікарняному, розгляд справи призначений на 20.11.08р. не відбувся, у зв’язку із чим ухвалою господарського суду Київської області від 25.11.08р. розгляд справи було призначено на 09.12.08р. о 12:00год.

В судовому засіданні 09.12.08р. позивач подав письмові пояснення, якими підтримав позовні вимоги в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві. Відповідач, в свою чергу,  в судове засідання 09.12.08р. без поважних причин не з’явився, хоча про час, дату, та місце слухання справи був повідомлений належним чином.

В силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§66 –69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі “Смірнова проти України”).

Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.


Оцінюючи наявні в матеріалах справи та досліджені в судових засіданнях докази, господарський суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню. При цьому господарський суд виходить з наступного.


12.10.2007р. між Товариством з обмеженою відповідальністю „Дорожний Торговий Дім” (підрядник) та  Шкарівською сільською радою (замовник) було укладено Договір підряду на дорожні роботи №7-07 (наділі - договір), згідно умов якого  підрядник зобов'язується виконати на свій ризик і у встановлений строк роботи по благоустрою-поточному ремонту вулиці Миру с. Шкарівка Білоцерківського р-ну, а саме ямковий ремонт дорожнього покриття відповідно до завдання Замовника, а Замовник зобов'язується надати Підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт) в строк до 15 жовтня 2007 року, передати затверджену кошторисну документацію, прийняти виконані роботи та оплатити їх.

Згідно п. 1.2 договору, вартість робіт за договором визначається Кошторисом з розрахунком договірної ціни, який являється невід'ємною частиною даного договору.

Як вбачається з Кошторису з розрахунком договірної ціни, а також  п. 2  договору, вартість робіт по даному договору визначається договірною ціною, розрахованою в Кошторисі з розрахунком договірної ціни (являється невід'ємною частиною даного договору), і складає 16 101 (шістнадцять тисяч сто одна) грн.. 60 коп. в т.ч. ПДВ 20%. Договірна ціна по справжньому договору визначається виходячи з підписаних актів виконаних робіт, враховуючи всі зміни до об'ємів та вартості виконаних робіт.

Як вбачається з п. 3 договору, для виконання робіт по справжньому договору Підрядник зобов'язується виконати всі роботи в об'ємах та в строки, передбачені в даному договорі та додатках до нього, та здати роботи Замовнику в стані, що дозволяють нормальну експлуатацію об'єкта;  проводити роботи в повній відповідності до проектів, кошторисів, робочих креслень,
будівельних норм та правил; поставити на будівельний майданчик необхідні матеріали, обладнання, вироби, конструкції, будівельну техніку, за винятком матеріалів, обладнання та виробів, що згідно договору поставляє Замовник; забезпечити виконання на будівельному майданчику необхідних заходів по техніці безпеки та охороні навколишнього середовища; виконати в повному обсязі всі свої зобов'язання, передбачені даним договором.

Згідно п. 4 договору,  для виконання справжнього договору Замовник зобов'язується: передати Підряднику будівельний майданчик, придатний для виконання робіт; здійснити оплату виконаних Підрядником робіт в порядку, передбаченому ст. 2 і 6 даного договору; замовник зобов'язаний всіляко сприяти Підряднику у виконанні робіт. У разі невиконання цього обов'язку Замовник повинен відшкодувати Підряднику завдані збитки, включаючи додаткові витрати, викликані простоєм, перенесенням строків виконання робіт, або підвищення ціни роботи; виконати в повному обсязі всі свої зобов'язання, передбачені в інших статтях даного договору.

Пунктом 5.1 договору передбачено, що роботи повинні бути виконані Підрядником в повному обсязі до 30 листопада 2007 року.

Відповідно до п. 6 договору,  розрахунки за виконані роботи проводяться Замовником не пізніше десяти календарних днів після підписання актів прийому-передачі виконаних робіт на основі цих актів. Платежі здійснюються в безготівковій формі.

Судом встановлено, що позивач належним чинов виконав свої зобов’язання за договором підряду на дорожні роботи №7-07 від 12.10.07р.,  виконав роботи по благоустрою-поточному ремонту вулиці Миру с. Шкарівка Білоцерківського р-ну, а саме ямковий ремонт дорожнього покриття відповідно до завдання Замовника, що підтверджується Актом №24 приймання –виконаних підрядних робіт за листопад 2007р.

Відповідач, в свою чергу,  зобов’язання щодо оплати виконаних підрядних робіт виконав частково, сплатив 9869,00грн. Отже, борг відповідача за спірним договором склав 6232,60грн.

19.06.2008р. позивач та відповідач склали Акт звірки взаєморозрахунків, згідно якого заборгованість Шкарівської сільської ради перед Товариством з обмеженою відповідальністю „Дорожний Торговий Дім” згідно Договору підряду на дорожні роботи №7-07 від 12.10.2007р становить 6232,60грн.

Відповідно до статті 509 ЦК України  зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно ч.2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є зокрема  договори та інші правочини.

Як вбачається із ст. 837 ЦК України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Відповідно до ст. 843 ЦК України, у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення.  Ціна у договорі підряду може бути визначена у кошторисі. Якщо робота виконується відповідно до кошторису, складеного підрядником, кошторис набирає чинності та стає частиною договору підряду з моменту підтвердження його замовником (ст. 844 ЦК України).

Згідно статті 846 ЦК України,  строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду.

Стаття 853 ЦК України передбачає, що замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові. Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.

Відповідно до ст.  854 ЦК України  якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.  Підрядник має право вимагати виплати йому авансу лише у випадку та в розмірі, встановлених договором.

Згідно зі статтею 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

За змістом положень частини першої та частини сьомої статті 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається (ст. 525 ЦК України).

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

Станом на 09.12.2008 року  заборгованість відповідача за спірним договором  повністю не сплачена та становить 6232,60 грн.


Таким чином, позовні вимоги  Товариства з обмеженою відповідальністю „Дорожний Торговий Дім” щодо стягнення з Шкарівської сільської ради 6232,60 грн. заборгованості є обґрунтованими, документально підтвердженими, а отже  такими, що  підлягають задоволенню.


Судові витрати відповідно до ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд:


В И Р І Ш И В:


1.  Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з  Шкарівської сільської ради (09170, Київська область, Білоцерківський район, с.Шкарівка, вул..Миру, 4, код ЄДРПОУ 04363260) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Дорожний Торговий Дім” (09170, Київська область, Білоцерківський район, с.Шкарівка, вул..Миру, 4, код ЄДРПОУ 31496355) 6232,60 грн. заборгованості, а також судові витрати:  102 грн. державного мита та  118 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.


Видати наказ.

Дане рішення господарського суду Київської області  набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання та може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.



           Суддя                                                               Тищенко О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація