ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
13 березня 2014 року Справа № 910/5814/13
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого суддіКота О.В.,
суддів:Козир Т.П.,
Малетича М.М.,
Могил С.К.,
Панової І.Ю.,
розглянувши заявуОСОБА_6
про перегляд Верховним Судом України
постановиВищого господарського суду України від 04.09.2013
у справі№ 910/5814/13
за позовомОСОБА_6
доАкціонерного банку "Інтерконтинентбанк"; ОСОБА_7; ОСОБА_8; ОСОБА_9; ОСОБА_10; ОСОБА_11; ОСОБА_12; ОСОБА_13; ОСОБА_14; ОСОБА_15; Українського союзу об'єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення; Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр інвестиційних пропозицій"; Товариства з обмеженою відповідальністю "Компас Інвест"; Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансові контакти"; Реєстраційної служби Головного управління юстиції в місті Києві
прозобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою господарського суду міста Києва від 29.03.2013 у справі № 910/5814/13, залишеною без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 13.06.2013, відмовлено ОСОБА_6 у прийнятті позовної заяви.
Постановою Вищого господарського суду України від 04.09.2013 у даній справі постанову Київського апеляційного господарського суду від 13.06.2013 залишено без змін.
ОСОБА_6 звернулась із заявою про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 04.09.2013 у справі № 910/5814/13, у якій просить указану постанову, постанову Київського апеляційного господарського суду від 13.06.2013 та ухвалу господарського суду міста Києва від 29.03.2013 скасувати і зобов'язати місцевий господарський суд прийняти позовну заяву до свого провадження.
Заяву з посиланням на ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.12.2013 у справі № 6-39459ск13 мотивовано неоднаковим застосуванням судами касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, внаслідок чого ухвалено різні за змістом судові рішення у подібних правовідносинах.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 28.02.2014 у справі № 910/5814/13 заявнику було надано строк до 21.03.2014 для усунення недоліків, допущених при оформлені заяви про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 04.09.2013, а саме, зобов'язано подати до суду документи, що засвідчують особу ОСОБА_6 (копію паспорта або інший відповідний документ).
Заявником усунуто зазначені у вказаній ухвалі недоліки у встановлений строк.
Згідно з частиною третьою статті 11120 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) у разі якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою в день первинного її подання до Вищого господарського суду України.
Розглянувши заяву про перегляд постанови суду касаційної інстанції та додані до неї матеріали, Вищий господарський суд України вважає за необхідне відмовити в допуску справи до провадження Верховного Суду України з таких підстав.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 11116 ГПК України заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана на підставі неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, внаслідок чого ухвалено різні за змістом судові рішення у подібних правовідносинах.
Ухвалення різних за змістом судових рішень (пункт 1 частини першої статті 11116 ГПК України) матиме місце в разі, коли суд (суди) касаційної інстанції у розгляді двох чи більше справ за подібних предмета і підстав позову, змісту позовних вимог та встановлених судом фактичних обставин і однакового матеріально-правового регулювання спірних правовідносин дійшов (дійшли) неоднакових правових висновків, покладених в основу цих судових рішень.
Колегія суддів зазначає, що встановлений статтею 11116 ГПК України перелік підстав для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів є вичерпним.
Неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права не може бути підставою для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів.
Як вбачається зі змісту постанови Вищого господарського суду України від 04.09.2013 у справі № 910/5814/13, про перегляд якої просить заявник, предметом касаційного перегляду була правильність застосування судами норм процесуального права, а саме: статті 62 ГПК України щодо наявності підстав для відмови у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України. Суд касаційної інстанції, погоджуючись з висновками судів попередніх інстанції щодо відмови у прийнятті позовної заяви, виходив з того, що спір у даній справі виник не з корпоративних відносин між господарським товариством та його учасником, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, а тому не підлягає розгляду в господарських судах України.
За таких обставин відсутні підстави для допуску даної справи до провадження Верховного Суду України.
Керуючись статтями 86, 11116, 11121 ГПК України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
Відмовити ОСОБА_6 у допуску справи № 910/5814/13 до провадження Верховного Суду України.
Головуючий суддя О. Кот
Судді Т. Козир
М. Малетич
С. Могил
І. Панова
- Номер:
- Опис: про зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 910/5814/13
- Суд: Господарський суд міста Києва
- Суддя: Кот O.B.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.03.2013
- Дата етапу: 29.03.2013