Судове рішення #3634157
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

                                          ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

  "19" листопада 2008 р.                                                                   Справа № 3/4

 

Господарський суд Чернівецької області у складі головуючого судді Гончарука О.В.

при секретарі Мостовій М.О.

 

Представники:

від позивача - ОСОБА_1, довіреність від 15.02.2008 року

від відповідача - не з'явився

 

В судовому засіданні брав участь прокурор Пацарен В.Я.

 

розглянувши матеріали справи за позовом прокурора міста Чернівці в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої діє територіальне управління Головавтоінспекції у Чернівецькій області

 

до приватного підприємця ОСОБА_2, м. Чернівці

 

про стягнення штрафних санкцій - 510 грн.

 

СУТЬ СПОРУ: прокурор міста Чернівці в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої діє територіальне управління Головавтоінспекції у Чернівецькій області звернувся з позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягання фінансових санкцій у розмірі 510 грн.

Прокурор, обґрунтовує своє звернення до господарського суду порушенням інтересів держави внаслідок несплати відповідачем застосованих до нього позивачем штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Позовні вимоги обґрунтовані постановою №044514 про застосування штрафних санкцій від 22.05.2008 року, іншими доказами, що містяться у матеріалах справи.

Ухвалою господарського суду від 08.10.2008 року відкрито провадження в адміністративній справі, судове засідання призначено на 03.11.2008 року.

У зв'язку з неявкою відповідача, ухвалою від 03.11.2008 року розгляд справи відкладено на 19.11.2008 року.

На день вирішення спору, 19.11.2008 року, прокурор та представник позивача наполягають на задоволенні позовних вимог.

Відповідач, буд-якої інформації щодо заявленого до нього позову не надав, у судове засідання, не дивлячись на його належне повідомлення про час і місце судового розгляду, повторно не з'явився, що виходячи, з встановленої частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України необхідності вирішення адміністративної справи протягом розумного строку, дає господарському суду підстави розгляду справи без участі відповідача за наявними у матеріалах справи доказами.

Розглянувши подані документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача суд встановив.

Постановою територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області №044514 від 22.05.2008 року до приватного підприємця ОСОБА_2 за невиконання вимог абзацу четвертого частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», застосовано фінансові санкції у розмірі 510 грн. (а.с. 4).

Копію постанови №044514 від 22.05.2008 року, згідно повідомлення про вручення поштової кореспонденції, відповідач отримав 28.05.2008 року (а.с. 6), проте в адміністративному чи судовому порядку її не оскаржував.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року, під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом, а також виконання водієм інших вимог передбачених даним Порядком, Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Пунктами 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Відповідно до статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав. Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено  правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача  штрафних санкцій у розмірі 510 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судовий збір стягнути з відповідача з вини якого спір безпідставно доведено до розгляду у господарському суді.

Враховуючи викладене, керуючись статтями  2, 9, 17, 69, 70, 71, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163 та частиною 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

 

П О С Т А Н О В И В :

 

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (м.Чернівці, вул. Лубенська, 28/1, код 2810211979):

-  на користь територіального управління Головавтоінспекції у Чернівецькій області (м. Чернівці, вул. М.Тореза, 64 «а», ЕКПО 23246436, банк одержувач ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, р/р 31111106700002, код платежу 21081100) фінансову санкцію у розмірі 510 грн.

- в доход Державного бюджету України 5,10 грн. судового збору.

3.З набранням постановою законної сили видати виконавчі листи.

 

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку  подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у  повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом  двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Суддя                                                             О.В. Гончарук

  • Номер:
  • Опис: заява про заміну сторони виконавчого провадження
  • Тип справи: Заміна сторони у виконавчому провадженні (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 3/4
  • Суд: Господарський суд Кіровоградської області
  • Суддя: Гончарук О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Залишено без розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.08.2018
  • Дата етапу: 21.08.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація