Судове рішення #3632806

                                                                                                                                    Справа № 2-233/08

 

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м    У к р а ї н и

 

 

2ІНФОРМАЦІЯ_2 2008 року                                                                                                         смт. Шацьк

  

            Шацький районний суд Волинської області у складі

головуючого -                                              судді    Жевнєрової  Н.В.,

при секретарі -                                             Саць Н.В.,

з участю представника позивача -             ОСОБА_1.,

неповнолітнього, в інтересах якого заявлено позов, -     ОСОБА_2.,

відповідача -                                     ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Шацьк цивільну справу за позовом Шацької районної державної адміністрації Волинської області, як органу опіки і піклування, в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа на стороні позивача Володимир-Волинська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів „Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки”, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини,

 

в с т а н о в и в:

 

24.11.2008 року Шацька районна державна адміністрація Волинської області, як орган опіки і піклування, в інтересах ОСОБА_2, третя особа на стороні позивача Володимир-Волинська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів „Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки”, звернулася в суд з позовом до  ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини.

Позовні вимоги мотивувала тим, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, проживає у АДРЕСА_1 Її синОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження знаходиться на повному державному утриманні у Володимир-Волинській школі-інтернаті І-ІІІ ступенів. 06.10.2008 року до служби у справах дітей Шацької районної державної адміністрації Волинської області надійшов лист від дирекції школи-інтернату про порушення питання про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 відносно її неповнолітнього сина, учня даного навчального закладу. Мати зловживає спиртними напоями, веде аморальний спосіб життя, не працює, підсобного господарства не має. У 1981 році за неналежне виховання вона була позбавлена батьківських прав щодо своїх неповнолітніх п'ятьох дітей. Вона також абсолютно не цікавиться життям сина ОСОБА_2., свідомо ухиляється від виховання сина, не бере участі в його утриманні, не заперечує проти позбавлення її батьківських прав, байдуже віднеслася до порушення питання органом опіки і піклування. Батько дитини ОСОБА_4. помер у ІНФОРМАЦІЯ_3 році.  Тому, службою у справах дітей підготовлено висновок про доцільність позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав відносно її неповнолітнього сина ОСОБА_2. Оскільки відповідач добровільно участі в утриманні дитини не бере, офіційно не працює, має мінливий дохід, то позивач просить присудити аліменти на утримання дитини у твердій грошовій сумі в розмірі 200 грн. щомісяця до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні представник позивача Шацької районної державної адміністрації Волинської області, як органу опіки і піклування, позов підтримала повністю, просила його задовольнити із зазначених у заяві підстав. Суду пояснила, що позбавлення відповідача батьківських прав повністю відповідає інтересам дитини.

Неповнолітній ОСОБА_2., в інтересах якого заявлено позов органом опіки і піклування, позов підтримав, просив його задовольнити і позбавити його матір батьківських прав відносно нього та стягувати з неї аліменти на його утримання.

Представник третьої особи на стороні позивача, Володимир-Волинської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів, в судове засідання не з'явився, подав суду письмову заяву, у якій просить проводити розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги визнала повністю, проти задоволення позову не заперечує.

Заслухавши пояснення представника позивача, неповнолітньої особи, в інтересах якої заявлено позов, відповідача, проаналізувавши обставини справи, представлені докази, суд дійшов висновку, що визнання позову не суперечить вимогам закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний і моральний розвиток. Згідно з ч. 4 ст. 155 Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом. Зокрема, ст. 164 Сімейного кодексу України передбачає, що за ухилення від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав.

Як убачається із свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, виданого 17.12.ІНФОРМАЦІЯ_2 року сільською радою ІНФОРМАЦІЯ_4,ОСОБА_2 народився             ІНФОРМАЦІЯ_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року у ІНФОРМАЦІЯ_4. Батьком дитини записаний ОСОБА_4, а матір'ю - ОСОБА_3 (а.с. 5).

Згідно зі свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2, виданим 18.03.ІНФОРМАЦІЯ_3 року, батько дитини ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 року (а.с. 8).

Відповідно до листа директора Володимир-Волинської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів „Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки” ОСОБА_2. прибув у школу у 2000 році. За час перебування ОСОБА_2. у школі мати ОСОБА_3 його не провідувала, здоров'ям, розвитком та вихованням дитини не цікавилася, матеріально не підтримувала, що підтверджується актом про невідвідування від 19.09.2008 року, складеним працівниками та затвердженим директором школи-інтернату. Тому дирекція школи звернулася до Шацької районної державної адміністрації Волинської області, як органу опіки і піклування, з пропозицією порушити питання про позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав відносно її неповнолітнього сина ОСОБА_2. (а.с. 6).

Судом встановлено, що ОСОБА_3 проживає у ІНФОРМАЦІЯ_4 Волинської області одиноко, зловживає спиртними напоями, веде аморальний спосіб життя, не працює, не веде підсобного господарства, у 1981 році була позбавлена батьківських прав щодо своїх п'ятьох дітей, що підтверджується характеристикою Прип'ятської сільської ради, виданою 22.10.2008 року за №23, та актом обстеження житлово-побутових проживання ОСОБА_3 від 20.10.2008 року умов та (а.с. 11, 12).

Служба у справах дітей Шацької районної державної адміністрації Волинської області  14.11.2008 року за №1.6/211 дала висновок про доцільність порушення і позитивного вирішення питання про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 відносно її дитини     ОСОБА_2. у зв'язку з тим, що мати ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини (а.с. 4).

Працівниками служби у справах дітей Шацької районної державної адміністрації Волинської області 20.10.2008 року було проведено індивідуальну профілактичну бесіду з ОСОБА_3 з питань виконання нею обов'язків щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2. Однак мати байдуже віднеслася до зауважень працівників служби у справах дітей і не заперечувала проти позбавлення її батьківських прав щодо неповнолітнього сина, про що свідчить її особиста заява від 24.11.2008 року (а.с. 13).

Відповідно до вимог ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що її син з першого класу навчається у Володимир-Волинській спеціалізованій загальноосвітній школи-інтернаті і перебуває на повному державному утриманні. Вона є пенсіонером, офіційно не працює, однак має нерегулярний, мінливий дохід, тому не заперечує, щоб з неї стягували 200 грн. щомісяця на утримання сина ОСОБА_2. до досягнення ним повноліття.

З урахуванням викладеного, позов слід задовольнити повністю.

Оскільки позов підлягає задоволенню, з відповідача слід стягнути в дохід держави судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

На підставі статей 150, 155, 164, 180, 181, 182, 184, 191 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 10, 12, 88, 209, 212, 213, 215,218 ЦПК України, суд

 

в и р і ш и в:

 

Позов задовольнити повністю.

Позбавити ОСОБА_3, 26.12.ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка проживає по         ІНФОРМАЦІЯ_4у ІНФОРМАЦІЯ_4 Волинської області, батьківських прав відносно неповнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.

Стягувати з ОСОБА_3, 26.12.ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка проживає по         ІНФОРМАЦІЯ_4у ІНФОРМАЦІЯ_4 Волинської області, в користь Володимир-Волинської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів „Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки”, аліменти на утримання дитини ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, у твердій грошовій сумі в розмірі 200 (двісті) грн. щомісяця, починаючи з 24.11.2008 року, до досягнення ОСОБА_2 повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави 51 (п'ятдесят одну) грн. судового збору та 7,50 (сім) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. 

 

 

 

 

Головуючий                                                                                                               Н.В.Жевнєрова

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація