Судове рішення #3631257
1-12

1-12

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2008 року                                                                                       місто Київ

Військовий місцевий суд Київського гарнізону у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у складі: головуючого підполковника юстиції РИМАРА Є.П., при секретарі ЛОЗІ К.А., за участю державного обвинувача - військового прокурора Деснянського гарнізону підполковника юстиції КОЗАКЕВИЧА С.В., потерпілого ОСОБА_2., захисника-адвоката підсудного - ОСОБА_3, розглянувши кримінальну справу по обвинуваченню військовослужбовця військової частини А-1288 старшого лейтенанта ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Теліженці Ізяславського району Хмельницької області, українця, громадянина України, не одруженого, з вищою освітою, не судимого, такого, що проживає за адресою: АДРЕСА_1,  у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 424 КК України, -

Судовим слідством військовий суд, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

09 грудня 2007 року, близько 19 години, ОСОБА_1, являючись командиром 1-ї роти охорони військової частини А-1288, знаходячись в розташуванні роти, діючи в порушення вимог ст.ст. 11, 49, 50, 112 Статуту внутрішньої служби та ст. 1, 3-5 Дисциплінарного статуту ЗС України, які зобов'язують його як військовослужбовця та начальника у відносинах з військовослужбовцями додержуватися правил військової ввічливості, проявляти взаємну повагу та не допускати негідних вчинків, перевищуючи надані повноваження, діючи з невірного розуміння інтересів служби, показуючи свою удавану перевагу над підлеглими - солдатом ОСОБА_2., який на той час знаходився в стані алкогольного сп'яніння під час несення служби в добовому наряді днювальним по роті, застосував щодо останнього нестатутні заходи впливу та насильство, що виразилось у тому, що підсудний на центральному проході казарми, в присутності особового складу наніс потерпілому біля п'яти ударів офіцерським польовим ременем в область лівого боку обличчя та голови, після чого підсудний кинув ОСОБА_2 на підлогу, наніс йому біля чотирьох ударів ногою, взутою в черевик з високим берцем в область лівого плеча, грудної клітини та нирок. Далі, діючи з тих же самих підстав та мотивів, ОСОБА_1 завів потерпілого в приміщення для сушіння одягу, де наніс останньому біля п'яти ударів офіцерським польовим ременем по плечах та спині, біля трьох ударів пилкою по дереву по плечах та спині, біля п'ятнадцяти ударів фрагментом дерев'яної швабри по плечах та спині.

Внаслідок нанесення вказаних раніше ударів ОСОБА_2 було заподіяно чисельні синці та садна на голові, спині верхніх та нижніх кінцівках, а саме: в лівій навколо очній ділянці на нижній повіці синець неправильно-овальної форми, розміром 3x2, 5 см.; в ділянці задньо-бокової поверхні правого плечового суглобу синець неправильно овальної форми, розміром 8x5 см., на фоні цього синця переривчасте садно неправильної овальної форми розмірами 3x2 см.; в правій лопатковій ділянці синець смугоподібної форми 11x5 см.; в ділянці спини по правій біляхребетній лінії на рівні 4 грудного хребця два садна пів місяцевої форми, розмірами 2x0, 1 см. та 0, 5x0, 1 см.; в ділянці спини по лівій біляхребетній лінії на рівні 5-10 грудних хребців множинні садна та подряпини лінійної форми, розмірами від 0, 2x0, 1 см. до 4x0, 1 см.; в лівій лопатковій ділянці чотири синці видовжено-овальної форми, розмірами від 5x3 до 13x3 см.; в правій лопатковій ділянці три синці видовжено-овальної форми, розмірами від 4x3 до 13x3 см.; в лівій поперековій ділянці синець видовжено-овальної форми, розмірами 8x3 см.; в ділянці задньо-зовнішньої поверхні лівого плеча три синці видовжено-овальної форми від 5x3 до 8x3 см.; в ділянці задньо-зовнішньої поверхні лівого плеча множинні точкові садна діаметром по 0, 1 см.; на задньо-внутрішній поверхні середньої третини лівого плеча зливний синець неправильно-овальної форми, розмірами 14x8 см.; в ділянці задньої поверхні лівого променево-зап'ястного суглобу три садна лінійної форми розмірами по 0, 5x0, 1 см.; в ділянках верхніх третин задніх поверхонь обох стегон по одному синцю видовжено-овальної форми, розмірами по 9x3см.; на

 

передньо-зовнішній поверхні лівого колінного суглобу синець неправильно-овальної форми, розмірами 3x4 см., на фоні якого садно овальної форми, розмірами 1x0, 5 см. Зазначені тілесні ушкодження є легкими тілесними ушкодженнями.

Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_1 винним себе у вчиненні вказаних злочинних дій визнав повністю і пояснив, що дізнавшись про те, що солдат ОСОБА_2 знаходиться у нетверезому стані, перед особовим складом роти демонстративно застосував до потерпілого фізичне насильство з метою недопущення вживання військовослужбовцями алкогольних напоїв, спочатку пред'явив претензії з приводу сп'яніння, а потім наніс потерпілому біля п'яти ударів офіцерським польовим ременем в область лівого боку обличчя та голови, після чого кинув ОСОБА_2 на підлогу де наніс йому по тулубу біля чотирьох ударів ногою, взутою в черевик з високим берцем. Далі, він, ОСОБА_1, будучи розлюченим тим, що потерпілий себе виправдовував, завів останнього в сушарню, де наніс йому біля п'яти ударів офіцерським польовим ременем по плечах та спині, біля трьох ударів пилкою по дереву по плечах та спині, біля п'ятнадцяти ударів дерев'яними частинами швабри по плечах та спині. Більше потерпілому він ніяких ударів не наносив, особистих рахунків з ним не мав.

Крім особистого визнання ОСОБА_1, його вина у скоєному підтверджується зібраними по справі доказами, які підсудний та інші учасники судового розгляду не оспорюють і підтримують в повному обсязі. За клопотанням підсудного, яке підтримане іншими учасниками процесу, судове слідство було проведене у відповідності з вимогами ч.3 ст. 299 КПК України. При цьому учасникам судового розгляду судом було роз'яснено, що у цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати вищезазначені фактичні обставини справи в апеляційному порядку.

Таким чином суд вважає, що пред'явлене ОСОБА_1 звинувачення доведене в повному обсязі.

З врахуванням викладеного, дії ОСОБА_1, які виразилися в застосуванні насильства щодо підлеглого, суд кваліфікує за ч.2 ст. 424 КК України.

Призначаючи підсудному покарання, суд бере до уваги і визнає обставинами, які значно пом'якшують покарання, повне визнання провини, щире каяття у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину, відсутність до підсудного претензій з боку потерпілого та прохання останнього суворо не карати ОСОБА_1, обстановку вчинення злочину, а саме те, що вчиненню злочину сприяла негативна поведінка потерпілого, який знаходився в стані алкогольного сп'яніння під час несення служби в добовому наряді по роті та невірне розуміння інтересів служби підсудним.

Беручи до уваги вказані обставини, а також враховуючи особу винного, те, що раніше ні в чому протизаконному замічений не був, до кримінальної відповідальності притягається вперше, дав в судовому засіданні негативну оцінку своїм діям, а також з урахуванням вищевказаних пом'якшуючих обставин, що в сукупності істотно знижує ступінь тяжкості вчиненого ОСОБА_1 злочину, при призначенні йому покарання за ч. 2 ст. 424 КК України, суд вважає необхідним в даному конкретному випадку застосувати до підсудного ст. 69 КК України і призначаючи за ч.2 ст. 424 КК України покарання, перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не передбаченого в санкції цієї статті - арешту, оскільки саме такий вид та розмір покарання, на думку суду, є справедливим а також необхідним і достатнім для виправлення підсудного.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 299, 323, 324, 328, 332 КПК України, військовий суд, -

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 424 КК України, на підставі якої, з застосуванням ст. 69 КК України, призначити йому покарання у вигляді арешту строком на 4 (чотири) місяці з відбуванням покарання на гауптвахті Центрального управління військової служби правопорядку у м. Києві та Київській області.

Міру запобіжного заходу щодо ОСОБА_1. - підписку про невиїзд - залишити без змін до набрання вироком законної сили.

Речові докази по справі - офіцерський польовий ремінь - передати ОСОБА_1. для використання за належністю; пилку по дереву - передати до військової частини А-1288 - для використання за належністю; фрагменти швабри - знищити.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку у військовий апеляційний суд Центрального регіону України через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошедня, а засудженим протягом того ж строку, з моменту вручення йому копії вироку.

  • Номер: 11-о/792/7/15
  • Опис:
  • Тип справи: про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
  • Номер справи: 1-12
  • Суд: Апеляційний суд Хмельницької області
  • Суддя: РИМАР Є.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.05.2015
  • Дата етапу: 18.05.2015
  • Номер: 21-з/4820/3/21
  • Опис: за заявою Сташука О.В. про роз'яснення вироку Апеляційного суду Хмельницької області від 03.08.2009 року
  • Тип справи: на заяву (роз'яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору, додаткове рішення суду)
  • Номер справи: 1-12
  • Суд: Хмельницький апеляційний суд
  • Суддя: РИМАР Є.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.03.2021
  • Дата етапу: 02.03.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація