8.4.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 квітня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/1350/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Матвєєва В.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Ровеньках Головного управління Міндоходів у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності,
ВСТАНОВИВ:
24 лютого 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Ровеньках Головного управління Міндоходів у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності.
Ухвалою від 27 лютого 2014 року справу призначено до розгляду в порядку скороченого провадження.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Ровеньківської міської ради Луганської області 01.12.2008 та перебуває на обліку в ДПІ у м. Ровеньках з 01.12.2008. Згідно висновку позивача відповідач, як приватний підприємець, останню податкову звітність до податкових органів надавала 30.04.2010. У зв'язку з чим позивач просив припинити підприємницьку діяльність відповідача.
Відповідачем, у строк, встановлений ч. 3 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, не подано до суду заперечень проти позову. Ухвала про відкриття скороченого провадження та пам`ятка про права та обов'язки направлена відповідачу на адресу: АДРЕСА_1. 08.04.2014 на адресу суду повернувся конверт із зазначенням про закінчення терміну зберігання (а. с. 17).
Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
З огляду на вищезазначене, суддя вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Оцінивши повідомлені позивачем в адміністративному позові обставини, суддя вважає, що достатньо наявних обставин для розгляду справи у скороченому провадженні та задоволення позову.
Встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Ровеньківської міської ради Луганської області 01.12.2008 за №23890000000004488 (а. с. 5), перебуває на обліку в ДПІ у м. Ровеньках ГУ Міндоходів у Луганській області з 01.12.2008 за НОМЕР_2 (а. с. 7).
Згідно довідки з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, станом на 13.11.2013 державну реєстрацію відповідача на скасовано (а. с. 10).
Згідно висновку ДПІ у м. Ровеньках Головного управління Міндоходів у Луганській області відповідач, як приватний підприємець, останню податкову звітність до податкових органів надавала 30.04.2010 за період з 01 січня по 31 березня 2010 року (а. с. 4, 8-9).
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з п. 2 ст. 46 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Оскільки відповідач більше року не подає органам державної податкової інспекції документів фінансової звітності, то це є підставою для припинення його підприємницької діяльності.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», Податковим кодексом України, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Ровеньках Головного управління Міндоходів у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність відповідача - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, здійснену виконавчим комітетом Ровеньківської міської ради Луганської області 01.12.2008 за №23890000000004488, мешкає за адресою: АДРЕСА_1.
Копію постанови, після набрання нею законної сили, направити Реєстраційній службі Ровеньківського міського управління юстиції (94700, Луганська область, м. Ровеньки, вул. Чехова, 14) для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції
Постанову складено у повному обсязі 09 квітня 2014 року о 14 год. 10 хв.
Суддя В.В. Матвєєва