Справа №303/2190/14-а
2а/303/95/14
н.р. стат. звіту - 6.2.1.
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження у справі
08 квітня 2014 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Заболотний А.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Мукачівської міської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування п. 6 рішення 65 сесії 5-го скликання Мукачівської міської ради № 1354 від 21 жовтня 2010 року,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Мукачівської міської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування п. 6 рішення 65 сесії 5-го скликання Мукачівської міської ради № 1354 від 21 жовтня 2010 року.
Як вбачається з позовної заяви, позивач зазначає, що п. 6 рішення 65 сесії 5-го скликання Мукачівської міської ради № 1354 від 21 жовтня 2010 року «Про передачу земельних ділянок у приватну власність» ОСОБА_2 було передано у приватну власність земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку в АДРЕСА_1, площею 0,09226 га. Також в позові зазначає, що оскаржуваним рішенням порушено його право власності та право користування на землю.
Згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Частиною 2 ст. 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження. Цю норму слід розуміти в системному зв'язку із ч. 1 цієї статті, з якої випливає, що захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб шляхом оскарження до адміністративного суду будь-яких рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень можливий тільки у сфері публічно-правових відносин.
Одночасно, відповідно до п. 7 Постанови Пленуму Вищого спецiалiзованого суду України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ № 3 від 01.03.2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» зазначено,що спори, які виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них суб'єкта владних повноважень, згідно зі статтею 15 ЦПК розглядаються в порядку цивільного судочинства.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Таким чином, у справі виник спір із приводу реалізації суб'єктами владних повноважень у сфері земельних правовідносин, який врегульований нормами цивільного та земельного права, спір є приватноправовим, розгляд якого проводиться за правилами цивільного судочинства, тому зазначена справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на вищенаведене, суд вважає, що слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Мукачівської міської ради про визнання протиправним та скасування п. 6 рішення 65 сесії 5-го скликання Мукачівської міської ради № 1354 від 21 жовтня 2010 року, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109 КАС України, суддя, -
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Мукачівської міської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування п. 6 рішення 65 сесії 5-го скликання Мукачівської міської ради № 1354 від 21 жовтня 2010 року.
Ухвалу може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Мукачівський міськрайонний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя А.М.Заболотний