Судове рішення #36235364


Справа № 149/611/14-ц

Провадження №2/149/323/14

Номер рядка звіту 44

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


08.04.2014 року м.Хмільник

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Олійник І.В.

за участі секретаря Янюк А.Й.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмільнику цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Маркушівської сільської ради про визнання права на земельну частку (пай),-

ВСТАНОВИВ:


06.03.2014 року ОСОБА_1 звернулась до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області з цивільним позовом до Маркушівської сільської ради про визнання права на земельну частку (пай).

Позов мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати позивача ОСОБА_2. Відповідно до сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ВН №0209479 ОСОБА_2 належить право на земельну частку (пай), площею 2,65 га. в КСП "ім. Леніна" с. Маркуші Хмільницького району Вінницької області. Внаслідок смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 не реалізувала своє право на виділ земельної частки в натурі та не отримала державний акт на право власності на земельну ділянку(пай). Згідно заповіту від 22.08.2007 року посвідченого секретарем Маркушівської сільської ради ОСОБА_2 заповіла все належне їй майно позивачу - ОСОБА_1 Позивач зазначає, що фактично прийняла спадщину, оскільки проживала разом зі спадкодавцем, доглядала її та здійснила поховання. На даний час позивач користується спадковим майном та несе витрати по його утриманню.

За таких підстав позивач просить визнати за нею в порядку спадкування за заповітом, право на право на земельну частку (пай), площею 2,65 га. в КСП "ім. Леніна" с. Маркуші Хмільницького району Вінницької області, яка залишилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2.

У судове засідання позивач, представник позивача не з'явились, представник позивача надав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Представник відповідача - Маркушівської сільської ради у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій зазначив, що відповідач не заперечує проти задоволення позову.

Про дату, час і місце розгляду справи повідомлено завчасно і належним чином.

Враховуючи неявку сторін, у відповідності до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, враховуючи наступне.

Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданого відділом реєстрації актів цивільного стану про смерть 1 комітету по справам РАЦС Санкт-Петербургу Центрального району від 06.08.2011 року підтверджено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с. 5).

Відповідно до сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ВН №0209479 виданого 27.12.1996 року на підставі розпорядження Хмільницької державної адміністрації №260 від 23.10.1996 року ОСОБА_2 належить право на земельну частку (пай) площею 2,65 га. в умовах кадастрових гектарів, що розташована на території Маркушівської сільської ради.

У відповдіності до заповіту від 22 серпня 2007 року посвідченого секретарем Маркушівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області ОСОБА_2 заповіла все належне їй майно - ОСОБА_1.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно ч.ч. 1, 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

В обгрунтування позову позивач зазначає, що доглядала спадкодавця до дня смерті, проводила поховання та на даний час користується спадковим майном, однак вказані обставини не підтверджено доказами.

У відповідності до ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Як встановлено з матеріалів справи, позивач не прийняла спадщину за померлою ОСОБА_2 Так не доведено, що позивач постійно проживала із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Згідно ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Листом завідуючої Хмільницької районної державної нотаріальної контори ОСОБА_3 від 01.04.2014 року № 275/01-16 підтверджено, що за даними Хмільницької районної державної нотаріальної контори Вінницької області після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, спадкоємці з заявами про прийняття та/або відмову від спадщини не звертались, спадкова справа не заводилась і відповідно свідоцтва про право на спадщину не видавались (а.с. 33).

Згідно з ч. 1 ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Таким чином позивач не прийняла спадщину, оскільки постійно не проживала із спадкодавцем на час відкриття спадщини та не зверталась до нотаріальної контори, у визначений законом строк, із заявою про прийняття спадщини.

Відповідно до 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року "Про судову практику у справах про спадкування", особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК.

З огляду на викладене, відсутні підстави для задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 1218, 1268, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 5, 8, 10, 11, 57, 60, 209, 212- 215, 223, 294 ЦПК України, суд, -


ВИРІШИВ:


В задоволенні позову ОСОБА_1 до Маркушівської сільської ради про визнання права на земельну частку (пай), - відмовити повністю.


Рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Вінницької області через Хмільницький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його оголошення, а особами які не приймали участь у судовому засіданні протягом цього ж строку з дня отримання копії рішення.


Суддя Олійник І. В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація