Судове рішення #36145567

Крижопільський районний суд Вінницької області


2/134/24/2014

Справа № 134/2678/13-ц

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України


26 лютого 2014 року Крижопільський районний суд

Вінницької області


в складі: головуючого-судді: Питель С. М.

з участю секретаря:Баденюк О. І.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Крижопіль справу за позовом ОСОБА_2 до Городківської сільської ради, відділілу держземагенства у Крижопільському районі, про визнання права власності на земельну частку (пай),


В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Городківської сільської ради, відділілу держземагенства у Крижопільському районі, про визнання права власності на земельну частку (пай). Посилаючись на те, що вона з червня 1996 року була прийнята на роботу в КСП - агрофірма "Колос" с. Городківка, Крижопільського району та в члени КСП, яке було реорганізовано в СТОВ "Городківське", де працювала безперервно по жовтень 1997 року, з членів КСП не виходила і була членом КСП до 22.02.2000 року.

В 1996 році як новоприбувшого члена КСП - агрофірма "Колос" с. Городківка, повинні були включити в додаткові списки членів КСП для отримання земельної частки (паю) з земель колективної власності.

27 лютого 1996 року КСП - Агрофірма "Колос" с. Городківка, Крижопільського району, Вінницької області отримали Державний акт на право колективної власності на землю який затверджено 5 сесією 22 скликання Городківської сільської ради.

Однак вона помилково не була включена до списку громадян - членів колективного сільськогосподарського підприємства, які мають право на земельну частку /пай/.

Вважає, що вона має право на земельну частку /пай/ в даному господарстві, оскільки на момент прийняття Указу Президента України від 08.08.1995 року «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам та організаціям» вона була членом даного господарства і мала право на земельну частку /пай/.

Просить, визнати за нею право на земельну частку /пай/ на території Городківської сільської ради Крижопільського району у розмірі 2,1га.

Позивачка в судове засідання не з'явилася, направила заяву, в якій просила справу розглядати у її відсутності, позовні вимоги підтримала.

Представник Городківської сільської ради в судове засідання не з'явився, направив заяву, в якій просив розглянути справу без його участі, при вирішенні справи поклався на думку суду.

Представник відділу Держземагентства у Крижопільському районі в судове засідання не з'явився, направив заяву де позов не визнають, та просив справу розглянути без його участі, просять у зпдоволені позовних вимог відмовити.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачка з червня 1996 року працювала та була членом КСП -агрофірма "Колос", який пізніше було реорганізовано в СТОВ "Городківське".

27 лютого 1996 року СП - агрофірма "Колос" отримали Державний акт на право колективної власності на землю, який затверджено 5 сесією 22 скликання Городківської сільської ради.

На час проведення розпаювання землі, позивач залишалась членом колективного сільськогосподарського підприємства, тому мала право на земельну частку /пай/ та повинна була бути включена до списку осіб, які мають право на земельну частку /пай/, та отримати земельний пай у натурі, проте її до списку не було включено та Сертифікат на право на земельну частку /пай/ вона не отримала. На момент розпаювання земельна частка /пай/ в натурі виділялася в розмірі - 2,1 умовних кадастрових гектарів.

Відповідно до п. 2 Указу Президента України від 08 серпня 1995 року № 720/95 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям», право на земельну частку /пай/ мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.

В ч. 1 ст. 1 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток /паїв/» від 05 червня 2003 року № 899-1V, вказується, що право на земельну частку /пай/ мають колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку. Також ч. 3 ст. 1 цього ж Закону передбачено, що право особи на земельну частку /пай/ може бути встановлено в судовому порядку.

Відповідно до п. 3 Порядку організації робіт та методики розподілу земельних часток /паїв/, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2004 року № 122, у разі виявлення після розробки проекту факту невключення одного чи кількох громадян, які отримали сертифікати на право на земельну частку/пай/ у встановленому законодавством порядку, спадкоємців права на земельну частку/пай/, посвідченого сертифікатом, інших громадян та юридичних осіб України, які відповідно до законодавства набули право на земельну частку /пай/, до списку власників земельних часток /паїв/, на підставі якого був складений проект, сільська, селищна, міська рада чи райдержадміністрація може прийняти рішення (розпорядження) про: коригування проекту землевпорядною організацією з метою забезпечення громадян необхідною кількістю земельних ділянок (на підставі відповідного договору); надання зазначеним громадянам земельних ділянок із земель запасу чи резервного фонду у розмірі відповідної земельної частки/паю/. У разі неприйняття сільською, селищною, міською радою чи райдержадміністрацією рішення (розпорядження) щодо коригування проекту або надання таких ділянок із земель запасу чи резервного фонду питання вирішується у судовому порядку.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 року № 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ», - невнесення до списку осіб, які мають право на земельну частку /пай/ особи, яка є членом КСП, не може позбавити її права на земельну частку /пай/. При неможливості надати такій особі земельну частку /пай/ з колекстивної власності через відсутність необхідної для цього землі остання відповідно до п. 7 Указу Президента України від 08 серпня 1995 року «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» має бути надана із земель запасу.

За таких обставин, суд вважає, що у позивачки виникло право на земельну частку /пай/.

На підставі Указу Президента України від 08.08.1995 року, № 720, "Про порядок паювання земель переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам та організаціям ", керуючись, ст.ст. 208, 209, 212-215ЦПК України, суд, -



В И Р І Ш И В :



Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 право на земельну частку /пай/ у розмірі 2,1 умовних кадастрових гектари в землях запасу на території Городківської сільської ради Крижопільського району, Вінницької області.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 днів.




Суддя







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація