Судове рішення #3608854

 

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

Головуючий 1-ї інст. Боймиструк С.В.                                                                                                             Рядок статзвіту № 49                                      Рівненський окружний адміністративний суд, № 2-а-1841/08                                                                 Справа № 22-а-10290/08                  Доповідач: Заверуха О.Б.                                                                                                                                             

 

 

 

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

                             

 

18 листопада 2008 року                                                                                                   м. Львів

 

     

       Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого Заверухи О.Б.,

суддів: Олендера І.Я., Пліша М.А.,

при секретарі Бацик О.Р.,

 

з участю осіб, які беруть участь в справі:

представника відповідача - Красовського В.Б., довіреність № 07/1367 від 27.10.2008 року,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу приватного підприємства фірми «Родент» на постанову Рівненського окружного  адміністративного суду від 28 травня 2008 року по адміністративній справі № 2-а-1841/08 за адміністративним позовом приватного підприємства фірми «Родент» до Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання нечинним рішення № 1099 від 20 грудня 2007 року, -

 

в с т а н о в и л а :

 

      Приватне підприємство фірма «Родент» звернулося в Рівненський окружний адміністративний суд з позовом до Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання нечинним рішення № 1099 від 20 грудня 2007 року.

      

       В обґрунтування позовних вимог вказувало на те, що відповідачем при винесенні оскаржуваного рішення безпідставно було застосовано норми Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» та Постанову Кабінету Міністрів України № 13 від 11.01.2007 р. «Про порядок призначення і виплати допомоги при народженні дитини особам, застрахованим в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування». Також, на думку позивача, відповідачем не було прийнято до уваги, що викладення в Законі України «Про Державний бюджет на 2007 рік» в новій редакції, порядку виплати допомоги при народженні дитини за рахунок коштів державного бюджету через органи праці та соціального захисту, не надає право відповідачу на зміну напряму отримання коштів, оскільки право на отримання одноразової допомоги при народженні дитини виникло до набрання законної сили Законом України «Про Державний бюджет на 2007 рік», тобто при народженні дитини ІНФОРМАЦІЯ_1. Разом з тим, позивач вважає, що відповідачем в акті перевірки від 20 грудня 2007 року, в порушення пункту 17.1 Інструкції «Про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» № 38 від 19.09.2001 року відсутні посилання на документи, що підтверджують витрачання коштів не за їх цільовим призначенням, не встановлено порушення дотримання порядку бухгалтерського обліку надходження і використання коштів цільового призначення, у тому числі дотримання порядку ведення касових операцій по отриманих коштах.

       Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 28 травня 2008 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

       Суд першої інстанції прийшов до висновку про те, що рішення прийняте відповідачем є правомірним та прийнятим у відповідності з нормами чинного законодавства, а відтак, позовні вимоги є безпідставними.

 

       Не погоджуючись з прийнятою постановою Приватне підприємство фірма «Родент» подало апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову якою задовольнити адміністративний позов.

 

       Апеляційна скарга мотивована тим, що суд першої інстанції невірно встановив обставини справи та порушив норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

    

       Представник відповідача в судовому засіданні апеляційну скаргу заперечив, в обґрунтування своїх заперечень покликався на обставини, які викладені в запереченні на апеляційну скаргу. Вважає постанову суду першої інстанції законною та обґрунтованою, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.

 

       Заслухавши доповідь судді Львівського апеляційного адміністративного суду, пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін з наступних підстав.

 

       Судом першої інстанції встановлено, що відповідачем було проведено перевірку правильності нарахування та своєчасності сплати страхових внесків, витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Приватному підприємстві фірмі «Родент», під час якої було виявлено порушення п. 3 ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", ст. 56 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік» - витрати при народженні дитини в розмірі 3400,00 грн. проведені з порушенням порядку витрачання страхових коштів.

 

       За наслідками перевірки складено Акт № 604 від 20.12.2007 р. (а.с. 4-5), на підставі якого прийнято рішення № 1099 від 20.12.2007 р. (а.с. 3), яким позивачу було визначено суму платежу для зарахування до бюджету Фонду у вигляді донарахованих внесків в сумі 3400,00 грн. (повернення витрат на виплату допомоги, проведеної з порушенням порядку витрачання страхових коштів) та штраф в розмірі 1700,00 грн., а всього на суму 5100,00 грн.

 

Комісією із соціального страхування ППФ "Родент" (протокол № 6 від 09 січня 2007 року) призначено допомогу при народженні дитини та здійснено виплату найманому працівнику позивача - ОСОБА_1. в сумі 3400,00 грн. за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також виплату проведену в січні 2007 року було відображено в звіті Ф4-ФССзТВП за 2006 рік.

 

Відповідно до статті 56 Закону України "Про державний бюджет на 2007 рік" № 489-У виплата допомоги при народженні дитини у 2007 році здійснювалася за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

 

Порядок призначення і виплати даної допомоги застрахованим особам в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2007 року № 13 "Про порядок призначення і виплати допомоги при народженні дитини особам, застрахованим в системі загальнообов»язкового державного соціального страхування". Відповідно до пункту 6 цього Порядку, виплата допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку особам, застрахованим в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюється починаючи з 1 січня 2007 року. Обов'язок по забезпеченню призначення та здійснення таких виплат з 1 січня 2007 року покладено на органи праці та соціального захисту населення за місцем проживання застрахованої особи.

 

Із врахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до законного та обґрунтованого висновку про те, що оскаржуване позивачем рішення прийняте на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, оскільки довідка відділу РАЦС на підставі якої здійснюється призначення допомоги при народженні дитини, видана 09.01.2007 року, а відтак, така допомога не могла бути призначена комісією із соціального страхування по місцю роботи батька дитини, бути виплаченою за рахунок коштів Фонду та відображена у звітності за 2006 рік.

 

       З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції постановив законне та обґрунтоване судове рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.

 

       Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

 

у х в а л и л а:

 

       Апеляційну скаргу приватного підприємства фірми «Родент» на постанову Рівненського окружного  адміністративного суду від 28 травня 2008 року по адміністративній справі № 2-а-1841/08 за адміністративним позовом приватного підприємства фірми «Родент» до Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання нечинним рішення № 1099 від 20 грудня 2007 року - залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного  адміністративного суду від 28 травня 2008 року - без змін.

 

       Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може  бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом одного місяця з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.

 

 

 

 

 

 

            Головуючий:                                                                      О.Б. Заверуха

 

 

           

 

            Судді:                                                                                              І.Я. Олендер

 

 

 

 

                                                                                                          М.А. Пліш

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація