Суддя першої інстанції – Ісаєнко Ю.А
Суддя-доповідач – Гаврищук Т.Г.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
10 грудня 2008 року справа № 22-а-16617/08
зал судового засідання у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Гаврищук Т.Г.
суддів: Білак С.В.
Сухарька М.Г.
при секретарі судового засідання
Безруковій В.М.
за участю представників:
від позивача:Звездіна І.Б. – довіреність від 09.12.08р.
від відповідача:Лісневський С.О. – довіреність від 17.11.08р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргуТовариства з обмеженою відповідальністю «Український рітейл»
на постанову Донецького окружного адміністративного суду
від
по адміністративній справі20 жовтня 2008 року
№ 2-а-17653/08 (суддя Ісаєнко Ю.А.)
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Український рітейл»
до
Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька
про
визнання дій неправомірними,-
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2008 року по справі № 2-а-17653/08 відмовлено у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Український рітейл»до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька про визнання дій неправомірними.
В апеляційній скарзі та під час апеляційного розгляду Товариство з обмеженою відповідальністю «Український рітейл»просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач у письмових запереченнях та під час апеляційного розгляду справи проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає, що постанова суду є законною та обґрунтованою, ухвалена судом відповідно до норм матеріального та процесуального права на підставі повного і всебічного з’ясування обставин в адміністративній справі.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на скаргу, встановила наступне.
Відповідачем було прийнято рішення про проведення планової перевірки позивача у відповідності до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (яка вважається також позаплановою у відповідності до ч. 7 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні») у термін з 12.08.2008 року по 23.08.2008 року.
Відповідачем 12.08.08р. були видані відповідні направлення на перевірку № 689/23-34604386, №688/23-34604386 посадовцям податкового органу Григорюк Л.В. та Коконовій І.В, які з’явились для проведення перевірки до магазину позивача по вул. Ткаченка, 125, вручили копії направлень та наказу представникам суб’єкту перевірки, але не були допущені до перевірки, про що складено відповідний акт від 14.08.2008 року.
Згідно п. 4 до ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
За приписами ст. 11 цього Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Частиною 7 статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а в інших випадках - за рішенням суду. Тобто, рішення суду потрібне у разі проведення перевірки в інших випадках, ніж передбачено статтею 11-1 цього Закону.
Умови допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення перевірок врегульовано статтею 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», за приписами якої посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.
Наведеною нормою встановлено, що підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення перевірки є ненадання платнику податків цих документів або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті.
З матеріалів справи вбачається, що згідно до наведених вимог відповідачем було надано позивачеві відповідні копії наказу № 514 від 12.08.08р. на проведення перевірки, направлення на перевірку за № 689/23-34604386, №688/23-34604386.
З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому відсутні підстави для задоволення позову.
Посилання позивача на ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», за приписами якої право на проведення планової перевірки надається лише у разі, коли йому не пізніше ніж за десять днів до проведення перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення, колегією суддів не прийнято до уваги, оскільки наведеною нормою визначений порядок проведення планових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), а не дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Український рітейл» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2008 року по справі № 2-а-17653/08 залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2008 року по справі № 2-а-17653/08 залишити без змін.
Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 10 грудня 2008 року. Ухвала у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 12 грудня 2008 року.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий: Гаврищук Т.Г.
Судді: Білак С.В.
Сухарька М.Г.