Справа 2-562
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2008 р. Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі : головуючого судді Петрашека Л.І.,
при секретарі Смірновій Є.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей, -
у с т а н о в и в :
позивачка посилається на те, що від шлюбу з відповідачем народила двоє синів: ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4- ІНФОРМАЦІЯ_2, які знаходяться на її утриманні.
Подружні стосунки припинені в червні 2007 року . В даний час позивачка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до виповнення їй віку три роки.
Добровільно надавати допомогу на утримання дітей відповідач відмовляється, хоча має постійну роботу та сталий заробіток, а тому просила стягувати на її користь 35% із доходів відповідача на утримання двох дітей але не менше 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав про стягнення з нього на утримання двох спільних дітей аліментів в розмірі 1/3 частини доходів.
В письмових запереченнях проти позову посилався на те, що за усною домовленістю з позивачкою він щомісячно передавав їй 400-450 грн., а тому твердження її по ненаданню матеріальної допомоги на виховання дітей вважає безпідставним.
Позивачка не надає йому можливості спілкуватись з дітьми, проживає фактично в іншому місці ніж вказує в позовній заяві.
Посилається на те, що дійсно його зарплата складає 1200-1400 грн. на місяць та просив врахувати, що він особисто погашає кредит, який вони з позивачкою взяли в сумі 8000 грн., що складає щомісячно 333 грн. з процентами і суттєво впливає на його матеріальне становище.
Заслухавши сторони, дослідивши представлені докази на підтвердження позову та заперечення проти нього відповідача, суд вважає, що позов про стягнення аліментів на утримання двох дітей підлягає частковому задоволенню з слідуючих підстав.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
У відповідності до ст. 181 СК України способи виконання обов'язку по утриманню дітей можуть бути визначені за домовленістю між ними, якої в даному випадку не досягнуто та за рішенням суду кошти на утримання дітей, які присуджуються у частці від доходу батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Виходячи із вимог ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд має врахувати стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатної дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідач, заперечуючи проти позову не представив будь-яких доказів що стосувались би стану його здоров'я та свого матеріального становища крім кредитних зобов'язань перед банком на суму 9479 грн. 46 коп. Суд вважає, що кредитні зобов'язання одного з подружжя, гарантовані майном займача і станом на час розгляду спору майже повністю погашені і тому не можуть розцінюватись як погіршення майнового стану відповідача при стягненні аліментів. Якщо ж між сторонами є спір з цього приводу, він може бути вирішений в окремому цивільному провадженні.
Згідно чинного сімейного законодавства позивачка має беззастережне право на звернення з позовом про стягнення аліментів на утримання дітей від шлюбу з відповідачем і відповідно до ст. 183 СК України вправі обирати спосіб стягнення, - в даному конкретному спорі нею поставлено питання про стягнення платежів у частці до заробітку (доходу) відповідача, а тому немає підстав враховувати позицію відповідача, який просить визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі 400 грн.. Виходячи з вимог ч.1 ст. 184 СК України тверда грошова сума аліментів визначається судом у випадку, якщо платник їх має нерегулярний, мінливий дохід, частину його отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити їх розмір в твердій грошовій сумі.
Достовірно встановлено, що відповідач має регулярний заробіток, позивачка не згодна на стягнення аліментів в твердій грошовій сумі, а тому суд враховує її позицію.
Разом з тим, нею постановлені вимоги про стягнення аліментів в розмірі 35% із доходів відповідача, що не відповідає вимогам ст.ст. 181, 183 СК України про стягнення їх у частці від доходу відповідача, що в даному випадку має складати 1/3 частину доходів. При цьому суд враховує ту обставину, що позивачка, крім даного позову, звернулась з вимогою про стягнення аліментів на своє утримання до досягнення сином ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_2 віку трьох років, яка підлягає розгляду судом.
Керуючись ст.ст. 10, 212, 215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 180,181,182,183, 184 СК України, суд -
в и р і ш и в :
позов задовольнити частково. Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Жмеринка, жителя АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання двох дітей: ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4- ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини його доходів щомісячно, але не менше 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи стягнення з 27 березня 2008 року і до повноліття дітей.
Стягнути з ОСОБА_2 мито на користь держави в сумі 51 (п'ятдесят одна) грн. та 7грн.50 коп. за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на рахунок: код бюджетної класифікації (КЕКД) 22050000 символ звітності 259, банк одержувач ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця МФО 802015 р/р 31213259700006, код ЄДРПОУ 34701261, одержувач : держбюджет м. Жмеринка. .
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд, після чого рішення суду набирає законної сили в разі неподання такої заяви.
СУДДЯ
- Номер: 2/174/11
- Опис: про визнання державного акту на право власності на земельну ділянку недійсним
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-562
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Петрашек Л.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.06.2011
- Дата етапу: 21.09.2011