Судове рішення #3602047

 

                                                                                                                               Справа № 2-1610/2008 р.

 

РІШЕННЯ

Іменем України

         26 листопада 2008 року                   Калинівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого   Павленка І.В.

при секретарі                  Жовтій С.В.

розглянувши у попередньому  судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини  та визнання права власності на спадкове  майно в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

Позивач в позові вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його брат ОСОБА_3, який проживав в с.Мізяків Калинівського району Вінницької області.

Після його смерті відкрилась спадщина на:

майновий пай  в розмірі 1748 грн. або 1,58% в майні СВК «Діброва» с.Мізяків Калинівського району Вінницької області, який належав померлому на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай,НОМЕР_1, виданого Мізяківською сільською радою Калинівського району Вінницької області 24 лютого 2003 року;

земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,5535 га, вартістю 15605,16 грн., яка розташована на території Мізяківської сільської ради Калинівського району Вінницької області та належала померлому на підставі  державного акту на право приватної власності на землю  серія ВН №154782.

Спадщину він фактично прийняв, вступивши у володіння спадковим майном, а також у нього на руках знаходяться правовстановлюючі документи на спадкове майно.

Іншим спадкоємцем на майно померлого є відповідачка по справі-мати позивача, яка спадщину не прийняла та на неї не претендує. Однак оформити свої спадкові права на майно померлого брата він не має можливості, так як у передбачений законом строк відповідачка ОСОБА_2 не звернулася із заявою про відмову від спадщини до Калинівської державної нотаріальної контори, а він із заявою про прийняття спадщини. Тому звертається до суду з даним позовом.

В попередньому судовому засіданні  позивач позовні вимоги підтримав.

Відповідачка у попереднє судове засідання не з'явилась, однак від неї надійшла заява  в якій вона позов визнає та просить справу заслухати без її участі.  

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Так, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер брат позивача - ОСОБА_3, який проживав в с.Мізяків Калинівського району Вінницької області, що підтверджується довідкою Мізяківської сільської ради Калинівського району Вінницької області №908 від 10.10.2008 року.

Після його смерті відкрилась спадщина на:

майновий пай  в розмірі 1748 грн. або 1,58% в майні СВК «Діброва» с.Мізяків Калинівського району Вінницької області, який належав померлому на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай,НОМЕР_1, виданого Мізяківською сільською радою Калинівського району Вінницької області 24 лютого 2003 року;

земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,5535 га, вартістю 15605,16 грн., яка розташована на території Мізяківської сільської ради Калинівського району Вінницької області та належала померлому на підставі  державного акту на право  власності на земельну ділянку  серія ВН №154782, виданого Калинівською райдержадміністрацією 09.11.2004 року.

Спадщину позивач фактично прийняв, вступивши у володіння спадковим майном, а також у нього на руках знаходяться правовстановлюючі документи на спадкове майно.

Іншим спадкоємцем на майно померлого є відповідачка по справі-мати позивача, яка спадщину не прийняла та на неї не претендує. Однак оформити свої спадкові права на майно померлого брата позивач не має можливості, так як у передбачений законом строк відповідачка ОСОБА_2 не звернулася із заявою про відмову від спадщини до Калинівської державної нотаріальної контори, а позивач із заявою про прийняття спадщини.

За вказаних обставин, суд вважає за можливе встановити факт прийняття спадщини та визнати за позивачем право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Мізяків Калинівського району Вінницької області.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1262, 1268 ЦК України, 10, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити.

Встановити факт, що  ОСОБА_1 прийняв спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Мізяків Калинівського району Вінницької області.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на:

майновий пай  в розмірі 1748 грн. або 1,58% в майні СВК «Діброва» с.Мізяків Калинівського району Вінницької області, який належав померлому ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай,НОМЕР_1, виданого Мізяківською сільською радою Калинівського району Вінницької області 24 лютого 2003 року;

земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,5535 га, вартістю 15605,16 грн., яка розташована на території Мізяківської сільської ради Калинівського району Вінницької області та належала померлому ОСОБА_3  на підставі  державного акту на право  власності на земельну ділянку  серія ВН №154782, виданого Калинівською райдержадміністрацією 09.11.2004 року,  в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Мізяків Калинівського району Вінницької області.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області  через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація