Судове рішення #36019867

27.03.2014


Справа № 434/293/14-ц

провадження № 2/434/1347/14


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

заочне


27 березня 2014р. Артемівський районний суд м. Луганська

в складі: судді Труфанової М.О.

при секретарі Тишакової О.О.


розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в місті Луганську цивільну справу за позовом ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Лутугинського РЕМ до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди ,


встановив:


Позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь вартість не облікованої електричної енергії у розмірі 3289,86 грн. та судові витрати в сумі 243,60 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» є постачальником електричної енергії у Слов'яносербському районі та у с. Тепличне. 12 січня 2013р. при контрольному обході працівниками Слов'яносербського РЕМ - підрозділу ТОВ «ЛЕО» у відповідача за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено порушення «Правил користування електричною енергією» шляхом самовільного підключення електропроводки до електричної мережі, що не є власністю енергопостачальника, після відключення, поза приладом обліку електричної енергії , в результаті чого відповідачем було заподіяно Слов'яносербському РЕМ ТОВ «ЛЕО» шкоду у вищезазначеному розмірі, який позивач просить стягнути з відповідача, оскільки останній добровільно зазначену суму не повертає.

В судове засідання сторони не явились, представник позивача надав суду заяву про слухання справи у його відсутність на задоволені позовних вимог наполягав; відповідач причини неявки суду не повідомив, про час слухання справи був повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав.

Судом постановлено слухати справу заочно.

Суд дослідивши матеріали справи вважає позов обґрунтованим та таким що підлягає задоволенню, при цьому суд виходив з наступного:

судом встановлено, що відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1. Постачальником електричної енергії у с. Тепличне є позивач. 12.01.2013р. перевіркою ТОВ «ЛЕО» у ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено порушення «Правил користування електричною енергією» шляхом самовільного підключення електропроводки до електричної мережі, що не є власністю енергопостачальника, після відключення, поза приладом обліку електричної енергії, про що було складено акт про порушення за № 813293 від 12.01.2013р. - а.с.6.

06.02.2013р. на засіданні комісії по розгляду акту за № 813293 від 12.01.2013р. було встановлено, що акт складено правомірно та виконано розрахунок вартості не облікованої електроенергії в наслідок порушення споживачем ПКЕЕН у відповідності до «Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією», вартість не облікованої електричної енергії складає 3289,86 грн., що підтверджується протоколом №21 від 12.01.2013р. на а.с.12 та розрахунком обсягу вартості не облікованої електричної енергії на а.с.13.

На підставі ст..1166 ЦК України майнова шкода , завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної особи або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно ст. 48 «Правил користування електричною енергією» споживач несе відповідальність згідно із законодавством за: порушення правил користування електричною енергією; розкрадання електричної енергії у разі самовільного

підключення до електромереж і споживання електричної енергії без

приладів обліку

Відповідно ст. 53 «Правил користування електричною енергією» у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. Акт про порушення цих Правил розглядається комісією з розгляду актів, що утворюється енергопостачальником і складається не менш як з трьох уповноважених представників енергопостачальника.

Як встановлено судом, що відповідачем було порушено Правила користування електричною енергією шляхом самовільного підключення електропроводки до електромережі постачальника, чим було заподіяно позивачу шкоду в розмірі 3289,86грн., розрахунок заподіяної шкоди було проведено відповідно до «Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією», відповідач добровільно заподіяну шкоду не сплачує, а тому її слід стягнути з відповідача за рішенням суду.

Також з відповідача підлягає стягненню на користь позивача понесені останнім судові витрати за сплату судового збору в сумі 243,60 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст. 1166 ЦК України, «Правил користування електричною енергією», ст.ст. 10,11,60, 88, 212-215 ЦПК України, суд -


В И Р І Ш И В :


Позов ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Лутугинського РЕМ - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Лутугинського РЕМ суму збитків за без обліковане користування електричною енергією в розмірі 3289,86грн на р/р №260313059060 ЛОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 304665, код 31443937.

Стягнути ОСОБА_1 на користь ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Лутугинського РЕМ судовий збір у розмірі 243,60 грн. на рр №2600218961 АТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 304007, код 31443937.

Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше трьох днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів зі дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заява про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Артемівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя М.О. Труфанова









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація