Справа № 764/13613/13-ц
Провадження № 2/764/647/2014
Категорія 43
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 лютого 2014 року Ленінський районний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Гаркуша О.М., при секретарі - Грищенко Ю.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, суд
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася з позовом до суду, просить визнати відповідача такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_2. Вимоги мотивовані тим, що з грудня 2012 року відповідач в зазначеній квартирі не проживає, забрала всі свої особисті речі, покинула місце реєстрації та на даний час проживає разом зі своїм чоловіком в АДРЕСА_1. Позивач також вказує, що відповідач витрат по утриманню спірного житла не несе, втім як її реєстрація у спірному житлі заважає позивачу вирішити питання щодо розпорядження квартирою та тягне додаткові витрати на оплату комунальних послуг.
Представник позивача ОСОБА_3 у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив визнати відповідача такою, що втратив право користування житловим приміщенням.
Відповідач у судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце судового засідання була сповіщена належним чином, причин неявки суду не повідомила.
Відповідно до ч.1 ст. 224 Цивільного процесуального кодексу України У разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. У разі участі у справі кількох відповідачів заочний розгляд справи можливий у випадку неявки в судове засідання всіх відповідачів.
Суд, вислухав пояснення представника позивача по справі, свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, дослідивши матеріали цивільної справи, знаходить позов обґрунтованим та підлягаючим задоволенню.
Судом встановлено, що позивач зареєстрована у квартирі АДРЕСА_2, яка належить їй на підставі договору дарування від 08.08.2007 року (а.с.6). Як вбачається з матеріалів справи, а саме з довідки про склад родини та реєстрації №2020 від 14.12.2013 року, наданої житловою організацією, у вказаній квартирі окрім інших також зареєстрований відповідач по справі - ОСОБА_2 (а.с.9), але з грудня 2012 року та нині не проживає.
Шляхом допиту свідка ОСОБА_4, в судовому засіданні встановлено, що він є батьком позивача, мешкає разом з нею з 1993 року, проте жодного разу з грудня 2012 року не бачив ОСОБА_2 та її речей. Зазначив також, що відповідач на спірної житловій площі не проживає, речей її у квартирі немає, спроб вселитися в неї не намагалася.
Шляхом допиту свідка ОСОБА_5, в судовому засіданні встановлено, що він є сусідом позивача, мешкає у АДРЕСА_3 з 1970 року, знайомий з її родиною вже тривалий час, проте жодного разу не бачила ОСОБА_2 - відповідача по справі. Зазначив також, що відповідач на спірної житловій площі не проживає, спроб вселитися в неї не намагалася.
Судом встановлено, що відповідач не проживає на вказаній житловій площі без поважних причин понад шість місяців, спроб вселення не робила, претензій на спірне житло не пред'являла і не пред'являє, витрат по його утриманню не несе, вказані обставини підтверджуються матеріалами справи, поясненням свідків, допитаних у судовому засіданні, наданими у судовому засіданні доказами, у зв'язку з чим, суд робить висновок про те, що відповідач втратив право користування житловою площею за вище зазначеною адресою.
Відповідно до ст. 71 ч. 1, ч. 2 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача на користь позивача витрати, понесені у зв'язку зі сплатою судового збору у розмірі 229,40 грн., та зі сплатою правової допомоги у розмірі 2000,00 грн.
На підставі ст. 71, 72 ЖК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 79, 88, 179, 224, 225 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, такою, що втратила право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_2.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 2 229,40 грн.
Заява про перегляд заочного рішення суду може бути подана протягом десяті днів з дня отримання копії рішення до суду, який його ухвалив.
Суддя -