Справа № 435/2118/14-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2014 року м. Луганськ
Жовтневий районний суд м. Луганська у складі:
головуючого судді: Степіної О.С.,
при секретарі: Воробйовій О.С.,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
Позивач звернулася до суду з позовом, котру в подальшому уточнила в обґрунтування якого вказала, що ? частина будинку за адресою: АДРЕСА_1, належала її бабці ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності на будівлю від 13.07.1954 року виданого житловим управлінням Ворошиловградського відділу комунального господарства. Інша ? частина вказаного будинку належала її діду, та чоловіку ОСОБА_3, ОСОБА_4. У діда та бабки було двоє дітей: донька ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2. Дід ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, а бабка ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року. Після їх смерті залишилось спадкове майно, а саме вищевказаний житловий будинок. Спадкоємцями за законом були їх діти: донька ОСОБА_5 та син ОСОБА_6, котрі між собою домовились оформити спадщину наступним чином, ? частину, що належить ОСОБА_3 наслідує донька ОСОБА_5, а іншу, що належить ОСОБА_4, спадкує син ОСОБА_6
Донька померлих ОСОБА_5, котра після реєстрації шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_5, являється її матір'ю, у встановлений законом строк звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак не встигла належним чином оформити спадщину та отримати свідоцтва про право на спадщину за законом, тому, що померла ІНФОРМАЦІЯ_5 року.
Син ОСОБА_6 в 1998 році прийняв і належним чином оформив свою частку спадщини на себе.
Після смерті матері звернулась з заявою про прийняття спадщини, оскільки являється єдиною спадкоємицею, однак вступити в спадщину не має можливості через неналежне оформлення матір'ю спадкових прав після смерті її матері ОСОБА_3
Просить визнати за нею право власності на ? частину будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, після смерті матері ОСОБА_5.
Позивач у судове засідання не з'явилася, надала заяву, в якій уточнені позовні вимоги підтримала, просила справу розглянути у її відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, надійшла заява про визнання уточнених позовних вимог, а справу просила розглянути в її відсутність.
Відповідно до частини 3 статті 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому статтею 174 цього ж Кодексу. Згідно з частиною 4 статті 174 ЦПК України у разі визнання позивачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Як вбачається з свідоцтва про право власності на будівлю від 13 липня 1954 року (а.с.8) будинок , що розташований за адресою: АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_4 та ОСОБА_3 ( прізвище ім'я по-батькові в зазначеному документі зазначено російською мовою). Також в технічному паспорті на вказаний будинок вказано, що ОСОБА_6 та ОСОБА_3 належить по ? частки зазначеного вище будинку (а.с.9).
ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.18).
ОСОБА_5, котра після реєстрації шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_5, що підтверджується витягом з державного реєстру (а.с.35), являється донькою ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.19), котра після смерті матері звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, що підтверджується листом п'ятої нотаріальної контори (а.с.36-37).
ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_5 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.21).
ОСОБА_1, котра після реєстрації шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_1, що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану (а.с.26), являється донькою ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.17).
Відповідно до положень ст. 529 ЦК України (в редакції 1963 року) позивач ОСОБА_1 як дочка ОСОБА_5, є спадкоємцем першої черги, котра в установлений законом строк звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, що підтверджується довідкою нотаріуса (а.с.38).
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив.
Оскільки в наслідок того, що за життя спадкодавець ОСОБА_5 не оформила в установленому законом порядку право власності на ? частину будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, після смерті матері ОСОБА_3, а саме не зареєструвала в МКП БТІ, в наслідок чого її донька ОСОБА_1 не має можливості оформити спадкові права, як спадкоємець першої черги, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 529 ЦК України (в редакції 1963 року), ст. 1261 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя: О.С. Степіна