Справа № 5138 Головуючий у 1 інстанції - Морозова Л.В.
Категорія №19 Доповідач-Гоков П.В.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Дніпропетровськ 21 листопада 2006 року
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
Головуючого - Кузнецова В.О.
Суддів: - Гокова П.В., Чубукова О.П.
При секретарі - Сидоренко А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підприємстві та професійних захворювань України в м. Тернівці на рішення Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 22 травня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підприємстві та професійних захворювань України в м. Тернівці про стягнення страхової виплати за моральну шкоду, -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням суду позовні вимоги задоволені частково: із заявлених до стягнення 70 000 гривень на користь позивача постановлено стягнути з фонду страхову виплату за моральну шкоду у розмірі 42 000 гривень.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення суду з просиланням на те, що не встановлено самого факту спричинення моральної шкоди, а дія Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.2003 року щодо виплати страхових відшкодуванняь призупинена..
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
За висновком МСЕК від 23.03.2001 року ОСОБА_1 встановлено втрату професійної працездатності у розмірі 60%, а також визнано інвалідом 3 групи безстроково у зв'язку з отриманням виробничої травми під час роботи оператором теплового пункту на шахті.
Висновки суду про отримання позивачем моральної шкоди ґрунтуються на встановлених судом обставинах та є правильними.
Рішення суду відповідає вимогам Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»
від 23.09.2003 року, зокрема ст. ст.21,28,34 цього закону про відшкодування моральної шкоди при страховому випадку незалежно від вини відповідача.
Доводи скарги про те, що суд не вирішив питання про наявність факту заподіяння моральної шкоди, не можуть бути прийняті до уваги, оскільки суд в рішенні вказав в чому полягає моральна шкода і з урахуванням яких обставин визначено розмір відшкодування.
Не можуть бути прийняті до уваги і доводи відповідача в частині призупинення виплат Законом України «Про Державний бюджет на 2006 рік», оскільки законодавство, яке встановлює такі виплати - діє.
Разом з тим, апеляційний суд вважає, що судом безпідставно завищена сума страхової виплати за моральну шкоду, тому відповідно до вимог п.З ст. З03 ЦПК України рішення суду першої інстанції підлягає зміні.
Виходячи з дійсних обставин справи та наслідків виробничої травми, розміру втрати позивачем професійної працездатності, принципу розумності та справедливості розмір відшкодувань, на думку колегії, повинен бути зменшений до 16 000 гривень.
Керуючись ст.ст. 307, 309, 314, 316 ЦПК України, колегія суддів , -
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підприємстві та професійних захворювань України в м. Тернівці - задовольнити частково.
Рішення Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 22 травня 2006 року змінити.
Зменшити розмір страхової виплати за моральну шкоду, стягнутої з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підприємстві та професійних захворювань України в м. Тернівці на користь ОСОБА_1 до 16 000 (шістнадцяти тисяч) гривень.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.
- Номер: 11-кс/774/1605/15
- Опис:
- Тип справи: клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 5138
- Суд: Апеляційний суд Дніпропетровської області ( м. Дніпропетровськ)
- Суддя: Гоков П.В.
- Результати справи: відмовлено в задоволенні заяви (клопотання)
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.09.2015
- Дата етапу: 24.09.2015