ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 березня 2014 рокуЛуганськ№ 812/2054/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ципко О.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська про визнання неправомірними дій, скасування рішення №80 від 27.02.2014, стягнення незаконно утриманих коштів , -
ВСТАНОВИВ:
24 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла зазначена позовна заява.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивач разом із позовною заявою подано клопотання про звільнення від сплати судових витрат, в обґрунтування якої зазначив, що він є пенсіонером за віком та єдиним джерелом існування є пенсія, тому він невзмозі сплатити необхідний розмір судового збору, у зв'язку із чим просив звільнити його від сплати судового збору за подання адміністративного позову та заяви про забезпечення позову.
Проаналізувавши матеріали позовної заяви, суддя виходить з наступного.
Згідно із ч.1 ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" передбачений перелік осіб, звільнених від сплати судових витрат. Відповідно до зазначеної статті пенсіонери за віком не звільнені від сплати судового збору, будь - яких інших доказів наявності пільг стосовно сплати судового збору позивач не надав. Тому підстав для звільнення позивача від сплати судового збору не вбачається.
Позивач у позовній заяві просить визнати неправомірними дії відповідача стосовно ухвалення рішення №80 про повернення переплаченої пенсії, що є вимогою немайнового характеру. Також позивачем заявлені вимоги про скасування рішення про повернення переплаченої пенсії та стягнення незаконно утриманих коштів у розмірі 209,80 грн., які є вимогами майнового характеру, оскільки вирішення судом даних вимог стосується зобов'язань позивача, що виражені в грошовому еквіваленті, має очевидний економічний характер, адже за результатами розгляду справи може призвести до збільшення чи зменшення активів позивача, а також надано клопотання про забезпечення позову.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19 вересня 2013 року № 590-VII) встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено розміри ставок судового збору, де за подання позову майнового характеру стягується 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а за подання позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
За подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову справляється судовий збір - 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати на січень 2014 року встановлений у сумі 1218,00 грн. Позивачем не додано до позовної заяви доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, позивач не звільнений від сплати судового збору за подання позову до суду, тому не сплата судового збору при поданні адміністративного позову є недоліком позовної заяви в розумінні ст. 106 КАС України.
При зверненні до Луганського окружного адміністративного суду судовий збір підлягає сплаті у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО: 37991503
МФО: 804013
Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок: 31213206784006
По коду класифікації
доходів (ККД): 22030001
Символ: 206
Назва: судовий збір
(Державна судова адміністрація України, 050)
Відповідно до вимог статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищевикладене адміністративний позов підлягає залишенню без руху. В разі невиконання позов буде повернуто позивачу.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кам'янобрідському районі м. Луганська про визнання неправомірними дій, скасування рішення №80 від 27.02.2014, стягнення незаконно утриманих коштів залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання ухвали шляхом надання суду документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову немайнового та майнового характеру, а також за подання клопотання про забезпечення позову, - за ставкою, передбаченою Законом України "Про судовий збір".
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяО.В. Ципко