Судове рішення #35961280

Справа № 256/1851/13-ц

6/256/71/2014


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2014 року м. Донецьк

Калінінський районний суд м. Донецька у складі:

Головуючої судді - Гладкої І.А.,

при секретарі - Запарі С.П.

представника заявника - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції м. Донецька Бабанської Сюзанни Володимирівни про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України,-

ВСТАНОВИВ:


Заявник звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2, яке обґрунтував наступними обставинами. На примусовому виконанні відділу державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції у м. Донецьку знаходиться виконавчий документ № 2-2748 від 12 жовтня 2007 року, виданий Калінінським районним судом м. Донецька, про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 у розмірі ? частини усіх видів його заробітку щомісячно, але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на неповнолітню доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Як зазначив заявник, 26 вересня 2012 року було відкрите виконавче провадження за вищевказаним виконавчим документом та направлено сторонам для виконання та відома. Однак зобов'язання, покладені на боржника виконавчим написом добровільно ним не виконуються.


Заявник у судове засідання не з'явився, проте надав до суду заяву, відповідно до якої просив суд розглядати подання без його участі. Таким чином, суд ухвалив розглянути заяву в його відсутність.


Відповідно до положень п.5 ч.1, ч.2 ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», на які посилається державний виконавець, громадянину України лише може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань покладених на нього судовим рішенням - до виконання зобов'язань. Паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено у випадках передбачених п. 1-9 ч. 1 ст. 6 Закону. Громадянину, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених п. 1-9 ч. 1 ст. 6. Тимчасове затримання або вилучення паспорту у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби, військовим комісаріатами, та консульською службою України.

Пунктом 18 частини 3 статті 11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено право державного виконавця у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі закордонного паспорта або тимчасово обмежено у праві виїзду за кордон у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням суду, до виконання зобов'язань.

Пунктом 5 статті 22 Постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 року № 231 про затвердження «Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон» встановлені підстави для тимчасової відмови у видачі паспорта/проїзного документа, а саме громадянину може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта / проїзного документа у разі, коли він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи) - до виконання зобов'язань.

Згідно п. 24 Постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 року № 231 про затвердження «Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон» у разі виявлення підстав, зазначених у пункті 22 цих правил, раніше виданий паспорт/проїзний документ може бути тимчасово затримано або вилучено. Відповідно до п. 25 цих правил, тимчасове вилучення паспортів/проїзних документів здійснюється, зокрема, за рішенням суду.

Відповідно до вимог ст. 377-1 Цивільного процесуального кодексу України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.


Разом з тим, державним виконавцем не було надано до суду доказів, що підтверджують той факт, щодо повідомлення боржника про відкриття провадження, ані доказів того, що боржник ухиляється від виконання зобов'язань за виконавчим провадженням. Державний виконавець посилається лише на факт наявності у боржника невиконаного зобов'язання, покладеного на нього судовим рішенням, що само по собі не доводить факту ухилення від виконання покладених на нього зобов'язань. Крім того заявником не надано до суду доказів, що підтверджуються усю повноту вчинення виконавчих дій щодо виконання рішення суду відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».

Таким чином, з наведених мотивів, суд відмовляє у задоволенні подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції м. Донецька Бабанської Сюзанни Володимирівни про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України, оскільки в матеріалах подання відсутні докази на підтвердження факту ухилення боржника від виконання своїх боргових зобов'язань і відомостей про обізнаність боржника щодо наявності відкритого виконавчого провадження та строків його добровільного виконання.


На підставі викладеного, керуючись ст. 208-210, 377-1 Цивільного процесуального кодексу України, Закону України «Про виконавче провадження», Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», Постанови Кабінету Міністрів України про затвердження «Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон»,-


УХВАЛИВ:


У задоволенні подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції м. Донецька Бабанської Сюзанни Володимирівни про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України - відмовити.


Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.



Суддя І.А. Гладка


17.03.2014


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація