Справа № 188/215/14-ц
Провадження № 2/188/184/2014
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2014 року Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді: Місюра К.В.
при секретарі: Хандрига Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Петропавлівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та на її утримання до досягнення дитиною трирічного віку, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась з позовом до суду, відповідно до якого просить стягнути з ОСОБА_2 на свою користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини - доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу (заробітку) до повноліття дитини, а також на своє утримання, як матері неповнолітньої дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, починаючи з дня подання позову, тобто з 04.02.2014р.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 07.08.2012 року був укладений шлюб між позивачем та відповідачем. Від цього шлюбу подружжя має доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивач зазначає, що відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини та на її утримання не надає, хоча має постійне місце роботи і стабільну заробітну плату. Інших дітей у відповідача на утриманні немає, будь-яких стягнень за виконавчими документами не проводиться.
Позивач у судове засідання не з'явилась, до початку судового засідання від позивача надійшла заява про розгляд справи у її відсутність, на задоволенні позовних вимог позивач наполягає.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, а саме: згоден сплачувати аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини заробітку, але зазначив, що на утримання дружини він не може сплачувати також аліменти в тому ж розмірі, що і на доньку, оскільки за період спільного проживання з дружиною він взяв кредит, який на сьогоднішній день змушений самостійно виплачувати, про що суду надав відповідні докази.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Частина 3 ст. 181 Сімейного Кодексу України встановлює, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ч. 1 ст. 182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, доньки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Частина 2 тієї ж статті зазначає, що розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ч. 1 ст. 183 Сімейного Кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Так, відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_3, її батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с. 5).
Позивач та відповідач перебувають в зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, виданого 07.08.2012 року, серія НОМЕР_3 (а.с. 4).
Враховуючи всі вивченні судом обставини, суд вважає, що оскільки відповідач працює на шахті «Ювілейна» та має стабільний заробіток, інших зобов'язань по сплаті аліментів не має, жодним чином не звільнений від утримання дитини до досягнення дитиною трирічного віку, має можливість виплачувати позивачу на доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/4 частини зі всіх видів його заробітку (доходів), але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Що стосується позовної вимоги про стягнення аліментів на утримання дружини слід зазначити наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 84 Сімейного Кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Між тим, як зазначалось вище, кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Так, заявляючи позовну вимогу про стягнення аліментів на своє утримання до досягнення дитиною трирічного віку, позивач не зазначила, в якій частці від доходу відповідача вона просить суд стягнути аліменти, або в якій твердій грошовій сумі.
Відсутність визначеного позивачем розміру аліментів позбавляє суд можливості прийняти рішення саме за цією позовною вимогою, в зв'язку з чим зазначена позовна вимога підлягає залишенню без розгляду, що не позбавляє позивача можливості в подальшому після визначення бажаної частки розміру аліментів знову звернутися до суду з цією позовною вимогою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 57-60, 79, 88, 212, 213-215, 218, 223, п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, ст.ст. 84, 180-183 Сімейного Кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходів), але не менше 30% прожиткового мінімуму на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно, починаючи з 04 лютого 2014 року до досягнення нею повноліття.
Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Позовну вимогу про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку, - залишити без розгляду.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на корить держави судовий збір в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя К. В. Місюра