Судове рішення #35953116

У Х В А Л А

Справа № 183/9941/13-а

№ 6-а/183/43/14

10.01.2014 року м.Новомосковськ


Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Парфьонова Д.О.,

секретаря Микитченко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду подання Старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області про зміну способу та порядку виконання судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Новомосковську та Новомосковського районі Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов`язання здійснити перерахунок пенсії,-

В С Т А Н О В И В :

До Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшло подання Старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області № 2314/25610 від 11.12.2013 року про зміну способу та порядку виконання судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Новомосковську та Новомосковського районі Дніпропетровської області про визнання протиправними дій та зобов`язання здійснити перерахунок пенсії.

У поданих поданнях заявник просить змінити спосіб та порядок виконання судового рішення - постанови Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 16.05.2011 року по адміністративній справі №2а-3421/11, змінивши спосіб виконання із зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплатити підвищення до пенсії на стягнення з відповідача сум, визначених згідно проведеного перерахунку підвищення пенсії.

В судове засідання сторони не з`явились, причини неявки не повідомили, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином. Відповідно до вимог ст.263 КАС України, неявка сторін, який належним чином повідомлені про дату час та місце розгляду заяви, не перешкоджає її розгляду.

У зв'язку з тим, що сторони в судове засідання не з'явилися, на підставі ст. 41 КАС України, фіксування судового процесу технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що постановою Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 16.05.2011 року по адміністративній справі №2а-3421/11 позовні вимоги задоволено. Визнано протиправними дії відповідача, зобов`язано Зобов'язано Управління пенсійного фонду України в м. Новомосковську Дніпропетровської області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1, як інваліду ІІІ групи щодо якого встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, віднесеного до першої категорії, державну пенсію та додаткову пенсію з урахуванням вимог ст.. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008, ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в період з 02.10.2010 року по 31.01.2011 року з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період. Зобов'язано Управління пенсійного фонду України в м. Новомосковську Дніпропетровської області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1, як інваліду ІІ групи щодо якого встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, віднесеного до першої категорії, державну пенсію та додаткову пенсію з урахуванням вимог ст.. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008, ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в період з 01.02.2011 року з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду України від 24.01.2013 року, постанову Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 16.05.2011 року у справі №2а-3421/2011 залишено без змін.

На виконання судового рішення в частині зобов`язання відповідача провести перерахунок та виплату державної та додаткової пенсій за період з 02.10.2010 року по 31.01.2011 року видано виконавчий лист, відкрито виконавче провадження №31790732. Відповідачем позивачу проведено розрахунок недоплачених сум державної та додаткової пенсії за період з 02.10.2010 року по 31.01.2011 року, який становить 14537,78 грн.

Станом на день звернення до суду, постанова суду в частині виплати позивачу нарахованих сум недоплачених державної та додаткової пенсій відповідачем в добровільному порядку та органами Виконавчої служби не виконана через відсутність в резолютивній частині постанови вимоги щодо стягнення з відповідача означених сум.

Відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та Постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845 про затвердження порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевого бюджетів або боржників у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 р. № 45 визначено механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.

Згідно ст. 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є, зокрема, державний орган. Водночас судові рішення у справах, пов'язаних із соціальними виплатами, які мають зобов'язальний характер щодо проведення таких виплат, не належать до зазначених у згаданій статті видів рішень, що унеможливлює їх виконання без зміни його способу.

Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції,незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Саме заміна способу і порядку виконання рішення полягає у заміні одного заходу примусового виконання іншим.

Ця норма не містить виключного переліку обставин, що є підставою для вирішення питання про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення є обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим.

Таким чином, зміни у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, боржником за якими є державний орган, яким не передбачено виконання рішень зобов'язального характеру, унеможливлюють їх виконання. Така обставина є підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти вжиття судом нових заходів для реалізації рішення. Ці заходи повинні забезпечити виконання конкретного судового рішення і не поширюватися на відносини, які виникли після його ухвалення.

У цій категорії справ зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни зобов'язання здійснити виплати на стягнення цих виплат. Така зміна можлива лише у разі виконання боржником зобов'язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат. При цьому суд виходить з розміру заборгованості боржника перед стягувачем, що виникла під час виконання судового рішення.

Враховуючи, що підставою для встановлення способу і порядку виконання судового рішення є обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим, суд вважає за можливе змінити порядок виконання постанови суду по справі № 2а-3421/11 шляхом стягнення з відповідача на користь позивача фактично нарахованих, однак не виплачених сум державної та додаткової пенсій, розрахованих відповідно до положень ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008, ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за період з 02.10.2010 року по 31.01.2011 року з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період. При цьому, враховуючи поданий лист Начальника Управління ПФУ в м.Новомосковську та Новомосковському районі Дніпропетровської області та розпорядження №122740 від 14.11.2013 року, сума, яка підлягає стягненню внаслідок зміни порядку виконання судового рішення становить 14537,78 грн., оскільки дана сума є нарахованою, однак не виплаченою позивачу сумою заборгованості, порядок виплати якої передбачено Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

Подання Старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області про зміну способу та порядку виконання судового рішення задовольнити.

Змінити порядок виконання судового рішення по адміністративній справі №2а-3421/11 у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Новомосковську та Новомосковського районі Дніпропетровської області в частині зобов`язання Управління Пенсійного фонду України в м.Новомосковську та Новомосковського районі Дніпропетровської області виплатити ОСОБА_1 державну та додаткову пенсії в період з 02.10.2010 року по 31.01.2011 року, шляхом стягнення з Управління Пенсійного фонду України в м.Новомосковську та Новомосковського районі Дніпропетровської області на користь ОСОБА_1 заборгованості у загальній сумі 14 537 (чотирнадцять тисяч п`ятсот тридцять сім) гривень 08 копійок

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Новомосковський міськрайонний суд м.Дніпропетровська.

У разі якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя Д.О. Парфьонов


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація