Судове рішення #359339
Справа № 22а - 524/ 2006р

Справа   № 22а - 524/ 2006р.                                                  Головуючий в 1 інстанції :

Марківський О.В.

Категорія     Доповідач : Бездрабко В.О.

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

2006 року грудня місяця 12 дня колегія суддів Судової палати в цивільних

справах апеляційного суду Херсонської області в складі:

Головуючого : Бауль Н.М.

Суддів :                                 Гаркуші В.О.

Бездрабко В.О. при секретарі : Дягілєвій В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області на рішення Новотроїцького районного суду Херсонської області від 24 травня 2006 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області, третя особа Новотроїцький РВ УМВС України в Херсонській області про отримання надбавки до пенсії,

встановила:

В січні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, посилаючись на те, що з 01 жовтня 1981р. по 23 березня 2005р. проходив службу у системі МВС України. Не погоджуючись з розміром призначеної пенсії, просив визнати, що з боку третьої особи Новотроїцького РВ УМВС в Херсонській області порушено його право на отримання надбавки до грошового забезпечення у вигляді доплати у розмірі від 25 до 50% пенсії та щомісячної премії в розмірі 33% від грошового забезпечення, встановлених Указом Президента №926/96 від 04 жовтня 1996р. Зобов"язати відповідача здійснити перерахунок розміру грошового забезпечення, з якого визначений розмір пенсії з урахуванням надбавок та стягнути суму недовиплаченої пенсії з 23 березня 2005 року.

Рішенням Новотроїцького районного суду Херсонської області від 24 травня 2006 року позов ОСОБА_1 задоволено.

В апеляційній скарзі УМВС України в Херсонській області, посилаючись на незаконність та необґрунтованість рішення суду, просить його скасувати, ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши доповідача, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах, визначених ст.195 КАС України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Задовольняючи позов, суд виходив з того що до грошового забезпечення   позивача,   з   якого   обчислюється  розмір   пенсії,   відповідач

 

 

безпідставно не включив щомісячну доплату в розмірі від 25 до,50% суми пенсії та щомісячну премію в розмірі 33,3% грошового забезпечення, які Гаврилюк міг би отримувати відповідно до Указу Президента від 04 жовтня 1996р. при проходженні служби.

Однак, з даним висновком суду погодитися неможливо, оскільки відповідно до ст.З Указу Президента України Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ від 04 жовтня 1996 року №926/96 керівникам внутрішніх справ ,було надано право установлювати в межах асигнувань, що виділяються на утримання цих органів, щомісячні доплати та премії. Як вбачається з матеріалів справи відносно ОСОБА_1 доплати в розмірі від 25 до 50 відсотків суми пенсії або премії за особистий вклад в загальні результати роботи не встановлювалися.

Згідно роз"яснень п.б Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про окремі питання застосування .судами України законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 15 квітня 2005р. №4 щомісячні надбавки, доплати та "підвищення, які є щомісячними додатковими видами грошового забезпечення мають зараховуватися при нарахуванні пенсій лише тим особам, котрі отримували їх під час проходження служби.

Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що оскільки ОСОБА_1 при проходженні служби вищевказані доплати не отримував, тому його вимоги не ґрунтуються на законі. Зважаючи на наведене, колегія суддів вважає за необхідне рішення суду скасувати, постановити нову постанову про відмову в задоволенні позову.

Керуючись ст.198, 202,207КАС України, колегія суддів,

постановила:

Апеляційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області задовольнити.

Рішення Новотроїцького районного суду Херсонської області від 24 травня 2006 року скасувати та постановити нову постанову, якою в задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області, третя особа Новотроїцький РВ УМВС України в Херсонській області про отримання надбавки до пенсії відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом одного  місяця , шляхом подання касаційної скарги до Вищого адміністративного Суду України.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація