Судове рішення #35928214

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


ПОСТАНОВА

Іменем України


13 березня 2014 року 15:35 Справа №801/1583/14


Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.,

при секретарі Баценко А.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1

до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АРКрим

про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення

за участю представників:

від позивача - ОСОБА_2 - пред-к, дов. від 06.02.2013р.

від відповідача - Усеїнова О.Ш. - пред-к,дов. № 9/10 від 22.11.2013р.

Заредінов Е.Р. - пред-к, дов. №17/10 від 18.02.2014р.

Суть спору: Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АРКрим (далі відповідач), в якому просив визнати недійсним податкове повідомлення-рішення № 0001301710 від 22.01.2014р. та визнати недійсним рішення № 11 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 22.01.2014р. Вимоги мотивовані тим, що представники податкового органу при проведенні документальної планової виїзної перевірки позивача зробили помилкові висновки про невірно визначення ним валових витрат , що призвело до необґрунтованого нарахування податку з доходів фізичних осіб, протиправного донарахування єдиного внеску.

Представник позивача наполягав на задоволенні позову з підстав, наведених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні 06.03.2014р. надав заперечення на позов, в яких зазначив, що відсутні підстави для задоволення позову.

Розгляд справи відкладався для витребування у відповідача обґрунтованого розрахунку податкових зобов'язань.

У судовому засіданні , яке відбулось 13.03.2014р. представники сторін наполягали на вимогах та запереченнях, викладених у позові та відзиві на позовну заяву.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін , суд

ВСТАНОВИВ

Працівниками відповідача проведено документальну планову виїзну перевірку позивача, за результатами якої 30.12.2013 р. складено акт № 2080/17-1/НОМЕР_2.

У зазначеному Акті перевірки зафіксовано порушення позивачем п.177.4 ст.177 Податкового кодексу України ,в наслідок чого ним занижено податкове зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб на суму 19379,64 грн., порушення п.2. п.3 ст.7 , п.11 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в результаті чого донараховано єдиний соціальний внесок за 2012р. у сумі 44989,24 грн.

За результатами вивчення матеріалів зазначеної перевірки відповідачем 22.01.2014р. прийняти податкове повідомлення-рішення №0001301710, відповідно до якого позивачу донараховане податкове зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб на суму 19379,64 грн. , застосовані штрафні санкції у розмір 4844,91 грн., та рішення №11 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного , згідно з яким позивачу нараховане єдиний внесок у сумі 44989,24 грн. та застосовані штрафні санкції у розмірі 2249,46 грн.

На час проведення позивачем господарської діяльності за період часу, який перевірявся відповідачем, набрав чинності Податковий Кодекс України (далі ПК України), розділ IV якого регулює питання сплати податку на доходи фізичних осіб .

Відповідно до п.п.162.1.1 п. 162.1 ст.162 ПК України платникам податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи

Об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохі , доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання) (п.163.1 ст.163 ПК України).

У ст.167 визначені ставки податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до п.177.1 ст.177 України доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.

У п. 177.2, п. 177.3, п.177.4 ст.177 ПК України визначено,що об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця. Для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, не включаються до витрат і доходу суми податку на додану вартість, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг). на доходи фізичних осіб. До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III цього Кодексу.

Законом який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку є Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є, згідно з п.2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі Закон) платниками єдиного внеску є, зокрема, фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Відповідно до ст. 6 вказаного Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

У ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» вказано, що єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках,передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів , бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Матеріали справи свідчать про те, що відповідач в акті перевірки № 2080/17-1/НОМЕР_2 від 30.12.2013р. зазначив, що при формуванні податкової звітності невірно визначив суму валових витрат за період часу,що перевірявся. За твердженнями відповідача платник податків зависив затрати на закупівлю палива у сумі 129652грн. в наслідок завищення обсягів його використання.

Судом встановлено, що на підставі дозволу Серія АВ №0004440 від 23.03.2009 р. та договору № 346-03Д-11, укладеному з ВАТ «Акціонерна компанія «Кримавтотранс» 01.11.2011р., позивач здійснював в період часу,що перевірявся , перевезення пасажирів за маршрутами відповідно Дніпропетровськ -Севастополь, Севастополь-Дніпропетровськ та Раздольное-Сімферополь, Сімферополь-Раздольное.

При вивченні розрахунку відповідача судом було з'ясовано,що податковий орган визначив обґрунтованим віднесення до складу валових витрат вартість палива, необхідного для здійснення перевезень за маршрутом Дніпропетровськ - Севастополь по дозволу Серія АВ №0004440 від 23.03.2009 р. При цьому, не було прийнято до уваги щодо відповідно до умов зазначеного дозволу позивач здійснював перевезення пасажирів і за маршрутом Севастополь-Дніпропетровськ .

До матеріалів справи позивачем залучені документи бухгалтерської та податкової звітності, яки підтверджують придбання та використання палива саме для забезпечення пасажирських перевезень за маршрутами Дніпропетровськ -Севастополь, Севастополь-Дніпропетровськ, та Раздольное-Сімферополь, Сімферополь-Раздольное.

Вивчивши наведені вище документи, суд дійшов висновку , що матеріалами справи підтверджуються обґрунтованість визначення позивачем в період часу,що перевірявся, витрат ,виходячи із обсягів здійснених ним перевезень та кількості використаних автотранспортних засобів, в наслідок чого висновки податкового органу, викладені в акті перевірки № 2080/17-1/НОМЕР_2 від 30.12.2013р. щодо завищення суми валових витрат, не відповідають дійсним обставинам справи.

З огляду на зазначене існують підстави для визнання протиправними та скасуванню податкового повідомлення-рішення №0001301710 від 22.01.2014р. та рішення №11 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 22.01.2014р. .

Під час судового засідання, яке відбулось 13.03.2014р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 20.03.2014р.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити .

2. Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м.Сімферополі Головного управління мін доходів в АРКрим № 0001301710 від 22.01.2014 р.

3. Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у м.Сімферополі Головного управління мін доходів в АРКрим №11 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 22.01.2014р.


У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.




Суддя Яковлєв С.В.









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація