Справа № 2-910/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2008 року Московський районний суд м. Харкова в складі: головуючого судді Єлізарова І.Є., при секретарі Бузиннік Є.С. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом виконкому Московської районної ради в м. Харкові ради в інтересах малолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 третя особа ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів та закріплення житла, -
ВСТАНОВИВ:
Виконком Московської районної ради в м. Харкові ради в інтересах малолітнього ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про позбавлення батьківських прав .стягненення аліментів та закріплення житла.
У судовому засіданні представник позивача пояснив, що відповідачка ОСОБА_2 має неповнолітнього сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відомості про батька малолітнього записані за вказівкою матері .Відповідачка покинула дитину в 2001 році в міській дитячій лікарні № 24 та в теперешній час вихованням та утриманням сина не займається .
Рішенням виконавчого комітету Московської районної ради м. Харкова від 03.07.2001 року № 182/2 над малолітнім ОСОБА_1 була встановлена опіка та його опікуном був призначений ОСОБА_3. На теперешній час дитина мешкає разом з опікуном АДРЕСА_1 , який займається його вихованням та утриманням .
Відповідачка ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню сина, матеріально не підтримує, дитиною не цікавиться і не виховує, не піклується про стан його здоров'я, фізичний , духовний та моральний розвиток. Мати неповнолітнього -ОСОБА_2 написала нотаріально посвідчену заяву про те, що вона не заперечує проти позбавлення її батьківських прав .
Опікун неповнолітнього ОСОБА_4 звернувся до опікунської ради Московської районної Ради щодо доцільності позбавлення батьківських прав відповідачки ОСОБА_2 та опікунською радою виконавчого комітету Московської районної Ради було прийнято рішення про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 стосовно неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Представник позивача, вважає , що така поведінка відповідачки негативно впливає на розвиток та виховання дитини , у зв'язку з чим просить позбавити відповідача батьківських прав, стягнути з відповідачки на користь опікуна аліменти на утримання дитини та закріпити за неповнолітнім житло. Відповідач в судове засідання не з'явився , за таких обставин суд прийняв рішення про заочний розгляд справи, у відсутність відповідача, оскільки в справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін. 3-тя особа - ОСОБА_3 позов підтримав та просив його задовольнити. Суд, вислухавши пояснення представника позивача, 3-ї особи, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню по наступних підставах.
Згідно копії свідоцтва про народження 1-ВЛ № 257003 виданного 06.01.1994 року Московським відділом РАЦС м. Харкова , актовий запис № 05 та довідки відділу РАЦС м. Харкова від 10.04.2001 року № 1398 батьками ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 являються ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (а.с. 6, 7).
ОСОБА_7 гімназії №46 ім. М. В. Ломоносова від 10.05.2007 року №104 підтверджується, що ОСОБА_2 навчальний заклад де навчається її син - ОСОБА_1 не відвідує, на батьківські збори, заходи для батьків не відвідує, дитиною не цікавиться та не приймає участі в житті сина (а.с. 9)
Над ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлена опіка та призначений опікун ОСОБА_3 .згідно рішення виконавчого комітету Московськоїрайонної ради м. Харкова від 03.07.2001 року № 182/2 (а.с. 12).
Опікун неповнолітнього ОСОБА_4 звернувся до опікунської ради Московської районної Ради щодо доцільності позбавлення батьківських прав відповідачки ОСОБА_2 та опікунською радою виконавчого комітету Московської районної Ради було прийнято рішення про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 стосовно неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_2 ухиляється від своїх обов'язків по вихованню сина, і тому суд, керуючись ст. 164 СК України, вважає за доцільне позбавити її батьківських прав у відношенні неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Так як дитина знаходиться на утриманні опікуна , відповідач матеріальної допомоги не надає, суд стягує з відповідачки на користь опікуна аліменти на утримання дитини у розмірі 1/4 частини з усіх видів доходів щомісячно до повноліття , тому що згідно діючого законодавства на утримання однієї дитини стягуються аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, при цьому сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню не може бути меншим, ніж 30% прожиточного мінімуму.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 209, 218 ЦПК України, ст. 164, 165, 166, 180, 181 СКУ, ст. 71 ЖК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Позбавити ОСОБА_2 батьківських прав стосовно неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь опікуна ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно , при цьому сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню не може бути меншим, ніж 30% прожиточного мінімуму починаючи з 07.11.2007 року і до досягнення дитиною повноліття.
Закріпити за неповнолітнім ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 право на житло за адресою: АДРЕСА_2.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.