Судове рішення #3589526

Справа № 2 -3513/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

 

03 січня 2008 року Дзержинський районний суд м.  Кривого Рогу у складі:

головуючого судді          Міхеєвої В.Ю.

при секретарі      Єруновій О.В.,  

представника позивачаКалинич Л.В.,  

відповідачів         ОСОБА_1,    ОСОБА_2,    ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Кривому Розі цивільну справу за позовом Відкритого Акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» в особі Криворізької філії до ОСОБА_1,    ОСОБА_2,    ОСОБА_3 про розірвання договору та стягнення заборгованості,  

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач в особі першого заступника керуючого Криворізької філії «Райффайзен Банк Аваль» Пляшко В.В.,    який діє на підставі довіреності (а.с.  15) 17.09.2007 року звернувся до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_1,    ОСОБА_2,    ОСОБА_3 про розірвання договору та стягнення заборгованості за ним.

В обґрунтування своїх позовних вимог зазначив,    що 17.07.2006 року між банком та відповідачем ОСОБА_1 було укладено кредитний Договір № НОМЕР_1,    відповідно до якого ОСОБА_1 отримав кредитні кошти у сумі 1800,   00 дол. США строком до 16.07.2009 року під 14% річних.

В забезпечення зобов'язань за вказаним договором кредиту,    між банком та відповідачами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було укладено договори поруки № НОМЕР_2 від 17.07.2006 року,    відповідно до яких ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зобов'язувалися відповідати за ОСОБА_1 по кредитному договору № НОМЕР_1.

Відповідно до п. 5.1 кредитного договору ОСОБА_1 зобов'язаний щомісячно сплачувати частку кредиту та відсотки за користування кредитними коштами згідно графіку погашення кредиту.

Але ОСОБА_1 зобов'язання за кредитним договором не виконує в строки,    передбачені графіком погашення кредиту,    кредит та відсотки за його користування не сплачує,    чим порушує вимоги п. 5.1 кредитного договору та  ст.  ст.  525,    526 ЦК України.

Поручителями,    як солідарними боржниками,    заборгованість за кредитом також не була сплачена,    чим порушені вимоги  ст.  554 ЦК України.

Станом на 28.08.2007 року заборгованість ОСОБА_1 за Кредитом складає 1833,   13 дол. США,    в тому числі: прострочений кредит 345,    13 дол. США,    кредит,    строк сплати якого не настав - 1150 дол. США,    відсотки - 67,   31 дол. США,    пеня по кредиту та відсоткам - 270,    69 дол. США.

За офіційним курсом НБУ станом на 28.08.2007 року 1,   00 дол. США = 5,   05 грн.,    тобто 1833,   13 дол. США х 5,   05 = 9257 грн. 31 коп.

В судовому засіданні представник позивача Калинич Л.В.,    яка діє на підставі довіреності,    позовні вимоги підтримала,    просила їх задовольнити. Пояснила також,    що відповідно до п. 1.1 Статуту Відкрите Акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль» є правонаступником за всіма правами та обов'язками АППБ «Аваль».

 

2

Відповідачі ОСОБА_1,    ОСОБА_2,    ОСОБА_3,    кожен окремо,    в судовому засіданні позовні вимоги визнали в повному обсязі. Відповідач ОСОБА_1 пояснив,    що заборгованість виникла в зв'язку із складним матеріальним становищем так як він не  міг влаштуватися на роботу. Згоден виплатити заборгованість,    але не за один раз.

Відповідач ОСОБА_2 пояснив,    що вони зі ОСОБА_3 виступили як поручителі при отриманні ОСОБА_1 кредиту. Розуміє,    що повинен нести солідарну відповідальність з невиконання ОСОБА_1 зобов'язань за договором кредиту.

Відповідач ОСОБА_3 дав аналогічні пояснення.

Вислухавши сторони,    проаналізувавши письмові матеріали справи,    суд дійшов висновку,    що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Згідно вимог  ст.  1054 ЦК України за кредитним договором банк (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах,    встановлених договором,    а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до Статуту Відкритого Акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» у редакції 2006 року,    Відкрите Акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль» є правонаступником за всіма правами та обов'язками Акціонерного поштово- пенсійного банку «Аваль» (а.с.  14).

Судом встановлено,    що 17.07.2006 року між позивачем та відповідачем ОСОБА_1 було укладено кредитний Договір № НОМЕР_1,    відповідно до якого ОСОБА_1 отримав кредитні кошти у сумі 1800,   00 дол. США строком до 16.07.2009 року під 14% річних (а.с. 8).

В забезпечення зобов'язань за вказаним договором кредиту,    між банком та відповідачами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було укладено договори поруки № НОМЕР_2 від 17.07.2006 року,    відповідно до яких ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на добровільних засадах брали на себе зобов'язання перед банком відповідати по зобов'язанням ОСОБА_1 по кредитному договору № НОМЕР_1 в повному обсязі цих зобов'язань (а.с.  10,   11).

Відповідно до п. 5.1 кредитного Договору ОСОБА_1 зобов'язаний щомісячно сплачувати частку кредиту та відсотки за користування кредитними коштами згідно графіку погашення кредиту.

В зв'язку з невиконанням відповідачем ОСОБА_1 умов договору,    виникла заборгованість,    яка згідно розрахунків позивача (а.с. 12,   13) за станом на 28.08.2007 року складає 1833,   13 дол. США,    в тому числі: прострочений кредит 345,    13 дол. США,    кредит,    строк сплати якого не настав - 1150 дол. США,    відсотки - 67,   31 дол. США,    пеня по кредиту та відсоткам - 270,    69 дол. США.

За офіційним курсом НБУ станом на 28.08.2007 року 1,   00 дол. США дорівнював 5,   05 грн.,    тобто 1833,   13 дол. США х 5,   05 = 9257 грн. 31 коп.

Особа,    яка порушила зобов'язання,    несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності),    якщо інше не встановлено договором або законом ( ст.  614 ЦК України).

Згідно ч. 2  ст.  1050 ЦК України якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами,    то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики,    що залишилася,    та сплати відсотків,    належних йому. ОСОБА_1 прострочив повернення чергової частини позики,    внаслідок чого банк має право вимагати дострокового повернення частини позики,    що залишилася.

Відповідно до положень  ст.  ст.  525,    526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу,    інших актів цивільного законодавства,    одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається,    якщо інше не встановлено договором або законом.

 

3

Згідно ч. 2  ст.  651 ЦК України договір може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною.

В зв'язку з вищенаведеним,    суд вважає,    що відповідач порушив зобов'язання за договором кредиту,    суд розриває кредитний Договір № НОМЕР_1 від 17.07.2006 року,    а також стягує солідарно з ОСОБА_1,    ОСОБА_2 та ОСОБА_3 9257 грн. 31 коп.

Крім того суд стягує солідарно з відповідачів на користь позивача витрати по сплаті судового збору в сумі 101 грн. 08 коп. та за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн. (згідно квитанцій,    а.с. 1,   2).

На підставі викладеного,    керуючись  ст.  ст.  10,    11,    60; 81; ч. 1  ст.  88; 212,    213,    215,    ЦПК України,     ст.  ст.  525,    526,   614,   1050,   1054  ЦК України,    суд

 

ВИРІШИВ:

 

Позовні вимоги Відкритого Акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» в особі Криворізької філії до ОСОБА_1,    ОСОБА_2,    ОСОБА_3 про розірвання договору та стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.

Кредитний договір № НОМЕР_1 від 17.07.2006 року,    укладений між Відкритим Акціонерним товариством «Райффайзен Банк Аваль» та ОСОБА_1,    розірвати.

Стягнути солідарно з

ОСОБА_1,    ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,    уродженця Грузії,    який працює монтером шляхів Єдиної Будівельної Компанії,    мешкає в АДРЕСА_1;

ОСОБА_2,    ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,    уродженця Дніпропетровської області,    який працює ВАТ Під ГЗК,    РСЦ,    станочник,    мешкає в АДРЕСА_2,  

ОСОБА_3,    ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження,    уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3,    працює ВАТ Під ГЗК,    РСЦ,    рамник,    мешкає в АДРЕСА_3,  

на користь Відкритого Акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» в особі Криворізької філії,    м.  Кривий Ріг,    50042,    вул.  Співдружності,    13а,    МФО 306748,    код ЭДРПОУ 23651214,    р/р 29096215 в Криворізькій філії Відкритого Акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль»

заборгованість у сумі 9257 (дев'ять тисяч двісті п'ятдесят сім) грн. 31 коп.

витрати по сплаті судового збору в сумі 101 грн. 08 коп. та витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м.  Кривого Рогу,    а апеляційна скарга подається у такому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили через десять днів з дня його проголошення,    якщо заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу не буде подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація