Судове рішення #3589522

Справа  2-3637/2007

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

04 грудня 2007 року

Дзержинський районний суд м.  Кривого Рогу у складі:

головуючого судді          Міхеєвої В.Ю.

при секретарі      Єруновій О.В.

за участю позивачки      Довжанської М. Г.,  

представника позивачки           ОСОБА_1

представника відповідача          Лук'янової Н.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.  Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до виконкому Дзержинської районної у місті ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,  

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка ОСОБА_2 25.09.2007 року звернулася до суду із зазначеною позовною заявою. В обгрунтування своїх вимог посилається на те,    що ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер ОСОБА_3,    з яким вона перебувала у цивільному шлюбі. За життя ОСОБА_33алишив заповіт,    яким заповідав їй квартиру по АДРЕСА_3і. Після його смерті відкрилася спадщина,    яка складалася із зазначеної квартири. Але невдовзі після поховання ОСОБА_3 їй довелося виїхати до м.  Івано-Франківська до рідного племінника в зв'язку з його хворобою. До Кривого Рогу вона повернулася влітку 2007 року та звернулася до Третьої Криворізької державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Але 21.09.2007 року вона отримала постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії,    якою їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на підставі того,    що відсутній факт прийняття спадщини спадкоємицею.

Просить визнати причини пропуску шестимісячного строку для прийняття спадщини поважними,    оскільки вона була відсутня в місті,    так як доглядала хворого племінника,    що проживає в іншій області,    та визначити їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала. Пояснила,    що в лютому 2005 року виїхала до м.  Івано-Франківська до хворого племінника,    сина її брата з метою догляду за ним.  Так як стан його здоров'я тривалий час був поганий,    вона вимушена була залишитися там до літа 2007 року. Просила визнати причину пропуску строку поважною та визначити додатковий строк три місяці для подання заяви про прийняття спадщини.

Представник виконкому Дзержинської районної ради м.  Кривого Рогу Лук'янова Н.Є.,    яка діє на підставі довіреності,    проти задоволення вимог не заперечувала.

Вислухавши сторони,    представника позивачки ОСОБА_1,    який підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити,    свідків,    вивчивши письмові матеріали справи,    суд вважає вимоги обґрунтованими та такими,    що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як убачається з довідки,    виданої КЖП № 7 22.11.2007 року,    ОСОБА_2 проживала сумісно зОСОБА_33 1997 року по день його смерті за адресою АДРЕСА_3 (а.с. 20).

Зазначена квартира належала ОСОБА_3 на підставі свідоцтва № НОМЕР_3 від 05 серпня 1997 року на право власності на житло,    виданого Управлінням соціальних підрозділів в/о «Кривбасруда» (а.с. 11).

 

2

За своє життя ОСОБА_33аповів належну йому квартиру ОСОБА_2,    що підтверджується копією заповіту,    посвідченого 17.05.2002 року приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_4.,    реєстровий № 3293 (а.с. 9).

ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року (свідоцтво про смерть Серія І-КИ № НОМЕР_3,    видане Дзержинським відділом реєстрації актів цивільного стану Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області,    а.с.  10).

Постановою Державного нотаріуса від 21.09.2007 року було відмовлено ОСОБА_2 у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_3 у зв'язку із тим,    що відсутній акт прийняття спадщини спадкоємицею (а.с. 5).

Відповідно до ч.3  ст.  1272 ЦК України за позовом спадкоємця,    який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,    суд може визначити йому додатковий строк,    достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Той факт,    що позивачка проживала разом із ОСОБА_3 до дня його смерті,    піклувалася про нього,    а невдовзі після смерті була вимушена виїхати до Івано-Франківська для догляду за хворим племінником,    в судовому засіданні підтвердили свідки ОСОБА_5,    ОСОБА_6

Приймаючи до уваги вищезазначене,    суд визнає відсутність позивачки в місті як поважну причину пропуску строку для звернення до нотаріальної контори для прийняття спадщини,    вважає за необхідне визначити позивачці додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 три місяці.

На підставі викладеного,    керуючись  ст.   ст.  10,    11,    212,    213,    215 ЦПК України,     ст.  1272 ЦК України,    суд,    -

 

ВИРІШИВ:

 

Вимоги ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3,    який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року - ТРИ місяці з дня набрання рішенням законної сили.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м.  Кривого Рогу,    а апеляційна скарга подається у такому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили через десять днів,    якщо у зазначений строк заяву про апеляційне оскарження рішення суду або апеляційну скаргу не буде подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація