20.03.2014 2/111/346/2014
Справа №111/781/14-ц
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
20 березня 2014 року смт. Леніне
Суддя Ленінського районного суду АР Крим Українець Л.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до Ленінського районного суду АР Крим із позовною заявою до відповідача про розірвання шлюбу.
Позовну заяву було подано з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України, зокрема позивачем не сплачений судовий збір або не вказано на підстави звільнення від його сплати. Згідно Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання позовної заяви про розірвання шлюбу встановлюється 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (243,60 грн.). Зазначена у додатках позовної заяви квитанція про сплату судового збору відсутня у матеріалах, які надані до позову, про складено відповідний акт. Підпис позивача у позовній заяві не співпадає з підписом позивача у паспорті, що дає змогу припустити що даний позов підписаний не ОСОБА_1, а іншою особою. Позовна заява не містить поштових індексів сторін, якщо такі відомі або не вказано про їх відсутність. Відсутня дата подання позовної заяви на екземплярі, який наданий для відповідача. Крім того, позивач у позовній заяві вказує адресу відповідача: «АДРЕСА_1», однак на території Ленінського району АРК відсутній даний населений пункт, про що суду достеменно відомо. Також до позову не додано оригінала свідоцтва про шлюб, що передбачено п. 4 Постанови Пленуму Верховного суду України від 21 грудня 2007 року №11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя». Надана фотокопія свідоцтва про шлюб на підставі п.4 вищевказаної Постанови Пленуму Верховного суду України не може бути замінником оригінала свідоцтва про шлюб.
Ухвалою судді від 05 березня 2014 року позовну заяву залишено без руху з наданням строку для усунення недоліків протягом трьох днів з дня отримання позивачем ухвали. Копія даної ухвали отримана позивачем 12 березня 2014 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення. Оскільки позивачка у встановлений судом строк жодних недоліків не усунула, позовну заяву слід вважати неподаною і повернути особі, яка її подала.
Керуючись частиною 2 статті 121 ЦПК України суддя -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу вважати неподаною та повернути особі, яка її подала.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії через Ленінський районний суд АРК шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Суддя Українець Л.І.