Судове рішення #35864808

Справа № 122/1254/14-ц

Провадження по справі 2/122/659/14


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


12 березня 2014 року Залізничний районний суд м. Сімферополя у складі:

головуючого судді - Шильнова М.О.

при секретарі - Іоновій А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини. Свої позовні вимоги мотивує тим, що з 2003 року по 2010 рік вони з відповідачем перебували у фактичних шлюбних відносинах. ІНФОРМАЦІЯ_1 від фактичних шлюбних відносин у них народилась дитина - ОСОБА_3. Дитина знаходяться на її утриманні. Відповідач не допомагає у матеріальному утриманні дитини, незважаючи на те, що він працездатний, має реальну можливість виплачувати аліменти на утримання доньки. Просить стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки у розмірі 800 грн., щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і до досягнення дитиною повноліття та витрати на послуги адвоката в сумі 500 грн.

Позивачка у судове засідання не з'явилась, надала на адресу суду заяву, у якій позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце слухання справи сповіщений належним чином, причини неявки суду не відомі.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим та підлягаючим задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що з 2003 року по 2010 рік сторони перебували у фактичних шлюбних відносинах.

Від фактичних шлюбних відносин сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження, в якому сторони записані батьками (а.с. 4).

Дитина знаходяться на утриманні позивачки, що підтверджується наявними у справі документами.

Позивачка зазначає матеріальних труднощів, у зв'язку із чим її доходів не вистачає для забезпечення нормального життєвого рівня дітей.

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Частиною 1 ст. 184 СК України визначено, що розмір аліментів у твердій грошовій сумі суд може визначити за заявою платника або одержувача аліментів лише у разі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявністю інших обставин, що мають істотне значення.

Статтею 46 Конституції України гарантовано право громадян на соціальний захист для забезпечення рівня життя, не нижчого від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Статтею 48 Конституції України гарантовано право кожного на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність у останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК.

З огляду на викладене, виходячи з відсутності відомостей про роботу та дохід відповідача, враховуючи те, що він є здоровою молодою людиною, не хворіє, також той факт що є працездатним та має можливість надавати допомогу, суд вважає, що аліменти на користь позивачки мають бути встановлені в твердій грошовій сумі у розмірі 800 гривень щомісячно.

Відповідно до ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Згідно зі штампом суду, позивачка подала позов до місцевого суду 13.02.2014 року, таким чином, з оглядом на вищевказану норму матеріального закону, аліменти потрібно стягувати з відповідача саме з цього часу.

Статтею 1 Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах» передбачено, що розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, іншою стороною, а в адміністративних справах - суб'єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді.

Витрати ОСОБА_1 на правову допомогу у сумі 500 грн. підтверджені квитанцією адвоката ОСОБА_4 і розмір таких витрат відповідає вимогам ст. 1 Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах».

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача в дохід держави необхідно стягнути судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп.

Повний текст рішення складений 17.03.2014 року.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 88, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, ст.ст. 75,84, 166, 180, 182, 183,191 Сімейного кодексу України, суд

в и р і ш и в:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, (і.п.н. НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1, аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 800 грн. щомісяця і до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 13 лютого 2014 року.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, (і.п.н. НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу у розмірі 500 грн.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, (і.п.н. НОМЕР_1) судовий збір в дохід держави у розмірі 243 грн. 60 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація