Справа № 2-1455/2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2008 року Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Стрюк Л.І.
при секретарі - Недавній Т.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кротенківської сільської ради Полтавського району, комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та містобудування Полтавського району» про визнання права власності в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно в порядку спадкування, обґрунтовуючи це тим, що 14.04.2007р. померла його мати, яка ще за життя на належній їй земельній ділянці, наданій для садівництва побудувала житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами. Після смерті мати позивача залишила заповіт, згідно якого все своє майно заповідала ОСОБА_1, однак останній не має змоги юридично оформити право власності на спадкове майно в зв'язку з відсутністю на нього правовстановлюючих документів та самочинною побудовою.
В судовому засіданні представник позивача адвокат ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала повністю, надавши суду пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представники відповідачів Кротенківської сільської ради Полтавського району, комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та містобудування Полтавського району» та третьої особи - Другої полтавської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явилися попередню надавши заяви про розгляд справи без їх участі, зазначивши, що проти задоволення позову не заперечують.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав:
14.04.2007 року померла мати позивача ОСОБА_3, якій на праві власності належала земельна ділянка площею 0,06 га в с. Кротенки на території садового товариства «Надія» АДРЕСА_1, передана для будівництва та ведення садівництва(а.с.6).
На даній земельній ділянці померла за час життя без належно затвердженого будівельного проекту, а також дозволу побудувала садовий будинок, сарай та вбиральню(а.с.7-10).
Згідно ст. 376 ЦК будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані без належного дозволу чи належно затвердженого проекту або з істотним порушення будівельних норм та правил.
Після смерті ОСОБА_3 залишила заповіт, згідно якого все своє майно з чого б воно не складалося і де б воно не знаходилось заповіла позивачу. Останній у встановлений законодавством строк звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак не має змоги юридично оформити право власності на спадкове майно в зв'язку з самочинною побудовою та відсутністю правовстановлюючих документів.
Відповідно до технічного висновку Полтавського філіалу Державного підприємства «НДІ проектреконструкція» садовий будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1 - побудований з дотриманням Державних будівельних норм України ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень».
-2-
Відповідно до ч.1 ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Відповідно до ч. 5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника(користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст. 376, 1223 ЦК України, ст.ст. 7, 8, 10, 11, 60, 79,80, 130, 174, 209, 212-215, 218 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудоване нерухоме майно: садовий будинок «А-1», сарай «Б», вбиральню «В», розташовані в с. Кротенки Полтавського району АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 216,34грн.(двісті шістнадцять гривень тридцять чотири копійки) судового збору.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя -